Pedestrian Pedestrian komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Výborné. Detektiv šéfinspektor Fosterová jde ve vyšetřování doslova přes mrtvoly a její neortodoxní způsoby vyšetřování jsou docela svinské. Autor čtenáře skvěle vtahuje do londýnských zákoutí a pajzlů, kterým by se člověk obloukem vyhnul. Doufám, že se dočkáme českého vydání Night Stalker a Deep Water, a že autor objasní, jestli je Erika HIV pozitivní.

11.01.2017 4 z 5

Sex není zadarmo Sex není zadarmo Chester Brown

S Chesterem Brownem v první řadě nesouhlasím, což samozřejmě není výtka knize, co mi ale naopak vadí, je, že autor svá tvrzení pokládá za obecnou pravdu. Bezesporu také není pochyb o tom, že Brown knižní dialogy upravil ve svůj prospěch, což v Dodatcích potvrzuje i jeden z jeho přátel.

18.09.2016 3 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Strašně zlá věc ve své podstatě. Škoda toho béčkového konce. Jakoby King nevěděl, jak to řádně zakončit.

07.11.2016 5 z 5

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Takový ten příběh, který člověk touží ve snu zažít, ale reálně už ne. Je to jízda.

03.10.2016 4 z 5

1001 filmů, které musíte vidět, než umřete 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete Steven Jay Schneider

Inspirativní zdroj filmových odkazů od těch největších klasik až po naprosté rarity. Díky této knize jsem objevil spoustu zapomenutých klenotů zejména ze 30. let (Jsem uprchlý galejník, Footlight Parade ad.). Pro mě téměř filmová bible.

18.09.2016 4 z 5

1000 zázraků přírody, které musíte vidět 1000 zázraků přírody, které musíte vidět Michael Bright

Jak název knihy správně napovídá, jedná se o zázraky přírody, ne nutně o nejkrásnější kouty naší Země, takže ne všechny body se dají navštívit nebo jsou zajímavé (zázračné) tím, jak jsou například hluboké (Hranická propast), ale pro běžného smrtelníka se bude jednat o "pouhou" díru v zemi. :)

02.01.2023 4 z 5

Hlavohrátky Hlavohrátky Joe Hill (p)

Zatím po dvou dílech těžko hodnotit, až si to po přečtení všech knih do sebe dosedne a budu mít ucelený obraz, pak očekávám revisit a plnou palbu. Hodně komplexní a ambiciózní věc.

17.12.2016 4 z 5

Vtáhlo mě to. I přesto, že vývoj je tak nějak očekávaný a člověk si víceméně odškrtává vše, co by se tak mohlo stát, závěr mě upřímně dojal.

03.10.2016 4 z 5