Petronela16 Petronela16 komentáře u knih

Reality Show Reality Show Anne Freytag

(SPOILER) Súhlasím absolútne s hodnotením Kerriova a som rada, že nemusim všetko opisovať, lebo krásne vystihla podstatu celej knihy.Moje rozporuplne pocity ma však nútia dať nižšie hodnotenie, nakoľko z môjho pohľadu bolo niekedy ukrutne ťažké vyznať sa v momentalnej kapitole, kde vlastne som , čí pohľad sa mi tu servíruje atď. Mňa zase nekonečne iritovali anglicke "průpovidky" no a tie nové anglické prezývky, to už ma úplne zabilo.Priznavam, že len moja zvedavosť ma prinútila dočítať do konca.Stale som uvažovala, kto je kto a to mi sťažovalo vychutnať si čítanie, pretože napriek všetkému, ma to potenciál, keďže aj mne sa prvotna idea románu páči.
Tak ako tak , ostavam pri priemernom hodnoteni a som presvedčená, keby toto sfilmovali bolo by to určite lepšie a prehľadnejšie.

31.07.2023 3 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Vypočuté ako audiokniha, nie som si istá, či by sa mi ju podarilo prečítať, nie je to môj štýl, ale vypočuť sa to dalo .Taky ponury pribeh zo zapadakova, ale velmi pekne vykreslený charakter postav a krajina . Páchateľa som odhadla cca v polovici knihy.Ako vravim taký stred.

11.05.2023 3 z 5

Později Později Stephen King

Poviem pravdu, túto knihu som si vybrala kvôli ČV. Zdala sa mi nepríliš dlhá a vybrala som si audioknihu, nakoľko Kingove knihy sa mi zdajú príliš hrubé.Ja mám síce rada objemné knihy, len u Kinga mi vadí vždy "kopa omáčky", kým sa objaví prapodstata veci, čo sa u audioknihy dá v pohode aj prepočuť.Dej knihy ma celkom bavil, veľmi sa mi páčilo to, že americké dieťa dokáže byť vcelku slušne a úctivo vychované.Už menej sa mi páčilo to, čo vyšlo najavo na konci s tým strýkom....ale nechcem spoilerovať.
V každom pripade neviem vyhodnotiť, či je to jedno z jeho lepších alebo horších diel, nakoľko ich mám za sebou cca 5, ale hodi sa mi do výzvy a pokiaľ niekto tiež nie je veľký fanúšik Kinga , ale chce niečo poradiť, tak toto dielo sa urcite da zvládnuť.

06.02.2023 3 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Moja prva kniha od tohoto autora. Som toho názoru, že zo začiatku je to super, v strede to pokulháva a koniec je zamotaná motanica nad motanicu.Neviem ako ostatným, ale mne to prišlo celé také rozpačité a zbytočne príliš dlhé.Nehovoriac o tom že hlavná hrdinka Lucia mi nie je 2xsympaticka...tak uvidím, či tomu ešte dám šancu.Zatial hodnotim ako priemer.

19.01.2023 3 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Na túto knihu som sa tešila, keďže mam prečítane všetky autorove knihy.Je pravda, že najviac ma uchvatila prvá ( V lese visi andel) a všetky ďalšie mali už, u mňa, klesajúcu tendenciu.Ale, že Vlk klesne až na samé dno, tak to som ani v tom najhoršom sne nepredpokladala.Nechápem, čo sa autorovi porobilo ( alebo žeby mne?), ale absolutne som sa v tejto knihe stracala.Chviľami, keď už sa zdalo že dej ako-tak plynie to autor uviedol do takého absurda, že som nepochopila ani súvislosti, ani kde som, kde je sever ani nič! Takže cca v polke knihy som to vzdala, adieu Vlk, nebudem strácať čas s knihami, ktoré nestoja ani za fajku dymu.Radsej nehodnotim, ale autor by sa mohol kapinku spamätať.Inak ho vyradim z repertoáru.Ešte mu najbližšie dám jednu šancu a uvidím, lebo zas písať dokáže.

