Pengi Pengi komentáře u knih

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Po překladatelské stránce neskutečný výkon a smekám. To se snad nedá ani přeložit, to vesměs musel komplet vymyslet, aby to dávalo smysl. O knizce vim od mladí, mnoho lidi ji chválilo, ani nevím, proc jsem s ni cekala tak strašně dlouho.

07.05.2024 4 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Brutal

21.04.2024 3 z 5

Houslistka z Osvětimi Houslistka z Osvětimi Ellie Midwood

Opět silný příběh o neskutečné odvaze lidi v hrůzné době a na silenem místě. Klobouk dolu za to, co se dělo a klobouk dolu za sepsání této “vzpomínky

01.04.2024 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Tak jak me první dil nadchnul, druhy absolutně odzbrojil, tak trati dil me asi pekelný zklamal. Látka byla holt vysoko posazena.

24.03.2024 3 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Po prvním díle asi zklamání.

21.03.2024 3 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Mila, nenarocna love story, ktera me pohladila po dusi. Asi jsem to zrovna potřebovala

18.03.2024 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Neskutečné ctive mile čtení. Takové pohlazeni po duši, ac to byl vlastně Norsko sladký příběh.

13.03.2024 4 z 5

Lekce chemie Lekce chemie Bonnie Garmus

Velmi čtivé. Hrozná doba, i když byly předtím i horší, jsem rada, ze žijí v te současné, kde mají zeny uz jine postaveni, ac mam bohužel pocit, ze se to proti az moc uz.

04.03.2024 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Vyposlechnuto jako audio.
Pokracovani Medvedinu, musim rict, ze jsem se bala, ze latka pujde dolu, ale pan Backman to dokazal udrzet. Nadnerny pribeh, nahled na dalsi spolecenske dogma. Ted uz jsem cekala, ze neco takove bude. Skvěle popsané smysleni jednotlivců i cele společnosti. Neskutečné, jak skvěle to umí. Uz teď se těším na poslední dil. Ted uz se nebojím, ze to bude upadat ....

01.03.2024 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Cetlo se mi to skvěle, konec jsem sice odhadla uz téměř na zacatku, ale to nevadilo, bylo to krásné a smutné cteni.

27.02.2024 4 z 5

Za mě těžké čtení, nebylo to formou příběhu, jak jsem zvykla, ale spiš formou učebnice dějepisu a to mě neoslovuje. Za mě škoda.
Událost by za to stála a neměla jsem o ní tušení.

21.02.2024 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Vyposlechnuto jako audio.

Neskutečné silny příběh, mnoho různých charakterů. Knížku jsem si vybrala, ze miluji hokej, ani jsem poradne nečetla anotaci a tak me vývoj a samotná zápletka tím padem překvapila.

Krasne zpracovane tema.

18.02.2024 5 z 5

Kéž bys tu byl Kéž bys tu byl Jodi Picoult

První cast naprosto bozi, druha uz pokulhávala.

11.02.2024 3 z 5

Sophiina voľba Sophiina voľba William Styron

Vyposlechnuto jako autiokniha. Další dilek do mě díry všeobecného rozhledu v literatuře. Tato kniha ze sbírky “povinné četby se me dotkla a lituji, ze jsem po ni nesahla již dříve. Člověk zná význam “sofiina volba, ale jak to spisovatel krásné rozehral a nechal vygradovat. Klobouk dolu

02.02.2024 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Vybrané s chuti díky vyzve, ze si člověk doplní díru z četby.
Naštěstí to bylo krátké .... mnohokrát se opakující ty same vety me dost ubíjely.
Na jednu stranu chapu, ze ta doba byla hrozna, na druhou stranu mi asi unika důvod, proc tohle patří do povinné četby k maturitě.

31.01.2024 2 z 5

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

takové mile absolutne nenáročné čtení. Od autorky mi asi vic sedí detektivky.

06.01.2024 3 z 5

Poslouchano jako audiokniha. Chvíli mi trvalo se zorientovat v množství postav, ale jinak se to poslouchalo dobre.

02.01.2024 3 z 5

Pohár bohů Pohár bohů Rick Riordan

Rick nezklamal, ty roky čekání za to staly. PJ je proste skvělý a čte se to samo.

02.01.2024 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Na zacatku chvíli trvalo, nez jsem se zorientovala kdo je kdo.
Těžké osudy v těžké době.
Jedna hvězdička dolu, špatne skloňování vysloveně tahalo za oči ... "mužové" ...

31.12.2023 3 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Klasická cervena knihovna, na odreagovani prima, cetlo to se to hezky, klasicky predivatelne, sladký konec, ale to se u tohoto žánru očekává. Prima prvotina, mam chuť zkusit i dalsi pokus.

28.12.2023 4 z 5