Perseus Perseus komentáře u knih

Arktická mise Arktická mise Robert Ludlum

Velmi podařená kniha. První polovina je nabitá záhadami, které se postupně začínají objasňovat a vrcholem je nalezení odpovědí na otázky, které jsou pokládány v průběhu příběhu. Druhá polovina je bohužel už jen akce, střílení, jež finišuje na konci honičkou za nádobou antraxu. Ocenil bych, kdyby tam bylo víc záhadného a kdyby i některé zůstaly nevyřešeny.
Dávám 4,5 z 5.

22.12.2014 4 z 5

Konstrukce letadel Konstrukce letadel Michail Nikolajevič Šulženko

Podle mě jde o nejlepší knihu o konstrukci letadel. Pravda zabývá se především ruskými letadly, překvapivě, když jejím autorem je Rus, a letadly, která byla do Ruska dodána jako pomoc za druhé svět. války, případně i kořistními letouny. Konstrukce jsou rozebrány do detailů a jednotlivé konstrukční celky jsou detailně popsány. Kniha má velmi bohatou obrazovou kreslenou přílohu, která je vlastně doprovodem k textu.
Kniha je psána způsobem, který pochopí i laik.

21.11.2014 5 z 5

Tisíc sluncí Tisíc sluncí Alex Scarrow

Kniha je velmi podařená, ikdyž jsem tam našel několik technických chyb (nevím zda vznikly chybným překladem, nebo už byly i v originále), ale jinak je kniha docela napínavá a ikdyž je příběh smyšlený, člověk se neubrání myšlence, že chybělo málo a svět mohl vypadat úplně jinak.

05.07.2013 4 z 5