Pavla79 Pavla79 komentáře u knih

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Thrillery mám moc ráda, a i když jsem jich už pár přečetla, neřekla bych o sobě, že jsem úplně bystrá, spíš většinou překvapená a s knihou spokojená...., někdy více, někdy méně... V tomto případě méně.. Nevím, co přesně za to mohlo, ale tak nějak to bylo předvídatelné.. Což ale vůbec neznamená, že to nebylo opětovně dobře vymyšlené a napsané. Škoda jednoho "bodu", nevadilo by mi si o něm v dalších dílech přečíst. :)

27.08.2021 4 z 5

Zázračný úklid: Pořádek jednou provždy Zázračný úklid: Pořádek jednou provždy Marie Kondo

Za mě velmi inspirativní. Začala jsem s oblečením, skvěle se v něm vyznám a drží uklizené..., hlavně trička. Přikláním se k názoru, že by kniha mohla být kratší, jelikož v průběhu čtení máte šílené nutkání začít přečtené aplikovat. :) Rádi byste ale knihu dočetli, ať to máme ucelené..., a ono pořád zbývá tolik stránek. Ráda si přečtu i druhou...

22.06.2023 4 z 5

Doktore, fofrem, jde o život! Doktore, fofrem, jde o život! Patrick Taylor

Velmi příjemná oddechová četba. Mohu doporučit.

31.12.2021 4 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Přesně, jak píše @johana3160 Milé, pohodové čtení jedním dechem pro toho, kdo chce na chvíli z reality..

06.04.2021 5 z 5

Lov Lov Elle Kennedy

Pohodové čtení na odreagování.. :)

30.08.2020 3 z 5

Mě se líbilo moc, stejně jako předešlé knihy.. Líbilo se mi, že to byl jeden ucelený příběh.. A líbilo se mi, že jsem se zase mohla u knihy nahlas smát.. :)

05.11.2019 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Čtu HH díly po sobě a vždy k tomu mám rozečtených víc žánrů najednou, takže mi čtení jedné knihy trvá všeobecně déle. Avšak tento díl trval až příliš dlouho, že jsem se v něm chvílemi ztrácela. Nevím, zdali je to tím, že celá série je už sakra dlouhá, nebo tím (samozřejmě jak u koho), že si člověk chce přečíst i jiné knihy, jiné žánry a proto na HH zbývá čím dál méně času, a nebo...právě proto. Každopádně nadále zůstávám věrnou fanynkou HH / JoN. V tomto dílu jsem uvítala, že HH nemusel mít devět životů , i když scéna s ledničkou ;), oplakala a rozdýchala smutné rozloučení s jedním z hl. hrdinů, ale vlastně se mi líbilo, že se JoN nebál do toho říznout - doslova, nevadil mi ani rychlý sled rozluštění, ba možná naopak, a nevadil mi ani ten zvláštně začínající "happyend". Těším se na konečně poslední díl - zatím. :) HH 12 kdykoli s nadšením uvítám...., teda doufám, že po HH 11 bude ještě v co doufat. ;)
Edit: už vidím "připravuje se" - HH 12 Nůž v 2019. :)
Spoiler:
Co mi ale docela vadilo, byla ta uměle vytvořená napětí do dalších kapitol...jestli si vybavuji správně, začalo to, kdo na hlídaném smrtelném lůžku je?, podrobně si další již nepamatuji, ale ke konci..., je ta spálená dívka jeho dcera?, je řezník bývalý policista, co mu zemřela dcera a čeká na místě vraždy?, myslí to pošahaná studentka vážně a proč má ruce za zády? A samozřejmě na úplném konci v kostele, je HH v rakvi, nebo před oltářem?... Víc, než aby mě to napnulo, mi to vadilo. Kromě Beáty z toho žádná šokující událost nakonec nebyla a bylo toho nějak moc.

