pavla.ba pavla.ba komentáře u knih

Červený adresář Červený adresář Sofia Lundberg

Moc krásně napsaný příběh o velmi silné ženě. Navíc téma dopisů v každé knize miluji, takže bodík navíc.

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Předchozí knihy autorky se mi vůbec nelíbily, proto jsem k téhle přistupovala s nulovým očekáváním a jsem překvapená, že se mi opravdu moc líbila. Byla to klasická detektivka ala Deset malých černoušků, ale přesto svá, jiná. Moc hezky tam byly popsané jednotlivé postavy a do poslední chvíle bylo těžké uhádnout, kdo je ta bad person.

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Útlá kniha se spoustou emocí. Byla opravdu napěchovaná smutkem, od začátku do konce, kdy jste si říkali Proč? Stojí jednoznačně za přečtení, ale na můj vkus tam těch špatných skutků bylo příliš, až mi to přišlo takové moc tlačení na pilu. Kdyby se rozebíralo jen jedno téma a víc do hloubky, líbilo by se mi to víc.

10.05.2020 4 z 5

Tuto knihu by si měl přečíst každý člověk! Je pravdou, že pasáže týkající se přítomnosti a kapitalismu jsem přeskočila, ale historii lidstva jsem hltala stránku po stránce a pak všechny zjištěné informace o vývoji člověka prezentovala neustále k nelibosti všech v mém okolí :D

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Nejlepší postapo kniha! Obsahuje koktejl všeho, co od takové knihy očekáváte. Nejen, že jsem se bavila, ale byla jsem také šokovaná a dost jsem o ní přemýšlela a ještě měsíc po přečtení jsem sledovala, zda jsou vidět letadla na obloze a je tedy vše v pořádku.

Shodou okolností jsem po přečtení této knihy jela večer na jednu společenskou akci, kde vypadl proud. V ten večer jsem pak nebyla ve své kůži :D

Volavka Volavka Sharon J. Bolton

Výborná kniha, výborná autorka, zajímavé prostředí!

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Moje srdcovka! :) Čtu spíše detektivky, nějak se mi do této knížky nechtělo, pak jsem se ale nechala přemluvit a pustila se do prvních stránek. Za dva dny jsem přečetla všechny díly a celou sérii si zamilovala. Tak skvěle vykreslené postavy, tak krásně napsaný děj, prvky pohádky, ale napínavé pohádky a hlavně Rhysand, toho prostě nejde nemilovat! :)

Výkupné pro krále Výkupné pro krále Graham Masterton

Tento díl ze série byl poněkud slabší, jak už zde bylo zmíněno, tak příběh postrádal něco víc. Autorovy předchozí tituly zaměřené na mystickou, náboženskou tématiku byly výborné, tento nebyl špatný, ale nedosahoval kvalit dílů předchozích, ale i tak se jedná o velmi dobrou detektivku.

08.03.2021 4 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Tuto knížku jsem našla založenou mezi dalšími, chtěla jsem se začít do něčeho, co neznám, nevím, co od toho čekat a začala číst. Poté jsem zjistila, že je to vlastně 5. díl a je škoda, že jsem nezačala číst od 1., protože knížka to byla čtivá, napínavá, jednotlivé díly skládačky do sebe zapadaly a zajímal mě i osobní život vyšetřovatelky, což se běžně nestává. Palec hore

22.10.2020 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Výborná detektivka. Je pravda, že prvních pár desítek stran jsem jen mechanicky četla a nijak mě to neoslovilo, ale pak začala pro mě detektivní jízda, plná překvapivých zvratů. Určitě si chci přečíst další díly.

02.08.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Čtivá, ne moc náročná detektivka s velmi překvapujícím závěrem. Líbila se mi :)

05.07.2020 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Tak uff konečně dočteno, to vám ale byla jízda! Bála jsem se velkého počtu stránek, bála jsem se, že tam bude moc postav, že se mi to nebude líbit a strávím nad tím celé své mládí, ale žel bohu se stal pravý opak. Od začátku jsem se dokázala orientovat, ano bylo tam spoustu jmen, ale nějak jsem se v nich dokázala díky vyprávění vyznat. Kniha utíkala rychlým tempem. Líbily se mi postavy a různé směry příběhu. Líbilo se mi barvité líčení děje, prostředí, tajemství, která postupem čtení vylézala na povrch, okamžiky, kdy jsem jen hleděla do knihy a říkala si wou, nemůže přijít už nic tak překvapivého a ono přišlo, jak vše dávalo smysl a spojilo se dohromady. Líbilo se mi všechno a už dlouho jsem nečetla tak propracovanou, čtivou knihu s tak silnými osobnostmi. Doporučuju moc!

31.05.2020 5 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Super téma, super děj. Bylo to zajímavé vidět, jaký co má dosah a utíkalo to tak rychle, že za chvíli byl konec, který mě ale moc neuspokojil, bylo to nedotažené, jinak by to byla top kniha.

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Kniha, co určitě stojí za přečtení. Ideálnější by bylo, kdyby lidé svůj život milovali i bez těch takzvaných příruček, ale pokud z nich některou vybrat, tak určitě tuto.

10.05.2020 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Kniha se četla moc hezky, ale na první díl to bohužel nemá ani zdaleka.

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Tak tohle bohužel ne! Celé prostředí je pro mě absolutně nezáživné :)

10.05.2020 2 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Tak tohle za mě bohužel ne! Téma se zdá originální, aktuální, zajímavé. Moc jsem se na ní těšila, věřila jí, protože Browna miluju, ale bohužel ten děj si mě nijak moc nezískal a hlavně ten konec byl celý takový nemastný neslaný, celé to bylo takové hodně povrchové, zvláštní a neuvěřitelné.

10.05.2020 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Nejlepší díl celé série! Půlnoční dvůr je místo, kam prostě chcete na dovolenou a mít po boku Rhysanda a skvělou partu kamarádů. Byla tam akce, láska, krásné popisy a mrzí mě, že to tak rychle uteklo!

Siréna Siréna Kiera Cass

Je to taková pohádka pro mládež. Já už jsem možná nebyla úplně cílová skupina, ale ta obálka si mě získala a příběh se mi moc líbil.

Obětina Obětina Sharon J. Bolton

Klasická S. J. Bolton. Kniha obsahovala všechno, tajemství, vraždy, pohnuté vztahy, krásnou krajinu a popis prostředí. Všechno, na co jsem zvyklá. Možná místy měla pomalejší spád, než jsem u autorky zvyklá, ale četba to byla skvělá.