20.09.2022

Temná hra Temná hra Andy Maslen

No konečne niečo fasácke, čo ma celkom pohltilo, donútilo čítať každú voľnú chvíľku.Krátke kapitoly, správne napatie, pre mňa toto bola skutočná lahôdka.Určite, určite budem čakať na ďalšie diely s Henrym Fordom.Odporucam všetkými 10 , ba aj 20.

28.08.2022 5 z 5

La Loba La Loba Alan Russell

(SPOILER) Tuto knihu som si vypočula ako audioknihu a za mňa teda je to výborné popočúvaničko.Suhlasim s nazormi ostatných čitateľov, že Nina sa teda od tej "počiatočnej"Niny ku "konečnej" radikálne zmení, ale to nič nemení na skutočnosti, že to bolo výborné.Trošku som neuverila tej bájke na konci, ako Nina sama išla vyslobodzovať tie zajate dievčiny, uplne bez pomoci,ako Xena či čo to malo byť...preto aj * dole.To bolo trápne...
Mne sa páčilo, že ten súboj s Mattwyedom nebol zbytočne natiahnutý, opis Aljašky som uplne hltala, lebo to bolo pre mňa niečo nové.Koniec ma prekvapil, aj keď som čakala nejaké prekvapko, veď prečo inak by sa to naťahovalo, keď v podstate bolo všetko vyriešené...
Za mňa teda úplne odporúčam , či uz prečítať alebo vypočuť, a určite si posvietim na ďalšie počiny autora.No a možno mi aj zapasuje do vyzvy, idem to zhodnotiť.

09.02.2022 4 z 5

Na podpätkoch Na podpätkoch Dominik Dán

No samozrejme, že to bolo opäť fajnove čítanie..Musím však podotknúť, že pre mňa bola toto druhá autorova kniha, ktorú som prečítala tak "normálne, akože naozaj čítala,lebo všetky ostatné mám napočuvane ako audioknihy.A taktiež mi nedá nepovedať, že aj napriek všetkému, stále mi lepšie sedí to počúvanie.Ono u mňa sú knihy, ktoré mám radšej ako audiopočteničko a DD patrí rozhodne medzi nich.Začal to vlastne M.Geišberg- v jeho podaní ma to neskutočne bavilo a jeho ctihodny nástupca M.Mňahončak v ničom nezaostáva.Nemam viac čo dodať na margo tejto knihy, lebo okrem deja, ktorý nebudem prezrádzať, sa viac ako super detektívka z dôb nedávno minulých,nedá viac povedať.Treba si prečítať.

30.06.2021 5 z 5

Kráska a netvor Kráska a netvor Dominik Dán

Musím sa pochváliť , pretože som úplne prvý krát prečítala knihu od DD. Doteraz to bolo vždy počúvanie, či už s M.Geišbergom a tiež s M.Mňahončakom, na Vajdu a iných som nenabrala nejako odvahu.Musim skonštatovať, že to bolo také fajnove akoby aj trochu letné prázdninové čítanie, zrejme podľa atmosféry v knihe.(až na tú vraždu) Čítalo sa mi to úplne samo, páčilo sa mi, že v tom nebola tentokrát žiadna politika...No super.Mimochodom takto ľahúčko sa mi čítajú aj knihy od Agathy Christie.Take ,by som to nazvala , ako hovoria bratia Česi, poklidné počteníčko.Takze plný počet* , či už to bude alebo nebude pasovať do výzvy.Hlavne , že pasuje mne do knihovnicky.

