Petr102 Petr102 komentáře u knih

Ruská a sovětská vojenská vyznamenání Ruská a sovětská vojenská vyznamenání V. A. Durov

Ruská a sovětská vojenská vyznamenání jsou předměty s obrovským "geniem loci", které připomínají slavné bojové akce, ale i strádání a utrpení ruských vojáků. Na to jaké měl autor zdroje, je zarážející, že některá vojenská vyznamenání pominul. Koncept knihy je velmi nešťastný. I přes obrovské plýtvání místem - je na úkor šedých ploch mnoho zobrazení medailí tak malých, že je nutno je prohlížet lupou (např. str. 44 a další). Také písmo je na hranici čitelnosti přesto, že je místa dost i na dvojjazyčnou mutaci, která mě rovněž zklamala - polovina knihy je mi vlastně k ničemu a mohly být větší fotografie i písmo.

25.04.2021

Plemena psů Plemena psů Martin Říha

Konečně první kniha, která obsahuje všechna uznaná plemena F.C.I. a další, která se toho třeba i dočkají. Stejně jako atlas hub by neměla kniha chybět v každé knihovně

19.11.2020 5 z 5

Ruce vzhůru, boys, aneb kniha o životě a smrti Ruce vzhůru, boys, aneb kniha o životě a smrti Jiří Robert Pick

Vtipné lehké úsměvné čtení

15.10.2020 5 z 5

Člověk a les Člověk a les Jan Bauer

V době, kdy jsem končil vysokoškolské lesnické studium, napsal Jan Bauer (ač "nelesák") fenomenálním způsobem knihu pojednávající o lese - ze všech možných úhlů. Byť jsem se k ní dostal po 40ti letech od jejího napsání - a praxe v lesním hospodářství, přinesla mi nové pohledy a souvislosti na problematiku s lesem spojenou,

30.09.2020 5 z 5

Petrovice 1234 - 2004 Petrovice 1234 - 2004 Petr Říha

V knize najdeme informace pokrývající dobu 770 let, které byly potřebné, aby se z malé vesničky nad Botičem stala nejmenší městská část Hlavního města Prahy. Poměrně velké množství archivního písemného a obrazového materiálu nám poskytuje informace o okolní přírodě, místopisu i historickém přehledu s uvedením jednotlivých vlastníků panství. Je zde zachycena historie nejzajímavějších staveb, petrovických organizací a spolků.

30.09.2020 5 z 5