pavel.lauko pavel.lauko komentáře u knih

Na cestě Na cestě Jack Kerouac

Jediná hvězdička, a to za jazyk a vyjádření hluboké beznaděje a nesmyslnosti způsobu života, jaké ty hlavní postavy vedly. Ale nedočetl jsem, protože to nešlo.

29.05.2016 1 z 5

Tchaj-pan Tchaj-pan James Clavell

No ale nejlepší je ten konec :)

06.05.2013 5 z 5

Fantom Manhattanu Fantom Manhattanu Frederick Forsyth

Od Forsytha jsem četl hromadu knih, a tahle je úplně jiná než ostatní, ale taky výborná. Přečteno za pár hodin, myslel jsem že to má tak stovku stránek, jak rychle to ubíhalo. Vcelku napínavé, v podstatě celé v Ich formě, ale z pohledu mnoha postav, příběh, reálie i nereálie a pointa zaujaly.

20.03.2012

Dvakrát udělená milost Dvakrát udělená milost Harold Morris

Skvěle napsaný pravdivý příběh chlapíka, který je zcela neprávem odsouzen na dvojí doživotí za zločiny, které nespáchal. Po několika letech ve věznici uslyší evanagelim a uvěří v Ježíše Krista. Tato událost zásadně a naprosto změní jeho život a postupem času mění životy desítek, stovek, tisíců a desetitisíců zejména mladých lidí v USA. Kniha vyšla v mnoha jazycích. Mimo jiné velmi zajímavě a barvitě vykresluje poměry, které panovaly v té době (70.-80. léta 20. století) ve státních věznicích v USA.

05.12.2011 5 z 5

Vzhůru, tesaři, do výše střechu zvedněte! / Seymour: Úvod Vzhůru, tesaři, do výše střechu zvedněte! / Seymour: Úvod J. D. Salinger (p)

Na téhle knize je asi nejlepší, že vlastně o ničem není, ale její jazyk a způsob práce se slovy a větami je vynikající. Skvělý překlad.

30.11.-0001 5 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Pro mě rozhodně nejlepší díl z těch 6, které jsem četl.

30.11.-0001 5 z 5