17.07.2019 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Aristokratka pro mě patří mezi TOP oddechovky :) Jen ten konec...???...co dál...?..co dál...??.. :)

04.10.2018 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Uzasne... Vystridaly se všemožné pocity - smich, plac, úvaha, nostalgie, odhodladni, oddech.. Nejen smich Patrika Hartla je nakazlivy.., i touha po jeho knihách... Tesim se na další, která ma vyjit ještě v tomto roce :)

18.09.2018 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Další naprosto uzasny dil... I když preci jenom.., no, kolikrat ještě prezije nemozne..? ;) A v 2019 vyjde 12. dil s Harrym :)

23.07.2018 5 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Já jsem nadšená! :) Mám ráda fantasy, a když se ve čtenářské výzvě objevilo téma ukrajinského autora, nebylo o čem. Ano, je to možná spíše pro mladší čtenáře, ale to měl být Tolkien, Rowling taky. Za mě krásně vymyšlený příběh a už se nemůžu dočkat, až budu mít v knihovně připravený další díly, včetně poslední Časodějné knihy..

10.08.2023 5 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

No, hrůzu nahánějící hororový román, z něhož tuhne krev v žilách, to vskutku není, ale mně se moc líbil a určitě si přečtu i knihu druhou. Čtivě napsané a pěkně zasazené do skutečného příběhu. Na konci tleskám za historické nepřesnosti.

21.05.2022 4 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Pro mě už to bylo moc.., moc sexu, že jsem ke konci tyto pasáže přeskakovala. Ani hlavní hrdinové mi moc nepřirostli, ani dějová linka. Víc se mi líbila Výpověď, nebo série Sincerly Yours...

26.04.2022 2 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Pro mě skvělá zápletka a rozuzlení na závěr. Celou knihu jsem si užila, až na její úplný konec, ten mi tam moc nesedl. Díky čtenářské výzvě jsem po hodně dlouhé době sáhla po J. D. a určitě se k němu ještě vrátím. :)

29.03.2022 4 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

Knihu jsem si vybrala do výzvy nejen pro to, že je pruhovaná, ale i pro její téma. Často čtu, že Boyne umí psát velmi citlivě, lidsky, tak jsem to chtěla zkusit a obzvlášť mě zaujalo, že je toto téma vyprávěno z pohledu třináctiletého bratra. Výběru vůbec nelituji, ba naopak. Z mého pohledu, a to si myslím, že ho mám dost blízký, je to vystiženo velmi pěkně..., ano, možná trochu dětsky, což by lidem, kteří to stále nějak nemohou pochopit, mohlo sednout. Bohužel nesouhlasím s komentářem kedlis a neodpustím si reakci...1) fušovat, když nepatří do komunity?, tzn., že i psycholog / psychiatr musí být LGBT? a za 2) nevím, zdali slečna četla poděkování, ale kdyby jo, dočetla by se, že J. B. je gay, tudíž do komunity LQBT+ patří. Jak sám píše, s "trans" osobní zkušenosti nemá, ale podobným společenským přijmutím si prošel též. A jen nakonec....Happy End..., copak tak nějak všichni nechceme, aby to dobře dopadlo? :)

15.09.2021 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Nejlepší kniha pro všechny mladší, mladé, i starší....

11.01.2019 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Čteno již dříve.., ale pamatuji si, že jsem byla víc než dojatá a celá kniha byla úžasná.. ???? Nedávno jsem viděla film, o kterém jsem nevěděla, že je to tato kniha.. Asi v půlce mi to došlo ???? a i filmové zpracování mi nepřišlo špatné..

23.10.2018 5 z 5

Pouta dědictví Pouta dědictví Brandon Sanderson

Naprosto bravurni dil..., a jsem rada, ze nebude poslední ;) Na zacatku prvního dilu druhé trilogie jsem si myslela, ze me tato trilogie tolik nepohlti..., ikdyz to občas mělo takovou tendenci.., nestalo se tak..! Uz nyni se nemohu dockat dalsiho, dalsich dilu.. :) A Steris nejlepší ;) :D

22.05.2018 5 z 5

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Jsem mirne pokrocily ctenar fantsy.., plus mozna jeste trocha zenske krve ;) a je z toho nadseni.. Opravdu me to nadchlo a predstavovala jsem si, jak by tato fanasy mohla dopadnout v rukach dobreho rezisera.. Každopádně se jdu vrhnout na dalsi dil...

05.01.2018 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Obcas moc zdlouhave.., ale stejne vas nuti cist dal :) konecne rozuzleni prekvapujici ;) jen poslednich par stranek bych vmestnala na polovic..

04.10.2017 4 z 5