PéťaH. PéťaH. komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nádherná knížka. Po přečtení ukázky, která mě zaujala jsem sáhla po knize a četla a četla. Krásné vyprávění a o době o které zas tolik řečeno nebylo. Velice poutavě a čtivě napsané. Ráda se ke knize opět vrátím.

09.04.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Kouzelná kniha. Těžké téma, ale nádherně a procítěně vyprávěný příběh. Je jinak psaná nežli ostatní knihy, co jsem v poslední době četla. Příběh mě nejen dojal, ale také nadchnul. Prostě úžasné čtení. Doporučuji.

02.11.2020 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Kniha se mi opravdu moc líbila. Měla jsem chuť vařit a pustit se do chovu slepic :-))) Jako rekonvalescence při nemoci mi vydržet přišpendlená u knížky nečinilo žádný problém. Dostala jsem ji jako dárek od syna a opravdu se mi trefil do vkusu.

05.02.2024 5 z 5

Krámek se starožitnostmi Krámek se starožitnostmi Paula Brackston

Knihu jsem četla na doporučení a musím říci, že jedním dechem. Pomalejší rozjezd, ale pak se ale příběh velice rychle rozvinul. Bylo těžké se odtrhnout.

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Knížku jsme četli opakovaně se všemi dětmi. Teď jsme si ji opět osvěžili s tou nejmladší. Moc ráda se k ní vracím. Pohodové čtení , nádherné ilustrace. U nás je na špici oblíbených dětských knížek.

09.03.2020 5 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Dle začátku jsem nečekala, jak moc mě knížka pohltí a příběh se rozvine. Opravdu příjemné odpočinkové čtení i pro ty, co nepatří do cílové skupiny. Jsem ráda, že jsem to po začátku nevzdala a příběh dočetla. Myslím, že se k titulu znovu brzy vrátím...

26.02.2020 5 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Pro mě bylo s ohledem na téma a popisované období těžší číst tento druhý díl. První díl mě zaujal více a dříve jsem ho přečetla.

27.10.2021 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Kniha se po,maleji rozjížděla, ale velice mě zaujala. Byl zde krásně nastíněn živit a rozdíly ve společnosti, které v Neapoli na přelomu 50. a 60. let byly. Určitě si přečtu i další díl. Knihu jsem četla na doporučení kamarádek a jistě ji doporučím i dál...

23.02.2020 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Napínavá, velice čtivá kniha. Druhá v sérii. První díl byl ještě úžasnější.... Těším se na pokračování série.

23.02.2020 4 z 5

Bílé medvídě Bílé medvídě Holly Webb

Krásný dětský zimní příběh. Věřím že zaujme nejen děti, ale i dospěláky při čtení.

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Přečetla jsem před dalším dílem znovu oba předcházející a celkově se mi třetí díl zdá nejslabší z této úžasné trilogie.

14.06.2022 3 z 5

Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem Andrea Popprová

Další z kouzelných knih této autorky, která tentokrát provádí časem předvánočním a vánočním. Opět zde najdeme i náměty k vyrábění, pečení, zdobení. Takže si můžete vzít inspiraci i se poučit o svátku Lucie či Mikuláše... a poznat tak legendy s tím spojené. Opravdu krásná a čtivá knížka.

27.10.2021 5 z 5

O makovém semínku O makovém semínku Andrea Popprová

Krásný příběh. Knížka udělaná pro malé děti, ale baví se i ty předškolního věku. Poučná s krásnými obrázky.

02.05.2021 5 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Knížku jsem četla pomalu jedním dechem. Zcela mě pohltila. Oddechové čtení.

09.04.2021 4 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Knižka se mi moc libila, zopakovala jsem si část naší historie a byla napsána opravdu čtivě. Určitě sáhnu i po pokračování...

14.03.2020 5 z 5

Zahrada slibů a lží Zahrada slibů a lží Paula Brackston

Další kniha ze série mě nezklamala. Vtáhla mě do děje a budu se těšit na další pokračování.

05.02.2024 4 z 5

Zaklínačka koní Zaklínačka koní Tamora Pierce

Četla jsem na doporučení a příběh jsem doslova zhltla. Velice čtivě napsaný příběh. Mohu jen doporučit.

Útěk do Virgin River Útěk do Virgin River Robyn Carr

Odpočinková knížka. Zajímavý děj. Mě se líbila.

16.12.2020 4 z 5

Medovníčkova dobrodružství Medovníčkova dobrodružství Jan Lebeda

Krásné a poučné čtení na dobrou noc. Knížky ráda naše pětiletá dcera a mě se krásně čtou... Doporučuji.

13.11.2020 5 z 5

Pohádky skřítka Medovníčka Pohádky skřítka Medovníčka Jan Lebeda

Kouzelné knížky pro děti které si rádi přečtou a užijí při čtení dětem i dospěláci. Poznáte lépe přírodu, život včeliček a jiných zvířátek... N8dherné čtení. Naše oblíbená série knih... Nemůžu jinak nežli všem doporučit.

13.11.2020 5 z 5