V pátek se koupeme

V pátek se koupeme https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127327/bmid_v-patek-se-koupeme-5H5-127327.jpg 4 29 29

Úsměvné, humorné a místy i varovné vyprávění Kurta Davida, nesoucí v podtitulu výstižný název - Deník nezletilého - zachycuje svět dospělých očima dospívajícího chlapce. Kniha doplněná výstižnými Nepraktovými ilustracemi je svěžím, vtipným i rozverným kaleidoskopem scének a příhod: na první pohled hravá poezie vyprávěného se náhle změní v zrcadlo nastavené nám, dospělým, kterým už dávno nerovnají záda popruhy školních brašen... 1. vydání... celý text

Humor Pro děti a mládež
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Freitags wird gebadet , 1971

harena
21.06.2020 4 z 5

Diky čtenářské výzvě jsem si přečetla znovu tuto milou knížečku. Bavila jsem se asi stejně, jako před lety a věřím, že toto vtipné a vlídné vyprávění, podané jako "Deník nezletilého", potěší a zlepší náladu snad každému.
"Když leze otec do vany, tváří se přitom tak slavnostně, jako kdyby vstupoval do moře. Napřed zkusí vodu jenom nohama, se zjevnou nedůvěrou se pak skrčí do podřepu a křičí: Studenou! Honem studenou!"
Tak začíná i končí knížka, po jejímž přečtení vám bude celý den příjemně.

palka452
04.01.2020 5 z 5

Knihu mám moc ráda

petbrab
29.07.2019 4 z 5

Knihu jsem našel, někdo ji dal na poštovní schránku :) Přečetl jsem ji během dvou cest do práce. Lehké a svižně i nečekané vtipné dílko

Kyta
24.08.2013 4 z 5

Trochu složitá kniha na mě. Zpočátku to ještě šlo, ale potom jsem některé části musela číst znovu a znovu a tím jsem se v té knize motala. Možná to bylo tím, že v dnešní době se používají jiné výrazy slov. Ale já to samozřejmě nepokládám za zlé, protože knížka byla psána taky v jiné době. Přesto tam bylo moc cizích slov a trvalo mi docela dlouho, než jsem nějaké příběhy pochopila - někdy až na konci. Jinak byla ale moc hezká, humorná, vtipná a někdy i varovná. Myšlenky a nápad byly dost zajímavé. Doporučila bych ji těm, kteří mají vetší slovní zásobu. S ilustracemi Jiřího Neprakty knížka byla moc veselá :)

kika 13
08.02.2013 3 z 5

Opravdu úsměvné příběhy viděno očima dospívajícího chlapce.

Kurt David
německá, 1924 - 1994