Petradoskla Petradoskla komentáře u knih

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Pro Olsena se běží do knihkupectví v momentě, kdy vyjde. Pak se zasedne a čte. Myslím, že nejen já se skvěle bavím. Carl není ještě tak ztracený jako Harry Hole a pak, Harry nemá Asada. Toho nelze nemilovat. A ta šíleně bystrá Rose...Zajímalo by mě, jaký to má parfém, že Carla tak štve. V této knize se kromě aktuálního případu dozvíme něco málo o minulosti a soukromí všech vyšetřovatelů. Nenásilně a samozřejmě s ohledem udržet zájem o trojici i v příští knize. Samotný příběh, nový případ oddělení Q, je vystavěný a napínavý do poslední stránky. Navíc ten společenský přesah, varování před radikálními pravicovými aktivisty by se mělo dotknout i našeho prostředí. Stejně tak uvědomění si, že 50. léta nebyla krutá jen u nás. Já tyto pohledy do minulosti a její překrývání s přítomností mám velice ráda a oceňuji je zde, stejně jako v Oběti Molochovi. Doporučuji!

13.10.2013 5 z 5

Nestydaté plavky Nestydaté plavky C. D. Payne

Prostě svižné a vtipné. Přečetla jsem během jednoho dne s úsměvem na rtech. Dovedu si představit příběh jako film či seriál. Maloměsto, fešák z Yalu, zděděná továrna na plavky pro korpulentní dámy i bikiny a spousta vdavek chtivých žen, adekvátně k roku 1957 a navíc Colmovo přemítání o sexu a ženách. K dispozici má jednu chytrou horákyni, unylou herečku, místní bývalou královnu krásy a emancipovanou návrhářku. Až těch milostných zápletek je někdy moc.
A abych nezapomněla, neustále chodí všichni hrdinové do kina a Colm komentuje herecké výkony (no ano, on chtěl původně podnikat ve filmovém průmyslu) a já na csfd udělala seznam filmů, co bych chtěla vidět.

11.04.2015 5 z 5

Oběť Molochovi Oběť Molochovi Åsa Larsson

Asa a Rebecka skvělé jako vždy. Pro mě jedna osoba. Ženská hrdinka v severské krimi je přidaná hodnota. Kniha čtivá a napínavá do poslední chvíle. Líbí se mi paralelní příběh Eliny a jeho provázání se současností. A navíc ta milostná vložka. Pořád ještě trochu fandím Mansovi. Budu netrpělivě čekat na další díl.

07.08.2013 5 z 5

Vysněný život Ernesta G. Vysněný život Ernesta G. Jean-Michel Guenassia

Klub nenapravitelných optimistů mám již doma půl roku, ale nějak jsem se k němu nedostala, nyní je ovšem na řadě. Už jen proto, že předchozí recenzenti jej staví před Vysněný život. Vysněný život Ernesta G. se opravdu čte jedním dechem. Nevím, jestli je to tím, že druhou polovinu knihy - od pobytu Josefa v Československu umíme více předvídat, ale mnohem více jsem hltala Paříž a Alžír. Pak již, se znalostí historických reálií, příběh pádil, na můj vkus příliš rychle, zbrkle. Opravdu se autor dotkl všeho, co víme, co někteří zažili. Ač bylo veskrze dojemné číst o srpnu 68 v tentýž den srpna 2014, už jsem četla nejen kvůli slovům, ale především ze snahy zjistit, co se všem hrdinům opravdu stalo. A píšu hrdinům, protože kniha pro mě není příběh Josefa, ale vlastně všech. To tak u románů jednoho století bývá. Tedy, doporučuji, protože tato kniha opravdu nemá nejasný konec. Dozvíte se o hrdinech vše. Možná je to škoda nakonec.
PS: Jak Josef několikrát čte knihu They shoot horses, don´t they? , vyhledala jsem si ji a doporučuji vidět filmové zpracování. Nějak ke knize patří.

22.08.2014 5 z 5