pepa4081 pepa4081 komentáře u knih

Skákavý žabák a jiné prózy Skákavý žabák a jiné prózy Mark Twain (p)

Tenoučká knížka obsahující pár povídek vynikajícího panaTwaina. Čtení asi na 2 hodinky, ale stálo za to.Výborné na zlepšení nálady pokud máte rádi anglický (americký?) humor.Velmi uspokojivé.

27.02.2017 4 z 5

Statečná srdce Statečná srdce Jaroslav Novák

Knížka ve stylu Foglarovek, což je moje srdeční záležitost, takže jednoduše - moc se mi líbila. Velmi uspokojivé.

17.11.2016 4 z 5

Konečná dedukce / Příliš mnoho klientů Konečná dedukce / Příliš mnoho klientů Rex Stout

Opět vynikající, nemám co dodat. Vrcholně uspokojivé. Doporučuji.

30.10.2016 5 z 5

Případ tonoucí kachničky Případ tonoucí kachničky Erle Stanley Gardner

Pery Mason, Della Streetová - bezvadná klasika. Vrcholně uspokojivé.

02.09.2016 4 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Napínavá kniha, psaná svižným stylem,takže se mi dobře četla. Bohužel je vní až příliš mnoho násilí a brutality. Jistě to byl autorův záměr - šokovat a někomu se to bude líbit. Konec se mi zdál trochu uspěchaný. Jsem rád, že jsem si knihu přečetl, ale znovu ji už číst nebudu.

21.08.2016 2 z 5

61 hodin 61 hodin Lee Child

Napínavé, dobře a rychle se to četlo. Jen toho líčení, jaká je pořád zima, mi přišlo až moc. A já osobně mám rád trochu jiné konce. Uspokojivé.

26.06.2016 4 z 5

Prokletí Prokletí Lisa Jackson

Kdyby měla knížka o 200 stran méně, dal bych 5 hvězdiček. Napínavá detektivka s několika zajímavými nápady (duchové...). Chvílemi se mi ale zdálo, že autorka píše totéž, jen jinými slovy, takže mi to přišlo trochu zdlouhavé. Na konci se to ale pěkně rozjede. Uspokojivé.

23.06.2016 4 z 5

Nikomu ani slovo Nikomu ani slovo Harlan Coben

Skvělá detektivka má třetí od H. C. a zatím nejlepší. Zajímavý příběh, nečekané zvraty a konec. Jen některé postavy se mi zdály dost nereálné, ale na to si u pana Cobena začínám zvykat. Velmi uspokojivé.

04.06.2016 4 z 5

Přistižen Přistižen Harlan Coben

Od začátku do konce napínavá a zajímavě napsaná detektivka. Nečekaný konec. Moje první kniha od tohoto autora a hned jsem si půjčil čtyři další. Velmi uspokojivé.

04.06.2016 4 z 5

Nulté číslo Nulté číslo Umberto Eco

Moje první kniha od U.E. Děj se dá shrnout do dvou vět a kdyby to mělo 500 stran, možná bych se nudil. Nevím, jak to autor udělal, ale knížka mě bavila a přečetl jsem ji za jedno odpoledne. Znovu už ji číst nebudu, ale zkusím něco dalšího od tohoto autora.

17.04.2016 3 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Knížka je napínavá a má spád... bohužel mám rád, když se mohu s nějakou postavou ztotožnit. Tady se mi to opravdu nepovedlo. Všechny osoby mi byly velmi nesympatické. Je to ale jen můj názor, takže se nelekejte a čtěte:-).

14.04.2016 2 z 5

Nástrahy zubařského křesla Nástrahy zubařského křesla Agatha Christie

Jako vždy velmi pěkné.

03.06.2024 4 z 5

Poslední tanec Poslední tanec Ed McBain

Zajímavé.

03.06.2024 4 z 5

Zmija Zmija Rex Stout

Domnívám se, že kniha vyšla v češtině pod titulem: ZMIJE HRAJE GOLF.

05.04.2020

Vážení truchlící a ostatní hosté Vážení truchlící a ostatní hosté Ladislav Muška

Útlá knížečká citátů ze smutečních proslovů. Je neuvěřitelné, co profesionální i amatérští řečníci dokáží vyplodit. Pokud vám tenhle humor nevadí, tak se určitě od srdce zasmějete.

02.12.2018 4 z 5

Povětroň Povětroň Karel Čapek

Nebudu si hrát na něco, co nejsem. Knihu jsem asi nepochopil, ale přišla mi jako snůška filozofických žvástů. Četl jsem už mnohem lepší příběhy, zabývající se smyslem života.

19.11.2018 odpad!

Hodnocení je pouze za Hordubala - dal se číst. Povětroň mě nudil a nebavil, a Obyčejný život jsem jen prolétl. Asi jsem neměl tu pravou náladu na filozofování o životě.
Za mne bohužel neuspokojivé.

19.11.2018 2 z 5

Franny a Zooey Franny a Zooey J. D. Salinger (p)

Kdysi se mi velmi líbila kniha Kdo chytá v žitě (nyní po letech už mi skoro nic neřekla), proto jsem si kopil také tuto knihu. Pamatuji se, že jsem ji dočetl jen s velkou námahou a byl jsem velmi zklamaný. Bohužel.

14.11.2018 1 z 5

Padající detektiv Padající detektiv Christoffer Carlsson

Druhá kniha od pana Carlssona a pro mne ještě horší, než Neviditelný muž ze Salemu. Těm knížkám pro mne něco chybí, navíc nemám rád politiku a tajné služby. A detektiv Junker, vždycky když mi začne být trochu sympatický, provede něco, čím to zkazí.
Po přečtení asi poloviny knihy jsem nevydržel a přeskočil až nakonec. Po dlouhé době kniha, kterou jsem nedočetl.
Velmi neuspokojivé.

22.09.2018 1 z 5

Johnny si vzal pušku Johnny si vzal pušku Dalton Trumbo

Osud hlavního hrdiny je šílený a tragický a téma krutosti a nesmyslnosti války je potřeba neustále připomínat. Styl knihy mi ale bohužel vůbec nesedl. Vzpomínky na mládí mi přišly nezajímavé a takové typicky „americké“. Zaujala mne pouze epizoda s Ježíšem. Po zbytek knihy jsem se vyloženě trápil a nudil. Za mne:
Velmi neuspokojivé.

09.09.2018 1 z 5