Péťa Z. Péťa Z. komentáře u knih

Deset malých štěňátek Deset malých štěňátek Pavlína Šamalíková

Pěkně napsané leporelo, sympatické ztvárnění štěňat a dalších zvířátek. Moc hezké a milé překvapení! :-)

05.06.2023 5 z 5

Miminka Miminka Stella Baggott

Další do sbírky. :-)
Knížečka nabízí obrázky miminka při hře, když má radost, když se schovává, když má hlad, když se kamarádí, když dělá hluk, při koupání, když se vrtí, při mazlení a když spí.

29.05.2023 5 z 5

Víly, skřítkové a elfové Víly, skřítkové a elfové Ela Jarzabek

Pro holčičky naprosto geniální dárek! Sama mám chuť nalepovat a už se těším, až si ke knížce sedneme s dcerou. Ilustrace jsou nááádherné. Doporučuji! :-)

29.05.2023 5 z 5

Moře a Oceány - Podívej se pod obrázek Moře a Oceány - Podívej se pod obrázek Megan Cullis

Krásná knížka nejen svými ilustracemi, ale také velkou spoustou zajímavostí.
Naši čerstvě tříletou dceru baví odklápět okénka a poslouchat informace o životě v moři.
Knížka Moře a oceány obsahuje hromadu poznatků, které zaujmou především školáky nebo rodiče při předčítání. :-)

17.05.2023 5 z 5

Dobrý den, lvíče! Dobrý den, lvíče! Nathalie Choux

Knížky z této edice nezklamou. Vyzdvihla bych především jejich odolnost, jsou prakticky nezničitelné. :-)

17.05.2023 5 z 5

Skřítkové z Kamenné Hůrky Skřítkové z Kamenné Hůrky Irena Kaftanová

Chcete-li kvalitní pohádkovou knihu pro svoje děti, pořiďte jim právě tuhle!
Příběhy mají hlavu a patu, jazykově krásně zpracované. Ilustrace jsou taktéž milé. Radost číst! :-)

13.05.2023 5 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Na tohle je třeba mít trochu úchylku. :-)

13.05.2023 5 z 5

Na farmě Na farmě Yu-hsuan Huang

Jedna z našich zamilovaných! :-)
Nádherné ilustrace a prima vytahovací okénka, co vydrží časté prohlížení a manipulaci.

05.05.2023 5 z 5

Moje doteková knížka - Zvířátka k pohlazení Moje doteková knížka - Zvířátka k pohlazení neznámý - neuveden

Knížku bych doporučila k prohlížení. Jen musíte přeskočit slovní spojení "zvědavými očičkami" a "hladičký hebký kožíšek". :-\

05.05.2023 4 z 5

Rodina medvídků a veselé narozeniny Rodina medvídků a veselé narozeniny Carol Lawson

Knížku jsme si s dcerkou půjčily v knihovně.

Má hezké ilustrace. Méďové Bára a Edík objevují v truhle ukryté zprávy, které obsahují veršovanou nápovědu. Musejí najít ostatní kamarády! Medvídků je čím dál víc a oslava může konečně začít. :-)

03.05.2023 4 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Velmi dojemná a opravdová kniha, navíc vtipná a rozhodně nejenom pro děti!
My jsme si o Auggiem před lety předčítali společně s chlapem. Bylo to milé čtení a perfektně strávených pár večerů místo televize. :-)
Koupila jsem další výtisk a poslala v jedné čtenářské štafetě neznámému dětskému čtenáři poštou, tak snad ho kniha potěšila jako nás. :-)
Těším se, až se k ní jednou vrátím.

27.04.2023 5 z 5

Předškolák Předškolák Christian Vandendaele

Obsahuje pěkné pracovní listy, vhodné k využití v MŠ.

26.04.2023 4 z 5

Nauč mě počítat Nauč mě počítat Ivana Kocmanová

Knížka obsahuje jednoduché slovní úlohy, číselné spojovačky, různá bludiště a spoustu dalších úkolů vhodných pro školáky.

