Pauline23 Pauline23 komentáře u knih

Desáté výročí Desáté výročí James Patterson

Jednohubka když je člověk marod. Rychle plynoucí děj, krátké kapitoly, za chvíli přečteno. Skvělé jako knihy předtím. Autor umí.

03.02.2020 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Tento díl byl lepší než předchozí Stalker. Nechybí napětí. Škoda jen prekombinovani terorismem. Otevřený konec. Skvělé těším se na další porci napětí a Joony.

28.08.2019 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

(SPOILER) Tak nevím jak hodnotit...tak na 3,5 hvězdičky. Že začátku jsem se nudila a nevěděla ani kolikrát co čtu. Je to odpočinkové čtení. Angela Marsons ani smykem. Pak z představy posahaneho syna kterého vychovala úchylná matka byl hukot a mráz po zádech. To bylo originální. Jdu na další díl...

02.08.2019 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Druhá kniha série s Hunterem a Garciou...no kniha je čtivá, toť vše. Konec rychlý a nepromyšlený. Celkově je to takové ploché. Nic člověku kniha nedá. Zbytečná brutalita a jestli si přečtu další díl je ve hvězdách. Tento byl lepším než první. Ale přečetla jsem a zapomenu.

14.07.2019 4 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Začátek knihy byl takový zdlouhavý a těžko se začíst. Zvyknout si na vyprávění pětiletým dítětem bylo těžší, je třeba se soustředit. Občas mě kluk lezl na nervy. Pak se kniha četla sama. V pěti letech bych ho už dávno nekojila...po stresech a nedostatku jídla jsem se divila že má ještě mléko...ale spíš to bylo pro něj uklidnění. Ale celkově vydařené dílo. Zajímavé a k zamyšlení.

20.04.2019 4 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Kniha se mě líbila. Popis z pohledu matky a dcery ve stejných situacích. To jak je důležitý si udělat čas na děti protože čas nejde vrátit ani minulost nezměníme. Žádný z rodičů nechce přežít své dítě. V určité fázi knihy člověk začne tušit co se asi stalo....za mě super čtení.

17.04.2019 5 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Celkově se mi kniha líbila jako všechny ostatní knihy od této autorky. Nesouhlasím s Lukanou a nevím čím je tak rozmlsana.... Závěr knihy byl překvapující. Kniha je čtivá a popis zranění, vzteku a strachu bylo skvělé. Vraha možná objevíte dřív ale to nevadí.

10.03.2019 5 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Carin Gerhardsen

První kniha od této autorky a opravdu skvěle plyne kupředu. Téma dětská šikana a neřešení dospělou osobou je něco co by se nemělo přehlížet. Člověk se vrátil do školních let a vzpomínal....autorka tam má skvělé postřehy k zamyšlení. Určitě si ráda přečtu i další knihu a odpočinu si po nějaké nervy drásající knize:)

01.01.2019 4 z 5

Vánoční koťátko Vánoční koťátko James Herriot (p)

Četla jsem ji svemu miminku a brečela jsem jak Alík....ale Herriota mám ráda, takže pro milovníky zvířátek a kočiček skvělý. Útlá knížka na jeden krásný Vánoční večer.

16.12.2018 5 z 5

Pekelná kuchyně Pekelná kuchyně Jeffery Deaver

Pekelnou kuchyň jsem začala číst po Linkovi Rhymovi, což nebylo ideální....Link nasadil vysokou laťku. Kniha celkově je skvělá, má pár "nudných"stránek, ale konec je prostě Deaverovsky. Nečekaný zvraty v konečném tažení.

12.11.2018 3 z 5

Rozbité okno Rozbité okno Jeffery Deaver

Zaujalo mě téma a musím říct že jsem se nemohla od knihy odtrhnout.
Kniha vtáhne do děje a nepustí... doporučuji. A téma jak do dnešní doby dělané. Krádež identity... všude kamery... velký bratr se dívá. No hlavně že máme ochranu dat...je ochrana a ochrana. V práci jsme řešili odcizenou identitu a s ní nasekané dluhy, běh na dlouhou trať...zajimalo mě jak to bude i zde pojato. Je fakt že se víc věří PC. Skvělé bravurní dílo.

30.10.2018 5 z 5

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

Kniha ztracen v džungli podle skutečných událostí, kdy začaly deště...no mladíci přecenili síly a nedomysleli co se vše může přihodit. Ale mladí je již takové...znala jsem indiána kousek od města LaPaz, popisoval tam přírodu i zvířata krásná i nebezpečná. Na dovolenou kniha ideální.

23.09.2018 3 z 5

Vlk Vlk Mo Hayder

První kniha od této autorky a byla jsem uchvácena jak syrové to bylo. Ten brutus a popis střev visící....no napínák až do konce. Ženská mě překvapila a to v kladnem slova smyslu. Doporučuji, dlouho netusite kdo a proč...

13.06.2018 5 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Tess opět napsala skvělý kousek. Mám děti a musela jsem vědět kdo a co za tím stojí.

09.06.2018 5 z 5

Panenka Panenka Hollie Overton

Kniha se mi líbila, četla se velice dobře díky krátkým kapitolám. Mě lezla na nervy Abby. Lily si toho prožila moc a těžko říct jak by člověk reagoval. Manipulant dokáže člověka "vytrénovat". Tím že konec byl sladký dával naději že na každého čeká štěstí. Díky výzvě kvůli nehezké obálce jsem jí konečně přečetla:-).

06.09.2020 4 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Tak na tuto autorku jsem si brousila drapek již dlouho. Konečně jsem začala touto knihou. Čte se velice dobře díky kapitolám. Romantika se dala přežít... trošku předvídatelný kdo za tím je. Ale autorku si pro změnu zase opět někdy přečtu.

10.05.2020 4 z 5

Příběhy z Fazolkové farmy Příběhy z Fazolkové farmy kolektiv autorů

Kniha je určena pro holčičky co zbožňují zvířátka a hlavně poníky. Moje dcera jí chce číst každý večer. Za mě krásně napsané. Hlavně Vodní víla:-)

27.04.2020 5 z 5

Druhý dech Druhý dech Sofie Sarenbrant

Též od základní školy nemám ráda běh díky tělocvikáři a nikdy jsem mu na chuť nepřišla. Ale pěkně to odsypalo, to počasí kdy prší a je zima. Musela jsem vědět kdo je vrah. Odpočinkové čtení.

01.02.2020 4 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Žádný hluboký požitek se nekonal. Hero James který přežil vše popsané. Kulky lítaly kolem...nohy jak z rosolu ale běží dál....Občas jsem se zasmála. Klasicky americké.

26.04.2019 3 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Kniha je opravdu zajímavě pojatá. Ze začátku jsem měla problém přehodit výhybku na zpětný chod....ale podařilo se. Daniel mě neseděl od začátku a pak mě bylo jasné proč. Díky výzvě přečteno. Za mě netradiční a originální.

01.04.2019 4 z 5