PavlaA PavlaA komentáře u knih

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Pěkný příběh. Doporučuji přečíst.

22.09.2022 5 z 5

Šlechetná žena Šlechetná žena Danielle Steel

Příběh mě bavil. Děj měl spád nenudila jsem se. Možná se ke knize ještě někdy vrátím.

15.09.2022 5 z 5

Zpověď nudné manželky Zpověď nudné manželky Marie-Renée Lavoie

Přečteno za dopoledne. Bylo to vtipné, chvílemi smutné, ale nedalo mi to a od knihy jsem se nemohla odtrhnout.

17.05.2022 4 z 5

Já a moji muži Já a moji muži Eva Dolejšová

Vtipné, milé, zábavné. Oddychovka na jedno odpoledne. Bavila jsem se

16.05.2022 5 z 5

Ztracené Ztracené Eva Urbaníková

Přečteno opravdu jedním dechem. Šest příběhů, u kterých jsem občas měla slzy na krajíčku. Je až neuvěřitelné, jak můžou být některé ženy důvěřivé. Doporučila bych dát přečíst každé ženě, která se zamiluje do muže jiné mentality.

14.05.2022 5 z 5

Život v jeho stínu Život v jeho stínu Kristína Pavelková

Knížka se ni celkem líbila. Příběh měl spád, nenudila jsem se. Konec trošku předvídatelný, ale nevadí, i tak jsem si čtení užila.

12.05.2022 4 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Kniha se mi velice líbila, skoro jsem se nemohla od čtení odtrhnout, avšak konec mě trošku zklamal. I tak ale doporučuji, příběh je chvílemi velmi dojemný.

08.04.2022 5 z 5

Panenka, která řekla ne! Panenka, která řekla ne! Galina Valkova

Četla jsem více už takovýchto knih, ale tuto bych stylem vyprávění zařadila spíše do průměru. Samozřejmě je strašné co se může v moderní době stále dít. Je mi líto všech dívek, které něčím podobným musela projít.
Kniha stojí za přečtení, aspoň jsem si uvědomila, že do Bulharska a zemí jemu podobných se určitě netoužím podívat.

04.04.2022 4 z 5

Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Sophie Hayes

Po přečtení tohoto příběhu mám husí kůži a hrůzné představy, co všechno a kolika dívkám na celé zemi, se tohle může přihodit. První část knihy mě nezaujala tolik, jako část druhá. Bohužel tato problematika ve světě je, a je jen na nás, aby se dostala do podvědomí více lidem a tím by se dalo zabránit unášení dalších a dalších obětí.

22.03.2022 4 z 5

Hezký, ale narovnej se! Hezký, ale narovnej se! Johana Fundová

První část knihy jsem se bavila a užila si ji, asi proto, že jsem také vyrostla v devadesátkách ;-) Druhá část už nebyla tak zajímavá a konec mě úplně dostal. Nemám takto ukončené/neukonečné příběhy ráda. Škoda no.... ale i tak to nebylo špatné čtení, spíš oddychové a malinko vzpomínkové

14.03.2022 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Příběh byl zajímavý, ze začátku se děj tak nějak táhnul, ale druhá polovina knihy už byla zajímavější. Trošku mě zklamal konec, jakoby nedořešený. Myslela jsem, že to bude lepší čtení

13.03.2022 3 z 5

Dlouhá cesta z ráje Dlouhá cesta z ráje Leah Chishugi

Toto vyprávění o hrůzách genocidy ve Rwandě, mě velice zasáhlo. Často mi při čtení tekly slzy, bylo to velice smutné a otřesné zároveň.

04.02.2022 5 z 5

Tady je ráj: svědectví o životě v Severní Koreji Tady je ráj: svědectví o životě v Severní Koreji Hjok Kang

Trošku mi dělalo problém se začíst, ale pak už jsem vyprávění přímo zhltla. Děsivé! To je to první co mě napadlo, když jsem knihu dočetla. Chudáci lidi, co museli tímto hrozným hladomorem projít. Přála bych obyvatelům Severní Koreji, aby se jim žilo lépe

30.01.2022 5 z 5

Nechte mě odejít Nechte mě odejít Caitlin Spencer

Já nějak nevím co k tomu napsat.
Když jsem se začetla, stále více jsem si říkala: To snad není možné, proč to někomu neřekla? V době dospívání chápu, styděla se a bála, že by ji nikdo nevěřil, ale potom v dospělosti? Nejspíš tady velmi velkou roli sehrála její psychika a neschopnost uvažovat jako člověk z běžného života.
Kniha se mi četla dobře, mělo to spád. I když některé pasáže, hlavně popisování sex. praktik, byly pro mou velkou představivost náročné. A vůbec si nechci představovat, že tohle se děje dívkám po celém světě.

27.01.2022 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Děsivé! Tolik zničených mladých životů. Doporučila bych přečíst všem náctiletým.

27.01.2022 5 z 5

Noc s Popelkou Noc s Popelkou Lynne Graham

Tohle byla krásná pohádka, samozřejmě se šťastným koncem. Moc mě to bavilo

21.01.2022 5 z 5

Rande na balkoně Rande na balkoně Felicia Kingsley

Jednoduché, milé, vtipné, přesně to, co jsem potřebovala na odreagování. Stojí za přečtení

18.01.2022 4 z 5

Život v hříchu Život v hříchu Eva Ava Šranková

Ze začátku mi trvalo než jsem se začetla. Pletla se mi jména a občas jsem se v ději ztrácela, nakonec však, se mi román docela líbil. Není to sice žádný hit, který bych přečetla jedním dechem, ale za přečtení stojí.

18.01.2022 3 z 5

Marie Terezie: Miluj a panuj Marie Terezie: Miluj a panuj Miroslava Zlatníková

Příběh se mi líbil, mohlo to být ovšem rozsáhlejší.

13.01.2022 4 z 5

Zimní palác Zimní palác Eva Stachniak

Mám velice ráda historické romány a tento se mi opravdu moc líbil. Výpravný příběh o prvních nelehkých letech manželství Kateřiny II Veliké a pozdějším nelehkým nástupu na trůn. Doporučuji

02.01.2022 4 z 5