Peter74 Peter74 komentáře u knih

Ježíš uzdravuje tvé srdce Ježíš uzdravuje tvé srdce Salvatore Tumino

Prečítaním som pochopil jedno. Riadiť sa srdcom, a dávať lásku.

11.06.2023 5 z 5

Jezdec z neznáma Jezdec z neznáma Jack Schaefer

Divoký západ ako sa patrí.

30.10.2022 5 z 5

Rytíř Smil Rytíř Smil Jaroslav Vrchlický (p)

Pán autor mal skvelú fantáziu, keď stvoril takéto fantastické dielo ľahkej literatúry. Skvelo som sa pobavil a zasmial.
Musel som sa krotiť, aby ma nebolo počuť.
Pán Vrchlický klobúk dole.

10.06.2021 5 z 5

Čemu se báseň říká Čemu se báseň říká Jiří Orten (p)

Orten mi pripomína Jiřího Wolkra. Zomrel mladý človek, veľkých rozmerov. Späť ku knihe.
Úžasná zbierka básní, listov medzi autormi, počas jeho tvorby, a známymi osobnosťami kultúrneho života. Som rád, že som ju objavil, a zároveň sa stala pýchou rodinnej knižnice.

23.05.2021 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Ďalšia skvelá kniha od Olsena.

28.12.2020 5 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

Tentokrát som sa milo prekvapil. Bolo to z iného súdka, ale excelentne podané.
Palec hore.

10.12.2020 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Čítanie ušlo, aj keď až od polovice. Malo to napätie, neočakávané udalosti, zvraty, ktoré patria k tomuto žánru. Skvělá duchařina ke konci.

23.11.2020 4 z 5

Strakonický dudák Strakonický dudák Josef Kajetán Tyl

Dudák mě překvapil jakou formou nabiva dej. Mistika, duchovenstvo. Cítil jsem se jako v pohádce, kde bojuje Božská láska Dorotky a zlo, chamtivost Vocílky. Švanda plný lásky a odvahy, přičemž je zaslepeny bohatstvím a poznáním ve světě. Bílo to napjaté.

23.11.2020 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Tentokrát je tu trocha zmeny od fantazy a to polítika. Veľmi mi to nevadilo, ale nie každému to vyhovuje v tomto žánri. Napriek tomu palec hore.

04.11.2020 5 z 5

Magor dětem Magor dětem Ivan Martin Jirous

Moc hezké čtení.

13.02.2024 5 z 5

Karel Jan Schwarzenberg: Knížecí život Karel Jan Schwarzenberg: Knížecí život Karel Schwarzenberg

Pre mňa, a hlavne český národ veľký človek.

30.01.2024 5 z 5

Howard P. Lovecraft: Ten, kdo psal v temnotách Howard P. Lovecraft: Ten, kdo psal v temnotách Alex Nikolavitch

O pánovi autorovi som už počul, ale prečítaním som sa dozvedel o čosi viac. Jeho kreslený životopis ma zaujal. Grafiku komiksu hodnotím v priemere.
Určite siahnem po nejakej knihe.

19.11.2023 4 z 5

Tigrid, poprvé : průvodce osudem inteligentního muže ve dvacátém století Tigrid, poprvé : průvodce osudem inteligentního muže ve dvacátém století Pavel Kosatík

Kniha, ktorá by sa mala čítať.

18.11.2023 5 z 5

Rok krysy Rok krysy Ivan Martin Jirous

Tento žáner nepoznám, ale páči sa mi.

08.05.2023 4 z 5

Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Důmyslný rytíř don Quijote de la Mancha I. Miguel de Cervantes y Saavedra

Príjemné čítanie, zabavil som sa. Časom si dám aj pokračovanie.

05.04.2023 5 z 5

Babí hodina Babí hodina Viola Fischerová

Príjemné čítanie.

22.01.2023 4 z 5

Príjemné čítanie do každého počasia.

16.12.2022 5 z 5

Jak mi dupou králíci Jak mi dupou králíci Jan Vodňanský

Krásne a zábavné

10.12.2022 5 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Začiatok ma veľmi nepotešil, až postupný vývoj deja, dal tomu šmrnc. Trochu sa to tiahlo, hej tiež by som to tak nenapísal, ale bola tam akčnosť, romantika, kúzla, fantasy čo autor naplánoval, aby zaujala čitateľa.
Dávnejšie som videl film, zapol som si ho "pred spaním".
Dal sa pozrieť.

27.06.2022 4 z 5

Vianočná koleda / Príhody Olivera Twista Vianočná koleda / Príhody Olivera Twista Charles Dickens

Vianočná koleda sa mi veľmi páčila. Vrátila ma do detských čias. Tešíme sa na Olivera Twista,
ktorého sa chystám čítať na druhý rok. Obidve diela sú skvelé.

14.12.2021 5 z 5