PavlineCZka PavlineCZka komentáře u knih

Prodloužená jízda Prodloužená jízda Václav Kopta

Zpocatku jsem myslela, ze knizku ani cist nedokazu.. nejak mi vadilo takove to "snazim se byt vtipny za kazdou cenu", i kdyz pribeh celkem o nicem. Pribehy pana Kopty neznam, ale i tak me vetsina naprosto nezaujala. Knihu jsem nakonec docetla, ale pisemna forma jim asi opravdu moc neslusi. Nebavi me ani knizky Haliny P., tak mozna v tom bude ta potiz, ze mi tento styl psani proste nesedi.

14.06.2022 2 z 5

NeMáma NeMáma Sarah Turner

Putovni knizka absolventek predporodniho kurzu (:... no, bavila jsem se dobre a jako matka 2 kluku (touzici po holcicce, ok, pokusy dosly..) jsem se v tom i dost nasla :-D Autorka mi mluvila ze srdce i z duse...

06.09.2021 5 z 5

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Memu cteni predchazelo shlednuti filmu, ktery me, asi jako vsechny, zejmena znechutil... Kniha se necte vubec dobre, presto jsem ji precetla pomerne hodne rychle.
Nektere rozhovory me bavily a zajimaly mene, nektere vice. 2 predatori z knizky mne ve vysledku prisli s docela velkou sebereflexi (ale az pote, co vsechno provedli!!?!), ale taky nevim, jak moc jim to verit, kdyz jsou/byli schopni, ceho byli. Pribeh o zneuzivani chlapcu me naprosto sokoval a primel k obrovskemu premysleni. Nechapu, jak muze nekdo cilene tak dlouho neco takoveho delat a nicit detske dusicky a zivoty a neverim ani trochu, ze by si to clovek neuvedomoval.
Je super, ze neco s touto tematikou vzniklo a i kdyby to pomohlo jen 1 diteti, bude to uspesne. Prevence chovani a seznamovani na internetu by se mela stat soucasti nasich zivotu.
Taky jsem si nemohla pomoct, ale nektere "obeti" mne prisly vylozene "aktivni" a i ve 20 letech s prominutim uplne pitome husy :-/
Zaver jsem tez cekala trochu propracovanejsi, ale jelikoz to nebylo v zadani, tak me uspokojil (a malinko inspiroval) ten, ktery tam byl.

18.11.2020 4 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Kniha se dobre cte, ale moc dobre z ni neni... hned prvni co, tak me ovlivnilo to, ze hrdinka "ztratila" syna (to same v knize Pletky s osudem).. jakozto matku dvou malych kluku..
Az po precteni jsem zjistila, jaky osud autorku cekal. Je pravda, ze jednani zen, ktere se chovaji jako hlavni hrdinka, moc nechapu, ale deje se to..

19.09.2020 3 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Laska hory prenasi, opet pribeh o tom, jak jsou vsichni perfektni, nejlepsi, dokazou vsechno... Je to treti kniha od autora, kterou jsem cetla a bylo mi receno, ze je nejlepsi. Dle me nejhorsi z nich, asi do 350. Stranky jsem ji chtela odlozit... porad sami nasilnici, coury, znasilnovani... Pak uz se cetla celkem dobre. Jedna se ze znasilneni pomine, druha se otrepe, nasilnika si zamiluje a postavi na nem svuj zivot,.. je to o pristupu. Tak.. zazvonil zvonec a pohadky je konec ;-)

20.07.2020 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Nebylo to spatne, takove odpocinkove cteni (spise pro zensky asi), bavilo me. A samozrejme, ze clovek doufa v nejaky konec :)

12.02.2020 3 z 5

Šaman Šaman Noah Gordon

Musím se přiznat, že mě kniha nenadchla jako většinu hodnotitelů zde. Příběh by sice nebyl tak špatný, ale jedná se již o 3. knihu od autora, kterou jsem četla, a mám nepřekonatelný dojem, že se knihy velice nápadně a nenápaditě podobají.
Například ta podobnost, že v knize Ranhojič i Šaman mají hlavní postavy tytéž nadpřirozené schopnosti, že dokáží vycítit stav pacienta a přicházející smrt dotykem ruky?! Nuda. To autor opravdu moc fantazie do nových knih nevkládá. Jinak propojenost s indiány tentokrát nebyla špatná.

08.11.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Též jsem měla zezačátku problém orientovat se v postavách, ale když jsem zjistila, že to je pořád to stejné klubko, tak už to bylo OK. Některé pasáže mě bavily víc, některé míň. Asi to bylo o něco lepší než Malý pražský erotikon, ale hodnocení dávám stejné. Neurazí, nenadchne, nečekala jsem mnoho, a proto nejsem ani zklamaná.