27.04.2021 5 z 5

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

(SPOILER) No tak začnem takpovediac od konca,Pôvodne som mala síce v pláne čítať knihu od Grangeho a to Poslední lov, no ako som si túto knihu hľadala v recenziach, naraz som sa zbadala, že ahá , ale veď toto je pokračovanie Purpurovych riek. Ibaže chyba lávky, z nich som si pamätala už len dávno pradavno, že som ich vôbec videla.Ale ani dej, ani nič som si z filmu nepamätala, iba že tam hral Reno a film sa dal pozerať.No a už sa pomaly dostávam k veci, takže som si okamžite stiahla audioknihu Purpurove řeky, samozrejme vypočula, samozrejme perfektné, niet čo dodať.
(Apropo zistila som, že pri počúvaní audioknihy je to ľahšie ako pri čítaní knihy, nakoľko nezáživnejšie pasáže sa dajú pri počúvaní prepocut.O to ľahšie, ak človek, ako aj ja, pocuva pri nejakej bohumilej činnosti ako je upratovanie atď.)
Na záver už len dodám, táto kniha bola super, ale , idem ďalej s Niemansom v Poslednom love,lebo veď, ako som citala podo mnou v recenziach, Reno predsa neumiera!

10.11.2020 5 z 5

Otcova oběť Otcova oběť Santiago Díaz

(SPOILER) Súhlasím s Jenny46 , že som mala zo začiatku mierny guláš v tých španielskych menách, ale keď sa mi uložilo, že kto je kto tak sa to už potom dalo.Napriek tomu hodnotím tuto knihu ako lepší priemer, pretože niektore dejové linky mi prišli úplne zbytočne , napr.ta z väzenia sa mi zdala príliš dlhá a o ničom.Tiež musím podotknúť, že hlavna postava Indira mi nie je bohvieako sympatická, ale možno sa z nej ešte niečo vykľuje.Preto dám určite šancu ďalšej knihe z pera autora, verím, že to bude lepšie, ako toto dielo .A že určite nejaké bude, vieme všetci, čo došli až do konca, lebo Indira nás nechala v napätí.

23.05.2023 4 z 5

Umění smrti Umění smrti David Fennell

Samozrejme, že som brala do úvahy anotacie na knihu, ale niekedy je to vlastne nepodstatné.Začitavalo sa mi málinko horšie, ale potom to už išlo.Jasné, že som sa niekedy pristihla, že niektoré kapitoly ma nebavia a sú zbytočne, ale čím viac so blížil koniec, tym viac ma to už bavilo.Prispeli k tomu aj kratke kapitoly, takže postupom deja ma to už veľmi bavilo. Určite ešte od autora nieco skusim.

06.02.2023 4 z 5

Znovu som potrebovala malu oddychovku, tak som si tentokrát vypočula ako audioknihu tento románo-cestopis.Autorka v ňom opisuje svoje zážitky z KĽDR, kde študovala jazyk.Miestami sú tieto zážitky bizarné, ale viac-menej pôsobia na mňa ako "úsmev cez slzy".
Nuž, ale aj takto sa veru niekde žije, ak sa to dá nazvať zivotom.O to viac som rada, že žijem tu, kde žijem.
Ešte mi trochu vŕta v hlave, že načo tej autorke štúdium tohoto jazyka bude?

03.11.2022 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

(SPOILER) Rovno poviem, napíšem - nedočítané!Aj to dobre začalo, aj to pokračovalo, aj to chviľami stagnovalo, aj by som to bola dočítala, ale ...ALE !!!! Neskutočne mi isiel na nervy hlavný hrdina Kett, ktorý si stále vláčil decko do práce, doma mal ďalšie drzé deti a celkovo mi vôbec nebol sympaticky,taký chlap-nechlap, u mňa ufnukany nevyzrety plačko, s ktorym zametaju vlastné,podotykam, že ešte malé, deti.
Takže som to ukončila, toto ja nemám za potreby, aby som sa vytacala pri čítaní, čo má byť vlastne relax a pohoda.Koniec.
Veď je plno zaujímavejších knih!

