pepa4081 pepa4081 komentáře u knih

Kočka v utajení Kočka v utajení Lydia Adamson

Klasická detektivka s amatérskou vyšetřovatelkou a spoustou koček. Příjemné oddychové čtení. Velmi uspokojivé.

22.09.2017 4 z 5

Hanebná kráska Hanebná kráska Martina Cole

Trochu mi to připomínalo Královnu zločinu od téže autorky. Není to detektivka, ale sága jedné rodiny, která se odehrává v prostředí nevěstinců. Občas mi kniha přišla trochu rozvláčná. Mít o 100 stran méně, dal bych 5 hvězdiček. Uspokojivé.

22.09.2017 3 z 5

Královna zločinu Královna zločinu Martina Cole

Tohle není typická detektivka, spíš příběh jedné zločinecké rodiny, který mi připomínal mou oblíbenou knihu Kmotr. Ani na chvíli jsem se nenudil. Je to má první kniha této autorky a hned jsem si půjčil další. Velmi uspokojivé.

19.08.2017 3 z 5

Kočka s houslemi Kočka s houslemi Lydia Adamson

Příjemná oddychová detektivka bez zbytečné brutality. Velmi uspokojivé.

29.07.2017 4 z 5

Poklad černého delfína Poklad černého delfína Jaroslav Foglar

Další pěkná knížka o přátelství a dobrodružství chlapců ve skautském - zde turistickém oddíle, stoprocentně inspirovaná pražskou Dvojkou. Dobré i jako návod pro činnost takového oddílu. Velmi uspokojivé.

02.07.2017 5 z 5

Když Duben přichází Když Duben přichází Jaroslav Foglar

Moc hezká typická Foglarova "skoropohádka" o jedné školní třídě. Krásná oddychovka.Velmi uspokojivé.

02.07.2017 5 z 5

Historie Svorné sedmy a Nováček Bubáček píše deník Historie Svorné sedmy a Nováček Bubáček píše deník Jaroslav Foglar

Historie Svorné sedmy je pěkná, bohužel krátká Foglarovka o partě kluků a děvčat. Bubáček píše deník zde nehodnotím. Četl jsem samostatné vydání a knížka mne moc neoslovila.

26.06.2017 5 z 5

Tábor smůly Tábor smůly Jaroslav Foglar

Kniha humorných skautských povídání. Fajn. Uspokojivé.

Jak namalovat smrt Jak namalovat smrt Hana Prošková

Knihu jsem již četl v souboru Tajemství planet. Velmi pěkná detektivka. Uspokojivé.

Tajemství planet Tajemství planet Hana Prošková

Soubor šesti detektivních povídek této autorky. Pěkná česká klasika. Uspokojivé.

Náš oddíl Náš oddíl Jaroslav Foglar

Stejně jako Z Bobří hráze nejde o žádný příběh, ale o soubor Foglarových rad, jak vést skautský oddíl. Přesto se mi kniha dobře četla. Velmi uspokojivé.

19.05.2017 4 z 5

Osudná třináctka Osudná třináctka James Patterson

Další výborná kniha ze série. Vlastně tři příběhy, které by jistě vydaly na tři samostatné knihy, ale pak by to už možná nemělo ten spád. Takhle jsem to přečetl na jeden zátah za pár hodin. Velmi uspokojivé.

08.05.2017 4 z 5

Devadesátka pokračuje Devadesátka pokračuje Jaroslav Foglar

Pokračování knihy Pod junáckou vlajkou. Velmi pěkné.

01.05.2017 4 z 5

Maigret a přítel z dětství / Maigret a zločin na vsi Maigret a přítel z dětství / Maigret a zločin na vsi Georges Simenon

Další maigretí klasika. Zajímavé zápletky, rozsah stran tak akorát, aby mi vydrželo příjemné napětí až do konce - platí pro oba příběhy. Velmi uspokojivé.

04.04.2017 4 z 5

Pod junáckou vlajkou Pod junáckou vlajkou Jaroslav Foglar

Příjemná klasika od pana Foglara, kde skoro všechno dobře dopadne. Uspokojivé.

12.03.2017 4 z 5

Maigret a muž z lavičky / Maigret a bezdomovec Maigret a muž z lavičky / Maigret a bezdomovec Georges Simenon

Maigretovská klasika. Velmi uspokojivé.

12.03.2017 4 z 5

Skákavý žabák a jiné prózy Skákavý žabák a jiné prózy Mark Twain (p)

Tenoučká knížka obsahující pár povídek vynikajícího panaTwaina. Čtení asi na 2 hodinky, ale stálo za to.Výborné na zlepšení nálady pokud máte rádi anglický (americký?) humor.Velmi uspokojivé.

27.02.2017 4 z 5

Statečná srdce Statečná srdce Jaroslav Novák

Knížka ve stylu Foglarovek, což je moje srdeční záležitost, takže jednoduše - moc se mi líbila. Velmi uspokojivé.

17.11.2016 4 z 5

Konečná dedukce / Příliš mnoho klientů Konečná dedukce / Příliš mnoho klientů Rex Stout

Opět vynikající, nemám co dodat. Vrcholně uspokojivé. Doporučuji.

30.10.2016 5 z 5

Případ tonoucí kachničky Případ tonoucí kachničky Erle Stanley Gardner

Pery Mason, Della Streetová - bezvadná klasika. Vrcholně uspokojivé.

02.09.2016 4 z 5