Peti Peti komentáře u knih

Věčný národ se strachy netřese Věčný národ se strachy netřese Šani Boianjiu

Kniha mě navnadila svým názvem a zařazením, Izrael, ženy a armáda. No popravdě to nebylo úplně jednoduché čtení, měla jsem velký problém udržet, která hlavní postava zrovna děj vypráví. Příběh byl smutný a místy dost děsivý a drsný.

16.07.2020

Má mě rád, nemá mě rád Má mě rád, nemá mě rád Sally Thorne

Tak u této knihy jsem v sekci Doporučené knihy sáhla opravdu vedle. Pro mě nezajímavý příběh s hrdiny, kteří mi byli od počátku nesympatičtí a to se bohužel do konce knihy nezměnilo.

13.07.2020

Co padá z nebe Co padá z nebe Selja Ahava

Knihu jsem vybrala v regálu v knihovně Doporučujeme a musím říct, že vlastně nevím. První polovina knihy mi přišla čtivá i když smutná, ale druhá polovina a závěr už mi přišel nejasný, zvláštní a příběh se mi četl špatně.

10.07.2020

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Pro me je toto těžké téma, ovšem i tak se k němu jednou za čas vracím. Osvětimský orchestr je kniha skvěle napsaná, plná hrůzy a absurdity. Ženy vybrané do orchestru měly velké štěstí a o něco lepší taborovy život než ostatní, ovšem ani tak to nebylo pro ně ani trochu jednoduché. Kniha čtivě napsaná bez zbytečne brutality, přesto lehce představitelne hrůzy, které si čtenář lehce domysli.

06.07.2020

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Milý příběh, který jsme četli synovi před spaním.

15.06.2020

Čarodějka z Portobella Čarodějka z Portobella Paulo Coelho

V hlavní roli Athéna a Matka. Musím říct, že jsem se knihou těžce prokousávala, příběh byl zajímavý, ale zpracování mě nenadchlo.

15.06.2020

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Román, jehož hlavní děj se točí ohledně přátelství Lily a Elen. Kniha mě vůbec neoslovila, nedokázala jsem se začíst, chování obyvatel neapolských hrdinů mi bylo protivné a násilné a ani jsem nedokázala pochopit kamarádství hlavních hrdinek. Knihu jsem dočetla, stále jsem očekávala vylepšení pocitů z četby, ale bohužel se tak nestalo.. Další díly číst nebudu.

13.01.2020

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Kniha, ktera me chytla za srdce. Osud nadherneho mista, domovu rodiny L, byl pohnuty. Druha svetova valka zasahla do zivota majitelu a nasledneho osudu vily. Za me skvele napsana kniha, dej, ktery je smutny a tragicky i stastny. Asi si budu muset udelat vylet do Brna..

22.12.2019

Čtvero ročních období v Římě Čtvero ročních období v Římě Anthony Doerr

Knihu jsem začala číst díky čtenářské výzvě. Měla jsem jiná očekávání, kniha mě nebavila, odložila jsem ji jako nedočtenou. Těšila jsem se na příběh v mém oblíbeném městě, ale tento styl psaní mě nezaujal, nedokázala jsem se do knihy začíst.

19.12.2019

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha, ke které mám jen jedno - nádherný a bezkonkurenční.

16.12.2019

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Knihu jsem si zapůjčila v knihovně díky čtenářské výzvě. Na četbu jsem se moc těšila, legendy mám ráda, ale byla jsem zklamaná. Čekala jsem více výpravné příběhy.

16.12.2019

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

(SPOILER) Kniha, která mě vzala za srdce. Tragický příběh novorozeně Davise, velká nenávist fašistů a nelehká situace afroameričanů. Příběh měl spád, byla jsem vtažená do děje, některé části jsem četla se zadrženým dechem a některé se slzami v očích. Malinko mě zklamal konec knihy, nechce se mi věřit, že by Turk tak moc obrátil svoje přesvědčení.

13.12.2019

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Kniha se skládá z různých povídek a legend ze světa podivuhodných. Odpočinkové čtení, někdy až mrazivé (například kanibalové a jejich ovládnutí vesnice).

09.12.2019

Kniha Ester Kniha Ester Marek Pietoň

Kniha, ktera mi prisla krasna a pritom smutna zaroven. Osud Ester, ukazka lidskych vlastnosti i nahlednuti do jedne krute doby nasi historie.

06.12.2019

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Knihu, kterou jsem začala číst díky čtenářské výzvě. Asi bych si ji normálně nevybrala, film jsem neviděla (ale určitě to napravím). Začátek knihy byl pro mě těžší, trvalo mi, než jsem se začetla. Po té, co do děje vstupuje Randle, začal mít děj spád a jen nerada jsem knihu odkládala.

06.12.2019

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Kniha, ktera se odehrava ve dvou casovych liniich a v hlavni roli housle. Za me pekny odpocinkovy pribeh.

01.12.2019

Děti půlnoci Děti půlnoci Salman Rushdie

Kniha o Sálím, který svým zvláštním způsobem vypráví svůj život, hojně propojení s osudy a aktivitami země. Trvalo mi skoro 100 stran než jsem si zvykla na způsob vypravování, odbíhání od tématu, skákání v čase. Některé pasáže, které pro mě byly nudné, jsem bez výčitek přeskočila. Obzvláště těžké byly pro mě pasáže politické, nejsem ani trochu politolog. Čím se kniha blížila ke konci, tím byla pro mě zajímavější a byla jsem napnutější, jak to dopadne.

26.11.2019

Rebelské srdce Rebelské srdce Vi Keeland

Druhý díl o Gie a Rushovi a o tom, zda-li budou či nebudou velká šťastná rodina. Žádné velké drama ani překvapení se nekonalo, příběh se místy dost vlekl. Myslím si, že se klidně mohlo jednat o knihu jednu. První díl se mi líbil výrazně víc.

26.11.2019

Poslední píseň z Isfahánu Poslední píseň z Isfahánu Naïri Nahapétian

Knihu jsem přečetla díky uložení v knihovně v oddělení Doporučená četba. Zajímavý příběh, které by šel určitě více rozvést a doplnit, a tím z toho udělat hlubší příběh, přišlo mi to takové jako psané z rychlíku.

13.11.2019

Vládce snů Vládce snů Roger Zelazny

Tak musím říct, že kniha o Tvůrci a slepé pacientce mě naprosto nezaujala, děj šel jakoby mimo mě, některé pasáže jsem až přeskakovala. Tento typ sci-fi je na mě už příliš.

08.11.2019