Pejuška Pejuška komentáře u knih

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Knížka mě upoutala vlastně díky ukázce na film, a rozhodně nelituji její četby. Knížka je psaná poutavě, lehce vtáhne do děje a nechce se Vám od ní odtrnout. Mírně jsem se zamotala v rokách, ve kterých jsem četla, ale nebylo to nic, co by si nešlo o pár stránek dříve najít :) určitě doporučuji, já si rozšířila obzory o další jednu zajímavou osobnost

16.02.2021 5 z 5

Pudlenka Pudlenka Karel Čapek

Uklidňující knížka, kterou jsem zrovna potřebovala jako sůl. Moc krásné obrázky a vtipné vyprávění...

13.01.2021 5 z 5

Panna nebo Blíženec Panna nebo Blíženec Lenka Lanczová

Ano, další díl přečten a bavil mě. Je vidět, jak Eva dospívá a vyspívá, jak je vlastně krásná první láska, a velmi mě bavilo jejich vandrování po krásách Česka :). Na Dickovi obdivuju, jakou má trpělivost a jak si za Evou stojí. Už se těším na třetí pokračování... a směle souhlasím s Lucissiou, v téhle době je tato četba balzámem :)

17.11.2020 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bajky mě moc bavily, krásně napsané, včetně poznámek. Stejně mě ale nejvíce bavila bajka o bezové hůlce.

13.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Tak nějak nevím, jak hodnotit. Kniha mě tolik nezaujala, ani ve mně nenechala žádnou stopu. Původních 7 dílů je pro mě konečných, dopadlo to, jak to dopadlo, a dál bych to nerozváděla. Ano, dozvěděli jsme se útržkovitě něco o Harryho minulosti, ale... Velmi pozitivně hodnotím to, jak se Harry a Draco navzájem začali respektovat, hlavně kvůli synům.
Na druhou stranu, jaký by byl asi svět za vlády Voldemorta? Ano, byl nastíněn, ale jen krátce.

17.07.2020 3 z 5

Návrat Návrat Kristina Magdalena Henn

Pokračování, na které jsem narazila čiště náhodou. Kniha mě moc bavila, oddechovka, při které nechybí troška napětí, kamarádství a dokonce náznaky první lásky. Je až neskutečné, jak moc je Majka propojená se svým koněm Severákem. I on si konečně našel lásku...Víc už prozrazovat nebudu, jen se sami ponořte do světa koní....

02.05.2020 5 z 5

Chlapec a jeho pes na konci světa Chlapec a jeho pes na konci světa Charlie Fletcher

Moc dobrá kniha, napínavá a s hodně překvapivým koncem. Líbila se mi síla přátelství, jak se psy, tak i s další ženou...Popis světa, jak jednou bude vypadat, což bych se vůbec nedivila, kdyby to tak dopadlo... Doporučuju....

23.02.2020 5 z 5

Byla jsem tu Byla jsem tu Gayle Forman

Takový příjemný čtení s návodem k sebevraždě...je až děsivé, že existují tyhle skupiny, které Vám dají návod, jak všechno důmyslně provést. V této knížce je smutné, že rodiče tajili, že Meg trpěla depresemi a nehovořilo se o nich. Možná to, a snaha odprostit se od nich vedla až k takovému konci...

04.11.2019 4 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Tak todle byla snad nejlepší kniha celé této série, tolik dobrodružství a akce v jednom, s nádechem romantiky v pozadí, ... no prostě jedním slovem nádhera.
Netušila jsem, čeho všeho jsou alchymisté schopni, a jak moc svoje poslání prožívají. Obdivuji Sydney, jak to všechno zvládla, držela ji myšlenka na Adriana a přátele. No a konec byl třešničkou na dortu :)

30.09.2019 5 z 5

Manželský zväzok Manželský zväzok Jennifer Probst

Super oddechovka pro tolik potřebný relax. Julietta mi byla velice sympatická svou houževnatostí a odhodláním vést podnik, Sawyera mi bylo velmi líto, a zároveň si získal tolik sympatií. Dokázal čerpat z mizerného dětství a vybudovat úspěšnou síť, a poskytnout druhou šanci Wolfemu...za mě super :)

06.08.2019 5 z 5

Deník alkoholičky Deník alkoholičky Zuzana Peterová

Kniha čtivá, škoda, že má tak málo stránek, uvítala bych větší rozvití příběhu, určitě to v běžném životě není tak rychlé a snadné, řeknu si přestanu pít a konec....na druhou stranu určitě zajímavý pohled, co se odehrává v mysli alkoholika/alkoholičky, zvlášť když má malé dítě. Jen manžel mě štval, že i když to viděl, nesnažil se jí nijak pomoc a zakročit. Hodně k zamyšlení....

04.07.2019 3 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Jeff Kinney (p)

Rychlá oddechovka jako vždy, člověk nemusí přemýšlet, takže když potřebuje vypnout, je todle jedna z možností. Nejlepší jsou vždy ilustrace :)

02.07.2019 3 z 5

Tři na lásku Tři na lásku Lenka Lanczová

Knihy od Lenky Lanczové nikdy nezklamou a neomrzí. Někdy je potřeba si přečíst něco takového a nemyslet. Rozhodně jsem jim nezáviděla jejich otravnou sousedku, ale zasmála jsem se, když byla s vtipem poslána do patřičným mezí :) takže za mě určitě ano

05.06.2019 5 z 5

3333 km k Jakubovi 3333 km k Jakubovi Petra Braunová

(SPOILER) Knihu jsem objevila náhodou, upoutala mě hlavně její obálka. Obsahově taktéž velice pěkné, četla se dobře, jen ten konec, no nevím, asi mi nějak unikla pointa...

15.04.2019 4 z 5

Muffiny Muffiny neznámý - neuveden

Nikdy bych nevěřila, jak mi udělá radost o pečení. Nádherná, přehledná knížka se super recepty a krásnými fotkami.

21.03.2019 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Nádherný, strhující druhý díl, čte se jedním dechem. Plno napětí, nečekaných zvratů, nové postavy, ....už teď se těším na třetí díl

28.01.2019 5 z 5

Pusinka Pusinka Karel Žilák

Kniha mě zaujala v poličce knihovny dle popisku, rychlé čtení, ze začátku jsem se v tom trochu ztratila, ale nakonec jsem se našla. Knížka se mi líbila, tématika, která nikdy nezklame. Doporučuji.

22.07.2018 5 z 5

Deník malého poseroutky Deník malého poseroutky Jeff Kinney (p)

Jako oddechovka dobrý, ale na řádný čtení pro mě slabý. Ségru to baví víc, přece jen, už nejsem ta věková kategorie, pro kterou je to určeno.

19.04.2018

Pohanský kámen Pohanský kámen Nora Roberts

musím říct, že tenhle díl z celé trojky se mi líbil nejvíc. Ale celkově to byla úžasná série, tajuplná a zamilovaná

14.10.2017 5 z 5

Čas něhy Čas něhy Lenka Lanczová

Musím říct, že tahle knížka je moje srdeční záležitost, protože zatím v žádné jiné knížce jsem se ještě nenašla tak, jako v téhle.

06.10.2017