petrulkaa petrulkaa komentáře u knih

Prokletý tanzanit Prokletý tanzanit Monika Wurm

Nádhera. A stejně jako první díl ani tento díl nezklamal. Zajímavé a napínavé až do konce. Těším se na další knihu této autorky.

24.07.2018 5 z 5

Služebná z hostince Služebná z hostince Dilly Court

Kniha se hezky četla, super oddychovka, čtená téměř jedním dechem.Těším se na další knihu od této autorky.

03.07.2018 4 z 5

Pošetilý sen Pošetilý sen Nora Roberts

První povídku jsem sotva dočetla, druhou jsem už ani nezačala.Jsem zvyklá na lepší knihy od této autorky, tato mne opravdu zklamala, je to moc velký slaďák, děj nic moc.

14.02.2018 2 z 5

Řeka osudu Řeka osudu Barbara Erskine

Opravdu krásná kniha, od které se nedá odtrhnout. Má oblíbená spisovatelka mě opět nezklamala. Úžasné prolínání současnosti s tajemstvím dávné minulosti. Doporučuji všem, kdo mají rádi tajemnou historii.

17.10.2017 5 z 5

Ravaillacovo ostří Ravaillacovo ostří Juliette Benzoni

Opět od této autorky krásný historický román se zajímavou a napínavou zápletkou. Krásné líčení života francouzské aristokracie.Kniha se nádherně četla a já se těším na další knihy mé oblíbené spisovatelky, která mě ještě nezklamala.

27.08.2017 5 z 5

Kamilenky Kamilenky Blanka Hošková

Kniha mě zklamala, sice jsem ji dočetla, ale těšila jsem se až bude konec. Nudný příběh vlastně o ničem. Líbil se mi pouze popis pěkné letní dovolené.

18.04.2017 1 z 5

Kočár do neznáma Kočár do neznáma Hana Marie Körnerová (p)

Úžasná, zajímavá, napínavá četba, čtená jedním dechem. Doporučuji..........

12.02.2017 5 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

I tento bohužel poslední díl se četl jedním dechem. Škoda jen, že už není pokračování. Celou ságu mohu jen a jen doporučit.

27.07.2016

Maorčina píseň Maorčina píseň Sarah Lark (p)

Krásná kniha, doporučuji všechny díly. Opravdu skvělé počteníčko.

05.03.2016

Had a hůl Had a hůl Barbara Wood

Opravdu krásná kniha, opět mě má oblíbená autorka nezklamala. Nyní jsem začala číst její Poslední šamanku a už od samého začátku se od ní nemohu odtrhnout.

05.03.2016

Solvejžin slib Solvejžin slib Corina Bomann

I tento díl se mi moc líbil. Byla to sice červená knihovna s jasným koncem, ale nechyběly ani zajímavé zápletky. Spisovatelka je velmi šikovná vypravěčka, příběh se hezky četl, při čtení jsem prožívala příjemně odpočinkové chvilky. Těším se na její další knihu.

21.01.2024 5 z 5

Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Tereza Maroušková

Velice zábavnou, i když někdy vulgární
formou popsané těhotenství a první měsíce mateřství. Je dobré se občas takto nad knihou pobavit.

28.10.2023 3 z 5

Po západu slunce Po západu slunce Linda Howard (p)

Mě se tento romantický thriller líbil. Bylo pro mě příjemně nezvyklé až zvláštní zabývat se tématikou života bez elektřiny. Často mě to zavedlo na myšlenky se také pojistit a zabezpečit se ......jsme opravdu na elektřině úplně závislí. I když to bylo smutné téma, bylo mi s knihou dobře a spisovatelce za ni děkuji.

07.09.2023 4 z 5

Malovaný dům Malovaný dům John Grisham

Zajímavé vyprávění o těžkém a dá se říci smutném životě chlapce a jeho rodiny, jejichž život je závislý na sklizni bavlny a na tom, zda budou mít dost brigádníků, kteří jim pomohou. Závěr mě překvapil a docela bych očekávala 2. díl, ve kterém bych se dozvěděla další osudy této rodiny. Kniha skončila vlastně v tom nejlepším. Škoda.

19.08.2023 3 z 5

Navždy spolu Navždy spolu Elizabeth Haran

Krásný napínavý rodinný příběh s mnoha životními radostmi, ale i trablemi, tak jak jsem od této mé velice oblíbené spisovatelky zvyklá. Obzvlášť dojemný závěr, který jsem jako matka i babička dočítala se slzami v očích. Moc této skvělé vypravěčce děkuji a těším se na další její knihu. Je to opravdu vždy počteníčko!

27.07.2023 5 z 5

Z deníku učitelky základní školy Z deníku učitelky základní školy Pavla Hermannová

Moc hezky napsaná kniha z učitelského života. Děkuji své profesní kolegyni za krásnou a hlavně pravdivou větu :......děti jsou fakt kouzelné a být s nimi má smysl, i když je to kolikrát veliká makačka a obří zodpovědnost. Lépe bych to po mé pětatřicetileté praxi nevystihla. Za knihu autorce moc děkuji a smekám před ní.

05.02.2023 5 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Příjemné, nenáročné, oddychové čtení na léto.

13.07.2022 4 z 5

Nádherný život Nádherný život Danielle Steel

Super oddechovka. Autorka nikdy nezklame, když si potřebuji dát relax a pohodu u zajímavého, sladkého trošku i napínavé příběhu že života. Je to fajn příběh, který mě úplně pohltil. Bylo mi hrozně líto slepé Blaseiny dcery Salimy. Jinak krásná knížka a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Doporučuji!!

05.10.2021 4 z 5

Stíny na Nilu Stíny na Nilu Kate Furnivall

Jsem ráda, jsem knihu konečně dočetla. Nebyl to můj šálek čaje, ale nedokážu knihu odložit, vždy čekám na gradaci příběhu, ale tentokrát jsem se nedočkala. Kniha mě zklamala.

24.09.2021 2 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Krásný příběh o velkém přátelství
dvou dospívajících dívek. Tato historická část se moc hezky četla, ale druhý příběh popisující současnost mě zklamal svým zbytečně zdlouhavý popisem života jeptišek v klášteře. Měla jsem tendenci přeskakovat. Osudová láska, pevné přátelství, fantazie, tajemné pověsti, rodina a válka. Příběh se odehrává ve dvou časových rovinách, v minulosti- od roku 1940 a dál, a v současnosti. Obě dějové linky spojuje městečko Plouvan ve francouzské Bretani. Časové linky se střídají vždy po několika kapitolách, nenastává chaos ani zmatek v ději. Část knihy z minulosti je svižná, dobrodružná, čtivá, plná emocí, bez hluchých míst, akce za akcí, zaryje se čtenáři pod kůži. Tu hodnotím jako výborně napsanou.
Pokud by byla kniha napsána jen v jedné rovině, a to v té z období války, a na závěr by byla kapitola ze současnosti, která by odhalila, vysvětlila, překvapila, byl by to perfektní román o velké lásce a tragédii.
Hodnotím jen jako příjemné čtení, každopádně Maelle a Sema mi v hlavě ještě chvíli zůstanou. Milovníkům záhadných romantických příběhů knihu doporučuji.

04.08.2021 3 z 5