pavlašt pavlašt komentáře u knih

Stará škola Stará škola Petr K. Procházka

Za mne bohužel zklamání - nedokázala jsem se začíst. 3 hvězdičky dávám částem s Erbenem, druhá linka se vlekla. Je to škoda, čekala jsem od knihy víc.

09.08.2023 3 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Za mne velké zklamání. Bylo to na mne neskutečně dlouhé a do čtení jsem se musela nutit. Jediné co rychle plynulo, byl konec. Pokud by takto byla napsaná celá kniha, určitě bych hodnotila lépe.

18.03.2023 2 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Skvělé, humorné, laskavé. Tyto knihy čtu vždy v soukromí, protože se nahlas směju tak, že by mne neznalé okolí považovalo za adepta na pobyt v léčebně duševně nemocných

25.10.2022 5 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Krásný, milý příběh o přátelství, lásce a odvaze. Čtivě napsaná, dýchá z ní pohádková atmosféra a pozitivní energie.

10.08.2022 5 z 5

Byt nad Seinou Byt nad Seinou Kelly Bowen

Už dlouho jsem nečetla takhle skvělý román z 2.světové války. A linie ze současnosti příběh hezky spojuje.

06.08.2022 5 z 5

Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě David Michie

Za mne opět skvělé. Dalajlamova kočka mne nikdy nezklame.Pomocí příběhu můžeme pochopit hodně věci z buddhistického učení. Čtení mne donutí zpomalit, soustředit se na podstatné věci.

01.08.2022 5 z 5

Finlay na zabití Finlay na zabití Elle Cosimano

Detektivní komedie o neúspěšné spisovatelce, která se nešťastnou shodou okolností stane nájemnou vražedkyní. Nic hlubokého, jen správná oddechovka.

26.07.2022 4 z 5

Všímavost a soucit se sebou Všímavost a soucit se sebou Jan Benda

Dobrá kniha pro odborníky, ale za mne chybí více praktických informací - terapeutické techniky jsou vlastně až na konci knihy a zbytek je teoretický základ. Pro laiky je myslím spoustu lepších knih.

21.07.2022 3 z 5

Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít Susanna Leonard

Kniha se dobře četla, takové klidné čtení o velké vědkyni.

20.07.2022 4 z 5

Dcera popela Dcera popela Ilaria Tuti

Za mne skvělé, snad nejlepší ze tří příběhů s komisařkou Terezou. Napětí od začátku do konce.

17.07.2022 5 z 5

Spící nymfa Spící nymfa Ilaria Tuti

Opět skvěle napsané, detektivka/thiler, co má spád, je z Itálie a detektivem je netradičně žena - doporučuji a těším se na třetí díl.

14.07.2022 5 z 5

Gentlemani a hráči Gentlemani a hráči Joanne Harris

Výborná kniha, má spád, skvělý neotřelý detektivní děj. Moc jsem si ji užila.

08.07.2022 5 z 5

Jiná třída Jiná třída Joanne Harris

Super kniha. Už jsem dlouho nic takového nečetla. Detektivka, Anglie, soukromá škola, skvělý hlavní hrdina - učitel/detektiv Těším de na další pokračování .

08.07.2022 5 z 5

Bůh pláče potichu Bůh pláče potichu Hana Repová

(SPOILER) Za mne velké zklamání. Čekala jsem hluboký příběh o přátelství a dostala červenou knihovnu - já ho chci, on mě ne, tak ho tedy nechci a on už zase má zájem a och jak mne ten osud zkouší. Nereálné a za mne povrchní.

08.07.2022 1 z 5

Bůh pláče potichu 2 Bůh pláče potichu 2 Hana Repová

Lepší než první díl, ale není to můj šálek čaje. Taková červená knihovna bez hlubšího děje.

08.07.2022 2 z 5

Tajemství zámku Ashmore Tajemství zámku Ashmore Cynthia Harrod-Eagles

Výborná kniha, skvěle napsaná, čte se sama. Dýchá z ní stará dobrá Anglie :-)

27.06.2022 5 z 5