PhoebePollard PhoebePollard komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Poezie prostě není můj šálek kávy. Tyhle básně jsou děsivější, než nejlepší filmové horory. A i když oceňuji Erbenovu představivost, já osobně jsem zápletku většiny básní moc nechápala.

19.05.2019 2 z 5

První První Kiera Cass

Velmi slabé zakončení jinak ucházejícího příběhu. Další díl jsem je otevřela a hned zase zavřela. Tohel se však dá dočíst, i když je konec tak předvídatelný. Průhledný jako čiré sklo. Ne vážně, pokud nejste úplně zoufalí, zkuste radši něco jiného.

18.05.2019 4 z 5

Dvě smrti - Příběh koně / Smrt Ivana Iljiče Dvě smrti - Příběh koně / Smrt Ivana Iljiče Lev Nikolajevič Tolstoj

Já jsem četla jen Cholstoměra, v jiné sbírce povídek, ale stejně jsem si ten příběh zamilovala. Krátké, výstižné, geniální.

Legenda Legenda Marie Lu

Jednoznačně nejlepší díl, i když celá série je taková nemastná, neslaná.

Fenomén Fenomén Marie Lu

Zcela průměrná kniha, ničím neoriginální. Děj se však poměrně hladce rozvíjí a po menším úsilí jsem se docela začetla. Chtělo by to jen... originálnější námět.

Šampion Šampion Marie Lu

Četla jsem před několika lety a až na pár míst si skoro nic nepamatuji, ale vím, že kniha i celá série patří k naprostému průměru mezi sci-fi beletrií. Dobré na vyplněnívolného času, i když se to občas vleče.

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Přečetl jsem to jedním dechem a ponocovala jem asi do dvou do rána, protože jít spát uprostřed čtení jednoduše nešlo. Ano, věděla jsem, jaký bude pravděpodobný konec, ale stejně jsem moc ráda, že jsem si to přečetla. A je absolutně nezbytné, aby si to přečetl každý, kdo má rád ToG alespoň z poloviny tolik jako já.

18.05.2019 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Kniha je úžasná. Ano, z Aelin se nám stává takové nesnesitelná panovačná mrcha, ale já jí to ráda odpustím, protože pokud bych prožila to co ona (a nějakým zázrakem to přežila), chovala bych se pravděpodobně stejně. Jeřába jsem si tu oblíbila jetě o něco víc, i když Chaol mi tu trochu leze na nervy. Chápu, proč se tak chová a jsem ráda, že to tak je, ale kdybych měla soudit jen jeho chování, POKUSILA bych se mu vrazit pár facek. Ale stejně, kniha rozhodně stojí za přečtení i za koupení.

18.05.2019 5 z 5

Vězni hor Vězni hor Gilbert Bordes

Knihu jsem četla před docela dlouhou dobou, ale vzpomínám si, že na mě mocně zapůsobila. Děj se však místy až moc vleče a já se musela přemáhat, abych si nešla přečíst něco jiného. A jindy jsem zase nemohla spát, jak oc jsem si chtěla číst. Přesto je kniha rozhodně spíš lepší, než horší.

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Knihu jsem četla v největší tísni, kdy už jsem opravdu neměla co číst, tak jsem ji ukradla kamarádce. Kniha se četla vlastně sama, a i když zápletka není nejoriginálnější, jak odpočinková literatura perfektní.