PetraaMatouš PetraaMatouš komentáře u knih

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Jako nebylo to špatný, jen takový podobný Potterovi. Další díly si přečtu. Bohužel to už není kniha přímo pro mě. Být mladší tak bych dala více hvězd. Mé mládě Pottera nerad, tak ji ani číst nechce. Jinak příběh v celku rychle utíká. Psán je v celku lehce. Občas i nějaký vtip.
Kniha je pro mě spíše na dovču, nebo když nemáte zrovna co číst. Přečteno za jeden líný víkend.

08.08.2020 3 z 5

Nové pražské pověsti Nové pražské pověsti Václav Cibula

Jak já tuto knihu jako dítě milovala. Četla jsem ji snad stokrát. Škoda, že časem někam zmizela.

20.07.2020 5 z 5

Renesance Renesance Oliver Bowden (p)

Opět se zabydlela celá série v mé knihovničce ( asi je nafukovací ). Bohužel ne na můj popud. To mé mládě neustále assassin toto a assassin tamto a za assassina půjdu na karneval a kluci ve škole... Prostě sem jen chtěla vědět o čem to do pekla pořád mluví. Tak když začaly vycházet knihy zajásala jsem. S nedůvěrou, ale musim říct, že nakonec mě to mile překvapilo. Za 4hvězďuchy jen to hvízdne.

07.04.2018 4 z 5

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

I když se snažim vždy dokupovat a vlastnit celou sérii. Vlastním jen první 4díly. K prvním dvoum se vracim, pak mě to už přestalo postupně bavit. Možná s věkem. První díl jsem četla ve 14letech. Souhlasím, že některé pasáže jsou zbytečně vleklé. Příběh je však nápaditý a v tehdejší době na trhu podobná věc chyběla.

07.04.2018 4 z 5

Tuto knihu jsem koupila jako recesi kamarádovi k prvnímu potomku (Mají dvojčata, chudák). Kniha k němu ale nikdy nedorazila. Manžel moc nečte a když už tak jen na záchodě. Když jsem slyšela smích z oné místnosti, kniha u nás zůstala.

06.04.2018 3 z 5

Pohádkový dědeček Pohádkový dědeček Eduard Petiška

Chudák knížka. Už byla tolikrát čtená. Divim se, že se ještě nerozpadla. Malej miloval pohádku: Jak se auto předhánělo s vlakem. Já zas vždy milovala: O nenasytném vrabci. Ilustrace jsou strašně roztomilý

05.04.2018 5 z 5

Za zvířátky na kraj světa Za zvířátky na kraj světa Gennadij Sněgirev

Tuhle knihu jsem jako děcko milovala. Ani nevim proč sem ji s mládětem ještě nečetla. Hned provedu nápravu.
Kniha má velká písmenka a pěknou ilustraci. Myslím že ho bude bavit.

05.04.2018 5 z 5

Peříčko Finista Jasného sokola Peříčko Finista Jasného sokola neznámý - neuveden

Knihu jsem jako dítě četla několikrát. Má úžasný ilustrace. Malýmu jsem ji nečetla a ani jsem mu ji nedala do knihovny. Ještě nějaký ten rok počkám.

05.04.2018 4 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

V podstatě kniha je psaná hezky.
Osobně. Knihu jse samozřejmě četla, neboli musela číst, ale nikdy mě nebavila.
Mladýmu jsem jí četla, když mu byli 3 - 4 roky. U kapitoly, kdy si vybavuje pokojíček pro panenky mi mládě řeklo, že ho to nebaví a že budem číst něco jiného.
Je to prostě kniha pro holky.

04.04.2018 2 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Zajímavé prostředí, zajímavý příběh. Dobře psané, jen občas trochu rozvláčné. Četla jsem v lázních mezi procedůrama. Na druhý díl se těším, určitě si ho pořídím.

08.02.2022 4 z 5

Šedí bastardi Šedí bastardi Jonathan French

Jak jsem již několikrát psala ,,Toto maj mazlíčci rádi." Škoda, že není takových knih víc. Nebo o nich nic nevím? I toto je možné. Líbí se mi syrovost dialogů. Příběh je psán jednoduše a přímě. Bez velkých odboček vedlejších postav. Kniha má i vtip, jupíííí. Vztahy v knize jsou přehledné. Hned na začátku se dozvíte něco málo o fyziologii postav. Tak se nedočkáme nechtěných potomků. Svět je taky dobře popsán a to postupně a jednoduše. Těším se na pokračování.

05.02.2020 5 z 5

Učedník Učedník Taran Matharu

Mám 3 díly. Velice mě to bavilo. Knihy se četli dobře. Děj byl svižný. Hodně se příběh zabývá rasovou otázkou. Nejvíce je to znát u trpaslíků, až mi to občas bylo nepříjemné.
Nejvíc mě bavila cesta Aeteherem (nevim jestli je to správně) a poznávání různých démonů. Taková cesta do pravěku.
Jako odpočinková kniha super. Na jeden nádech. Doufám že autor bude v příběhu pokračovat. Potenciál tam je.

05.05.2019 5 z 5

Nahý vévoda Nahý vévoda Sally MacKenzie

Žádný zázrak, ale bavila jsem se dobře.

05.03.2019 3 z 5

Polibek půlnoci Polibek půlnoci Lara Adrian (p)

roooomantika

První rudá kapka První rudá kapka Jeaniene Frost

Romantika, no jo, no....

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Mám ji v audiu. Nemohla bych ji číst, ale na poslech byla dobrá. Hlas nerušil. Jediné co bych vytkla je: chvílema mluvili tak potichu, že to nebylo slyšet, a pak zas tak nahlas, že mě to vzbudilo. Jinak mi Pinkrtýna lezla strašně na nervy. Nesnáším tyhle nerozhodný, ukňouraný typy. To ještě dovšeho strká nos a myslí jak je chytrá.

Zpěv draků Zpěv draků Michaela Čermáková

Moc povedený příběh. Takové jiné zpracování Eragona. Kniha se dobře čte a příběh rychle ubíhá.

05.03.2019 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Jelikož jsem se ke knize několikrát vracela, musím dát plnej počet. Nejvíc se mi líbí první díl. To jak se seznamujou, rostou spolu a učí se.

05.03.2019 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Nevim jak bych začala. Přečetla jsem přes Vánoce 6 dílů. Nevim jestli by mě to tolik bavilo, kdybych mezi tím neběhala po příbuznejch, poslouchala pištění dětí a samozřejmě se věnovala rodině. Spíš to pro mě bylo takové vysvobození a únik. Takže za mě zlatý střed. Něčemu sem se smála, někde brečela a někde jen nevěřícně kroutila hlavou. Je pravda, že některé pasáže mi tak docela nedávaly smysl. Možná to bylo překladem, nebo tim odbíháním.Číst jí ale asi znovu nebudu. Ještě uvidím.

07.01.2019 3 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Tuto knihu jsem zakoupila ve spěchu a hlavně kvůli názvu (mám stejné povolání). Čekala jsem něco víc, jako Sestřičky. Bohužel. Snad v dalších dílech. Tím neříkám, že kniha je špatná. Naopak. Mile mě překvapila. Porodní báby v této době byly na okraji společnosti. Lidé se jich na jednu stranu báli a na druhou je potřebovali. V knize mi trochu vadily ty dvorský intriky. Tak to ale chodilo. Jsem zvědavá na další díly.

08.04.2018 4 z 5