Poznávej zvířátka U mámy Poznávej zvířátka U mámy neznámý - neuveden

Leporelo k prvnímu prohlížení pro nejmenší. Zdařilé ilustrace.

Poznávej zvířátka V lese Poznávej zvířátka V lese neznámý - neuveden

Jednoduché leporelo bez textu s pěknými obrázky.

26.04.2023 5 z 5

Ledové království: Nejkrásnější kolekce příběhů Ledové království: Nejkrásnější kolekce příběhů Walt Disney

Upřímně moc nechápu, že se to tak chytlo. A pořád to jede! Animák jsem neviděla ani celý, nebavilo mě to. Třeba Na vlásku se mi líbí mnohem víc. Ale to nemělo takovou reklamu... :-)
Knížku jsem četla dětem ve školce, protože asi jako všude hrozná mánie. :-) Psaná nebyla moc čtivě. Byla jsem ráda, když jsem ji dočetla a věnovala se pak jiným, za mě kvalitnějším, pohádkám.

26.04.2023 3 z 5

Velká kniha o matce a dítěti Velká kniha o matce a dítěti Elizabeth Fenwick

Celkem užitečná publikace, která je přehledná a jako inspirace maminkám jistě poslouží.

25.04.2023 4 z 5

Velká kniha pohádek pro nejmenší Velká kniha pohádek pro nejmenší Christiane Jung

Moc ráda jsem se vrátila do dětství díky krásným ilustracím. Celou knihu jsem si po letech přečetla.

Obsahuje pohádky Žabí král, Létající kufr, Ali Baba a čtyřicet loupežníků, Zlaté peří, Bělinka a Růženka, Stolečku, prostři se, Král Drozdibrad, Křesadlo, Zajíc a ježek, Princezna a pasáček vepřů, Paleček, Protancované střevíčky, Aladinova kouzelná lampa, O statečném cínovém vojáčkovi, Ošklivé káčátko a Malenka.

Ty pohádky jsou trochu šílené. :-)
Princezna, co mrštila žabákem vší silou proti zdi.
Další princezna čekající dodnes na kupeckého synka, který za ní nepřiletěl na svatbu, protože mu shořel létající kufr. Loupežníci, co zabili a rozčtvrtili Kásima a chtěli pobít i rodinu Ali Baby, avšak jeho otrokyně nástrahu prohlédla, a tak všechny loupežníky v kádích opařila olejem a náčelníkovi při tanci vrazila dýku do hrudi.
Malý šedivý mužíček, co potrestal dva syny, kteří se s ním nerozdělili o koláč a víno - jednomu se zasekla sekyra do ruky, druhému do nohy (detail rozseknutého stehna a zakrvácená sekyra nechybí).

Mohla bych pokračovat. Ale ta nostalgie... :-)

24.04.2023 5 z 5

Já jsem malý muzikant Já jsem malý muzikant Luděk Schneider

Písně jsou psány především v D dur. Pro děti je lépe, když je tónina posazena výš, většina zpěvníků je v C dur. Fajn je taky velkoformátové zpracování. My si u knihy zpíváme a prohlížíme obrázky. Nevýhodou je, že chybí doprovodné akordy.

24.04.2023 4 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Moje teprve druhá kniha od Kinga (já se prostě nerada bojím) mě velmi mile překvapila.

Příběh byl dobře vymyšlený, přitom myšlenka samotná je tak jednoduchá, až je geniální.
Postavy si nejde neoblíbit. V hlavní roli bezvadný sympaťák, kterého bych chtěla za kamaráda! :-)

Povznesení je jeden z těch příběhů, které si určitě budu pamatovat. Skvělá je knížka i po jazykové stránce, je to dojemné a něco to ve vás zanechá. ;-)

24.04.2023 5 z 5