30.09.2022 2 z 5

Příliš tiché lesy Příliš tiché lesy Kimi Cunningham Grant

Po dosť dlhom čase konečne kniha, ktorá ma svojim obsahom tak uchvátila, ze som nemohla prestať čítať, az o 4:00 rano, keď som ju zdolala.
Musim úprimne povedať, nech si mysli kto chce, co chce, toto bol aleže velice silný príbeh.Velmi sa mi páčilo, ako autorka rafinovane davkovala všetky tajomstvá a týmto spôsobom sa,teda aspon u mňa, nekontrolovatelne zvyšovala moja zvedavosť,ktora ma nutila bez prestania čítať.Nechce sa mi rozpisovať o deji románu, ale je nutné podotknúť, ze toto bola nielen psychologia, ale aj jemna detektivka a thriller v jednom.Urcite odporúčam prečítať a aj keď ja nie som veľmi na citáty, toto mi jednoducho nedalo a musim:
"Milost si nemůžeš zasloužit, nemůžeš si ji vydobýt, můžeš ji jenom přijmout.Nebo ne."
A to si píšte, ze budem striehnuť ako sup na korisť na ďalšie autorkine diela!

21.06.2022 5 z 5

Stín ve dveřích Stín ve dveřích Tim Weaver

Vždy, kedy vyjde nova Weaverovka mi poskoči srdce, že aaaach už je to tu, už sa mám na čo tešiť..... Samozrejme to bolo tak aj v tomto pripade.Mna osobne veľmi potešilo, že to boli 4 kratšie príbehy a nie jeden, ako sme u tohoto autora zvyknutí.
Ako vždy, dej vas vtiahne ,rozžuje a nemilosrdne vypľuje až na poslednej strane.Malinko je na škodu to prepojenie s predošlými románmi, pretože nie "všetci čítali všetko", ale tak mne to nevadilo,lebo ja mam zmapovane všetky pribehy.Priznavam, že som si tiež chvíľu musela pospominat, ako to vlastne bolo predtym, ale zvladla som.
Viac neviem, čo by som dodala, preto len toľko: výborne čitaníčko pre milovnikov napätia.Kto to ešte nepozná vrele odporúčam.
(Len nie ako prvú knihu od autora, lepšie čítať chronologicky)

09.06.2022 5 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Hodnotenie bude strucne, ako vždy super počúvanie v podaní M.Mnahoncaka.Uz ani neviem,čo mám napísať pri hodnotení kníh DD, lebo v podstate je to vždy výborne,pre mňa oddychové počúvanie a baví ma to viacmenej vždy, lebo si pri tom krásne nostalgicky pospominam na staré dobré , a v mojom prípade moje mladé, časy.V podstate mi je už jedno, aký príbeh, kto a kedy a ako, lebo sa mi páčia tieto knihy.

09.09.2021 5 z 5

Venuša zo zátoky Venuša zo zátoky Dominik Dán

Opäť jedna danovka za mnou, teda aby som bola presná -vypočuta ako audiokniha.Trochu som mala obavy,lebo už som bola zvyknutá na M.Geišberga, ale musím povedať,že aj v podaní M.Mňahončáka to bolo fajn počúvateľné.No takže aj táto danovka dostáva odo mňa plný počet *a hor sa do počúvania ďalšej.

01.01.2021 5 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

A vôbec mi nevadilo, že to bolo na spôsob Poirota!
Už ten novy pseudonym ,nie Lars Kepler, dával tušiť, ze to bude z iného súdka.A aj bolo.Mne sa to veľmi páčilo,aj keď chápem, že ľudia si pri autorovi predstavuju niečo iné.Ja som si nič nepredstavovala, prečítala som si ukážku, ktorá ma bavila , tak možno preto , že som nemala očakávania hodnotím ako hodnotím.Knizka je nedlhá , dobre sa číta, musim sa však priznať, ze hlavna postava Julie mi je vrcholne nesympaticka, naproti tomu Sid bol v pohode.Kto ma rád take kľudnejsie detekrivky typu Poirota tak vrele odporúčam .Kto nie, nech si číta od Larsa Keplera .Howgh!

10.12.2023 4 z 5

Mlčanie jahniat Mlčanie jahniat Thomas Harris

Tiež som dostala chuť na niečo staršie, takže som si vypočula tuto,uz psychothrillersku "klasiku". Veľmi som si to užila, síce trošku staršia nahrávka, ale tak pred " rokmi sa tie rôzne šumy neriešili.Pre mňa plný počet* , da sa to znova a znova čítať, alebo vypočuť.

25.11.2023 5 z 5