12.04.2019 3 z 5

Láska Láska Zdeňka Jordánová

Myšlenky občas nejsou špatné, nutí k zamyšlení, líbí se mi myšlenka lásky sebe sama a odpovědnost za vlastní osud, což si málo lidí uvědomuje (umí přiznat), nicméně ta forma podání a "ezo kapitoly" typu duše se na nás dívají, potkáme se tam... jsou pro mě opravdu nezáživné a ubíjející.

01.03.2018 3 z 5

Dobrá a úsměvná oddechovka, zároveň účinná antikoncepce, kterou nevím, zda doporučit ukazovat doma (nejen) chlapům :-D... dělám si srandu, samozřejmě jde o vyhrocené příběhy (doufám) ze života rodiče, které budí úsměv na tváři... a možná uklidní nejednoho rodiče, že v tom není sám :-)

22.01.2018 4 z 5

Knihu jsem četla před X lety, tedy je možné, že moje vnímání je ovlivněno věkem a dobou, kdy jsem ji četla. Každopádně mohu říct, že mě naprosto strhla, příběh mě bavil a rozvíjel mou fantazii co se týče procestovaných zemí atd. Plánuji si ji přečíst znovu a porovnat své dojmy. Každý další díl byl ovšem horší kvality nežli ten předchozí.

Kam se poděl můj sýr? Kam se poděl můj sýr? Spencer Johnson

Kniha je pravděpodobně základem change managementu, nicméně taky mě nikterak neohromila a život mi rozhodně nezměnila.

17.08.2017 2 z 5

Já, robot Já, robot Isaac Asimov

Bylo mi doporučeno, že je to vhodná četba pro ty, kteří jinak scifi moc nefandí. Příběhy se vždy řídí jasnými zákony robotiky, takže při několika posledních už celkem dokážete předpovědět pointu. Z toho důvodu mě kniha s postupujícím čtením bavila méně a méně.

17.08.2017 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knihu mi náhodně přibalila kamarádka k jiné, kterou jsem chtěla půjčit. Čekala jsem červenou knihovnu, ale kniha předčila moje očekávání! Příběh mě strhl, moc se mi líbil, i když se samozřejmě jedná o "nereálný příběh nereálných lidí" :-) Celkem výrazně pracuje fantazie, jak člověk přemýšlí o osudu hlavních hrdinů. Pro mě mělo význam i v tom smyslu znovu si vážit obyčejných věcí a uvědomování si radosti z nich a ze života. Doporučuji po přečtení knihy kouknout i na film, který se sice knize nevyrovná, ale je povedený a není zklamáním :-)

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Původní záměr byl přečíst Malý pražský erotikon, nicméně tato knížka mi přišla ještě lepší. Zábavný příběh 4 přátel, kteří se hodlají postavit výzvě a změnit svůj život tak, aby korespondoval alespoň trochu s tím, co si vysnili jako 18letí kluci. Kniha je plná humorných situací, oddechové a příjemné čtení.

Už vím proč 1. Už vím proč 1. Eduard Škoda

Koupila jsem synovi (5.5roku). Je to casto celkem slozite (a pro vsechny poucne) pocteni, ale i bavi ho a neda ji z ruky :)

16.04.2024 5 z 5

Kniha pro ženy Kniha pro ženy Olga Studničková Šípková

Kniha je psana moc hezky a citlive, jsou tam docela vystizne vysvetlene ruzne metody a spousta prikladu a zkusenosti z praxe. Nicmene nezvladam se venovat ani Letnimu kurzu pro zeny, natoz knizce. Jednou se k ni jistojiste vratim.

21.07.2023 5 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

Tema zajimave a dobre se cetlo, ale mela jsem dojem, ze cim vice jsem se blizila konci, tim nezajimavejsi to bylo. Musim rict, ze autorcina Zlodejka se mi libila daleko vic. Dnesni vulgarismy a vyrazy se mi tam casto tolik nehodily. Nevim no.

01.03.2023 4 z 5

Nejsou stejné. Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě Nejsou stejné. Jak díky Teorii typů porozumět dětem i sami sobě Šárka Miková

Popravde.. i kdyz jsem zacatek knihy Mamy nejsou stejne precetla asi 5x, nedokazala jsem s jistotou urcit sama sebe. :( je se mnou neco spatne, ze nedokazu ani identifikovat sama sebe? Natoz pak sve deti (2a3/4 roku a 4.5 roku). Asi mi tento styl vysvetlovani nesedi. I na internetu se casto strili zkratkama a ja to jaksi nedavam, asi na to proste nemam mentalni kapacitu. Zkusim najit jinou cestu na pohodovejsi rodicovstvi. Je ale super, ze to tolika lidem funguje a pomohlo.

04.02.2023 3 z 5

Oční kontakt Oční kontakt Cammie McGovern

Kniha se mi cetla vyborne, tema autismu bylo pro me v literature absolutne nove a krasne zpracovane.. a samozrejme me taky dost zajimalo, kdo je vrah.

25.06.2022 5 z 5