Petr-N-UL Petr-N-UL komentáře u knih

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Přemýšlel jsem, zda dát 2 nebo 3 hvězdy, nakonec 3 za poslední třetinu knihy, která pěkně odsýpala. Jinak vyšetřovatelka je magor, příběh je silně nepravděpodobný (čerstvě vykopané hroby jako nikoho nezajímají? žádní svědci? vrah vidí dokonale i v úplně tmě?), občas jsem musel číst odstavec nebo konverzaci dvakrát, abych pochopil o čem je řeč.

16.12.2022 3 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

Slušný příběh, dobře napsané, čte se to dobře a děj odsýpá. Ale přijde mi tam zbytečně moc sprostých slov. A nechybí akce typu "jsme dva s pistolema, ale do těch osmi se samopalama se pustíme".

24.06.2022 3 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Přečetl jsem radši všechny tři knihy najednou (METRO 2033-2034-2035) a docela to šlo. Jen si myslím, že lidé by neměli šanci přežít 20 let v metru pod zemí, alespoň ne v řádu tisíců. Hlad, nemoci, nedostatek léků, stres a deprese by vykonali své. Trochu jsem se ztrácel v dialozích, spousta zbytečně nedokončených vět. A nějak nerozumím té změně mezi 2033 a 2035, kdy ve 2033 téměř nebylo možné vylézt na povrch, aby člověka něco nechtělo sníst (přestože 20 let je příliš krátká doba na vývoj úplně nových živočišných druhů) a v 2035 už bylo na povrchu bezpečno.

14.06.2016 3 z 5

Polibek Polibek Ed McBain

Opět dvě dějové linky, obě dobré. Akorát jsem rozmrzelý z amerického soudního systému: stačí hrát divadlo na porotu, které pak může rozhodnout jak chce, bez ohledu na důkazy.

07.01.2024 4 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Takový mix červené knihovny a zombie apokalypsy, asi nejsem cílová skupina. První půlka se strašně táhla, dokonce mi občas přišlo na mysl, že hlavní hrdinka je fakt magor. Druhá půlka už odsýpala rychleji.

12.08.2022 3 z 5

Do pekla a zpět Do pekla a zpět Jakub Hoza

Čtivé, děj hezky odsýpá, pro dříve narozené úsměvné narážky na starší filmy. :-)

06.09.2022 4 z 5

Kat Kat Martin Moudrý

Katem jsem navázal rovnou na Cynika, takže změna stylu psaní byla velká rána pěstí. Ale nakonec jsem si zvykl a příběh pěkně odsýpal. Akorát to POZOR SPOILER odstartování na Měsíc v jedné osobě, ovládnutí mimozemské technologie pozemským počítačem, cestování do vesmíru a souboj s bohem atd. .. mi přišlo trochu moc dobrodružství na jednoho redaktora Zelených listů.

27.08.2021 4 z 5

Operace Thümmel Operace Thümmel František Kotleta (p)

Dávám 3 hvězdy jako průměr. Sprostých slov je zbytečně až bezúčelně moc. Příběh však odsýpá a dobře se to čte (i když párkrát jsem se v textu musel vracet, když jsem nepobral popis). Vhodný by byl rejstřík mimozemšťanů třeba i s pěkným obrázkem. :-)

28.07.2021 3 z 5

Nokturno Nokturno Ed McBain

Pěkné příběhy, tentokrát se obzvláště prolínaly, akorát konec se mi zdál takový useknutý.

14.02.2024 4 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Mně se knížka líbila napodruhé víc než napoprvé. Btw. nepoznal jste někdo to "bezpečné místo" v Praze, kde byl stanový tábor?

06.05.2020 4 z 5

Mariňáci Mariňáci Robert Fabian

Fakt jsem ze začátku myslel, že to bude jedna z mála knížek, kterou nedočtu. Ale pak se akce rozjela a já ji četl úplně všude.

07.07.2014 5 z 5

Jiná rasa Jiná rasa Jenny Nowak (p)

Dobře čtivá kniha, líbí se mi popis středověkého života i uvěřitelný popis chování tehdejších obyvatel. Jen mám dojem, že v 11. století na našem území nebyly krůty chovány (str. 177).

30.03.2013 4 z 5

Hrozba z vesmíru Hrozba z vesmíru Jeff Anderson (p)

Jednodušší novela, některé věci mi přišly hodně naivní a nelogické. Odbitá byla korektura a překlad nic moc. Ale jinak se knížka četla svižně, takže nakonec dávám 3 hvězdy.

03.10.2022 3 z 5

Hvězdný kadet Hvězdný kadet Robert A. Heinlein

Kniha mě ze začátku nebavila, chtěl jsem dát 2 hvězdy, ale poslední třetina dobrá, dávám 3. Slabší překlad a korektura. Od napsání uběhlo cca 75 let...

31.03.2022 3 z 5

Dies irae Dies irae Robert Fabian

Mariňáci jsou posíláni "od čerta k ďáblu", ani neví jak a proč, pak se zas bez vlastního přičinění nebo díky záhadné intuici přesunou jinam. Cestování je zbytečně rozvleklé, na úkor akce. Už se těším na pokračování slibující pořádný boj a akci. :-)

28.08.2014 3 z 5

Semper Fi Semper Fi Robert Fabian

Na můj vkus (a oproti očekávání) bylo v knize málo akce, zato hodně popisování, zkoumáme a filozofování. Btw. v knize jeden mariňák zemřel a ve 22. kapitole se opět objevil. Stále jsem neporozuměl, co to vlastně bylo za objekt a co to bylo Království. Kdyby měl někdo vysvětlení o co vlastně šlo, můžete mi napsat na nemec_pet@seznam.cz

07.07.2014 3 z 5