petbrab petbrab komentáře u knih

Sametová revoluce Sametová revoluce Oskar Krejčí

Oskar Krejčí i když asi kovaný levicově, má velký všeobecný přehled. Bylo to zajímavé přečíst si pohled na Sametovou revoluci takzvaně z druhé strany, poradce tehdejšího premiéra Adamce.

29.07.2019 5 z 5

Norimberský deník Norimberský deník Boris Polevoj

Prvně jsem četl knihu se stejným názvem od amerického psycholga Gilberta. Toto bylo spíš literární dílo než literatura faktu. Navíc obsahuje trochu už té sovětské propagandy. Ale když se od ní člověk oprostí, tak stojí za přečtení. Bude vidět jak se k procesu staví sovětská strana.

Nůž Nůž Vuk Drašković

Trochu hůř se to četlo, o to hrůzný až mrazivý pocit to ve mně zanechalo.
Příběh o vraždění mezi muslimy , Chorvaty a Srby.

29.07.2019 5 z 5

Kolíbka Kolíbka Kurt Vonnegut Jr.

Taková ta americká obezřetnost, že zlo je všude kolem. Chybělo mi takové to osobní propojení s knihou, i když to bylo čtivé.

V pátek se koupeme V pátek se koupeme Kurt David

Knihu jsem našel, někdo ji dal na poštovní schránku :) Přečetl jsem ji během dvou cest do práce. Lehké a svižně i nečekané vtipné dílko

29.07.2019 4 z 5

Ještě je čas Ještě je čas Milan Zelený

Zajímavá kniha profesora Zeleného, který měl jiný názor na to, jak se měl privatizovat státní majetek po sametové revoluci.

29.07.2019 4 z 5

Zkrotit vlka Zkrotit vlka Benjamin Black (p)

Knize ubral na lepším hodnocení fakt, že její autor zcela nevystihl kouzlo rudolfinské Prahy.
Čte se hezky, ale úplně vás do děje nevtáhne.

Čtvrtá kostka Čtvrtá kostka Jan Rybář

Doba Rudolfa II, podivná vražda a ještě podivnější příběh a vyšetřovaní.
Taková česká Šifra mistra Leonarda. Krásné napínavé čtení na bezstarostné odpoledne u knihy.

29.07.2019 3 z 5

Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Nelehký den - příběh člena týmu SEAL Mark Owen (p)

Těšil jsem se na ní.
Je to čtivé, ale jako bych čekal více.

19.07.2019 3 z 5

Čas úzkosti Čas úzkosti Mark Galeotti

Pohled na běh až konec Sovětského svazu především jeho vedení.
Závěr pobaví. Autor věří,že Rusko má našlápnuto k tomu, stát se demokratickou zemí.

19.07.2019 3 z 5