Pickwick Pickwick komentáře u knih

Musím souhlasit s mnohými místními komentáři. Kniha je opravdu úsměvná, příběh do sebe hezky zapadá, ale někdy už jsem měl pocit, hlavně ke konci, že už je vše tak nějak moc překroucené a nadsázka už mi nestačila. Možná by knize neuškodilo trochu méně stran. Mechanismy, které z počátku baví diváka postupem času ztratí na zajímavosti. Nicméně pořád pokládám knihu za velmi zdařilou a některé dialogy mě upřímně rozesmály.

17.05.2015 4 z 5

Umírat v nitru Umírat v nitru Robert Silverberg

Jedna z nejlepších knih co jsem měl možnost přečíst. Nejde ani tak o samotný příběh, jako o formu vyprávění. Díky nahodilým střípkům z Davidova života se dá knížka číst prakticky pořád dokola, sem tam si proto přečtu nějakou oblíbenou kapitolu. Spousta sarkastického humoru, občas pěkná dávka deprese. Díky různým zajímavým hrátkám s vyprávěním (např. kapitola, kde hlavní postava jako průvodce popisuje svůj život fiktivním návštěvníkům jeho vlastního bytu) má kniha jedinečnou atmosféru.

09.05.2015 5 z 5