Petras_ka Petras_ka komentáře u knih

Biela kráľovna Biela kráľovna Philippa Gregory

Perfektne napísaný historický román plný kráľovských intríg, lásky, nenávisti, bažení po moci a pomste. Philippa Gregory je naozaj výborná rozprávačka. Napriek tomu, že v príbehu vystupuje množstvo postáv, niekoľkokrát aj s rovnakým menom sa čitateľ v deji zorientuje kto je kto. Mne celkom pomohlo si niektoré postavy vypísať.
Veľmi pútavé čítanie, odporúčam.

06.09.2023 5 z 5

Strašidelné Brno Strašidelné Brno Arnošt Goldflam

Knihu som čítala veľmi dlho, na to aká je útla a má pomerne veľké písmenka. Podľa názvu som čakala niečo iné, viac mrazivé a strašidelné.
Dve hviezdičky dávam kvôli zaujímavým ilustráciám a Brnu, ktoré je mojou srdcovkou.

22.06.2023 2 z 5

Tá, čo sa vracia Tá, čo sa vracia Donatella di Pietrantonio

Počet strán tejto knihy je tak akurát. Čítalo sa to pomerne rýchlo, kvôli strohému štýlu písania.
Aj keď sa v podstate nič zásadné nedeje, príbeh je pretkaný množstvom emócií. Zameraný je skôr na vykreslenie komplikovaného vzťahu medzi matkou a dcérou a takisto kontrastu života v bohatstve a chudobe.
Počas čítania som sa zamýšľala akú bolesť musela hlavná postava v jej štrnástich rokoch zažívať vďaka zmene prostredia, samote a najmä neschopnosti dospelých komunikovať.

01.05.2022 3 z 5

Posledná pani Parrishová Posledná pani Parrishová Liv Constantine

Poslednú pani Parrishovú som počúvala ako audioknihu. Zaujala ma hneď od začiatku, bola som zvedavá ako to všetko skončí a prekvapilo ma, že dej bol vyrozprávaný dvomi navonok podobnými, ale v skutočnosti úplne protikladnými postavami - Amber a Daphne. Ako som sa dostala do druhej časti, tak nadšenie opadalo a akosi som už tušila, čo bude nasledovať a čakala som na koniec. Nie je to kniha, ktorá by mi zvratmi vyrazila dych, ale rozhodne zlé to určite nie je. Stojí za to si ju prečítať alebo vypočuť.

27.04.2022

Slony nezabúdajú Slony nezabúdajú Agatha Christie

Pátranie v minulosti a spomienky postáv (slonov) na tragickú udalosť, ktorá sa stala pred rokmi boli zaujímavým námetom tejto knihy. Zaradila by som ju skôr medzi tie slabšie od autorky, ale určite stojí za prečítanie. Je to príjemná oddychovka.

27.01.2022 3 z 5

Záhrada umenia Záhrada umenia Michaela Ella Hajduková

Do knihy som sa veľmi rýchlo začítala a vravela som si: Wau, tak toto sa mi veľmi páči! Ako som sa dostala za polovicu, nadšenie postupne opadávalo. Spájanie a vysvetlenie viacerých dejových liniek trvalo až príliš dlho, miestami pôsobilo akoby nasilu a strácalo sa tým napätie. Čo je škoda, pretože kniha má zaujímavý námet a páčila sa mi najmä linka s Mary.

22.01.2022 3 z 5

Neviditeľné besy srdca Neviditeľné besy srdca John Boyne

Katolícke, konzervatívne Írsko, homosexualita, svojrázne postavy, bizárne, ale aj smutné situácie vytvorili zaujímavý a zábavný román. Autorov štýl písania sa mi páčil a kniha sa dobre čítala. Mohla však byť o čosi kratšia, pretože sa v nej nachádzali dialógy, ktoré neboli pre dej podstatné.

06.09.2021 4 z 5

Dívka na útěku Dívka na útěku Joanna Rees

Na Dívku na úteku som sa v knižnici načakala celkom dlhú dobu. Veľmi som sa na ňu tešila, hlavne na atmosféru 20 - tych rokov minulého storočia plnú večierkov a tanca. Keď som sa k nej konečne dostala, prišlo menšie sklamanie. Prišlo mi to povrchné, zjednodušené a pritom príliš dlhé. Hlavná postava Anna napriek problémom s rodinou, po príchode do Londýna hralo všetko v jej prospech. Ku všetkému sa dostala pomerne ľahko.
Oceňujem krátke kapitoly, vďaka nim som knihu prečítala celkom rýchlo.

10.10.2023 2 z 5