Paulika419 Paulika419 komentáře u knih

Dcery Říma Dcery Říma Tanja Kinkel

Kdyby román nabízel více napětí a vzrušení pro lepší představivost čtenáře.Juliovsko -claudiovská dynastie je námětem,který se sám vybízí k napsání výborného románu.Něco tomu chybělo,čekala jsem více.

11.04.2024 3 z 5

Impérium Impérium Robert Harris

Po knize jsem sáhla z důvodu,že se jedná o román. Cicero rozhodně zabodoval v kauze Verra ,kdy na základě svědků z Sicilie usvědčil korupčníka,vyděrače a vraha.To mě rozhodně zaujalo.Ovšem další polovina knihy se zaobírala více méně politickými intrikami a jak upevnit postavení té doby.Rozhodně chybělo více z osobního života Cicera a jeho přátel.Pompeius,Caesar a Crasus jsou zdokumentováni,jako karierní rivalové ale ze soukromého života či charakterů jednotlivých postav románu se místo nenašlo.Například Spartakovo povstání šlo úplně stranou a v podstatě skoro nestálo za zmínku.Tak trochu to vidím,jako opis z archivu.Trochu váhám jestli mám pokračovat další knihou.

01.04.2024 4 z 5

Vlk a holubice Vlk a holubice Kathleen E. Woodiwiss

Mám ráda romány z ranného středověku.Doba kdy Vilém zvaný Dobyvatel plenil Anglii neodmyslitelně patří k těm nejlepším pro zdařilou literární tvorbu.Ovšem pokud bych byla ve věku 13 až 15 roky tak bych tento román považovala za TOP.Jak již přede mnou komentovala čtenářka o erotickou scénu kniha nezavadila.Paní spisovatelka to dobře rozehrála,ale někdy jsem byla na pochybách zda k něčemu došlo.O tom svědčí i závěr knihy kdy byla hrdinka Aislin překvapena o ztrátě panenství.Dále Gwynet negativní postava o které věděli všichni,že zradila a nechali ji úplnou volnost aby otevřela hlavní bránu úhlavnímu nepříteli Ragnorovi.Wulfgar typický románový sympaťák trochu ješita ale pravý zocelený chlap pro tvrdý život s postupnou slabostí pro jednu ženu.Proč ne ,šlo to číst ale ta šťavnatost aby mě to dostalo tomu chyběla.

07.02.2024 4 z 5

Všechny touhy vedou do Říma Všechny touhy vedou do Říma Luca Di Fulvio

Anebo, jak cirkusáci dělali revoluci.V komentářích mnozí psali,že tento román Di Fulvia patří k slabším z celé jeho tvorby.Svým hodnocením se taky přikláním tím že dávám 4 hvězdičky.Možná tam chybělo více akčních momentů a tak kniha odradila čtenáře.Psychopat Leon a Albánec se postarali aby příběh nepostrádal napětí,ale hlavním hrdinům jakoby se nedostávalo kuráže.Sice konec dobrý všechno dobré,ale něco mě nepřesvědčilo o tom dobrém konci.

25.01.2024 4 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

I já jsem pobrala Luca Di Fulvia za svého,jak mnozí s vás.Neřekla bych,že by mě vadila vulgarita nebo porno když román byl čtivý ,napínavý a nepostrádal prvky akčnosti. Dokonce nechyběl horor,který zrovna nemusím,ale spisovatel tomu dal takový říz a postavu perverzního Barona italského zbohatlíka stvořil na míru.Další postava Amos židovský pasák původem pražák naháněl hrůzu od první stránky,kdy spisovatel o něm začal psát.Hrdinové Rachel,Rocco Rosetta a další se postarali o dobrodružství, kdy si zpříjemníme volnou chvíli čtením dost dobrého románu.Z mnohých rodin i po první světové válce z důvodu krize odcházeli lidé do různých míst Ameriky.Můj děda odešel za prací protože tam měl určité zázemí,které mu poskytly jeho o hodně let starší sestry.Pracoval na jatkách a tak posílal babičce dost financí pro potřeby rodiny.Hold byl dobrodruh v první světové válce v ruském zajetí a po válce v Americe.Babička celý život cestovala pouze v rámci okresu.Právě tato kniha mě připomněla,že jsem měla vyzvídat více ,třeba by to bylo taky na román.

19.01.2024 5 z 5

Hněv nebes Hněv nebes Richard Dübell

Autor knihy do poloviny tápal ve tmě a určitě přemýšlel,jak své dílo vylepšit a potěšit své čtenáře.Jinak to nevidím protože potom román dostal rychlý obrat.Chápu taky, že bavorský spisovatel musí stát na straně císaře Ludvíka Bavora odvěkého nepřítele Karla IV.Bohudík našemu národu byl Karel Lucemburský lepší.Jednak byl nejen dobrý diplomat ale i válečník.Ovšem úkladným vrahem císaře to pochybuji.A pochybuji take o tom,že Richard Dubel patří k nejoblíbenějším autorům v Německu.Ve svém románu se měl více zaměřit na život jednotlivých lidí před katastrofou a oblíbit si hrdiny než intriky.

12.11.2023 3 z 5

Králova milenka Králova milenka Julie Garwood

No ano romantika spojená s velkým dobrodružstvím.Věční rivalové Skotsko a Anglie a to se mi právě na tom příběhu líbilo.Poznání a uspořádání života klanu na skotské Vysočině nenávist k Angličanům.Trochu to zavánělo červenou knihovnou a název Králova milenka se zrovna k tomu nehodil.Celá kniha se točila kolem zrady ze skotské strany a skříňka byl až druhořadá. I tak dávám 5 hvězdiček pro poutavou výpravnost.

14.10.2023 5 z 5

Ranhojička Ranhojička Ricarda Jordan (p)

Konec dobrý všechno dobré.Krásné letní počtení.Romantika,napětí,intriky.Mor který ve 14 století zachvatil téměř celou Evropu.Zvláštní na tom bylo to že se Čechám vyhnul.Knihy kde se popisuje mor mě děsí a zároveň mě fascinuje to nasazení a boj lidí přes malé znalosti ho přežít.V této knize se to dokonale podařilo.Další záležitostí této knihy bylo popsat rytířství a turnaje té doby.Možná to připomínalo pohádku ale take povyražení.Co my o té době víme ? Dvě nádoby té doby křesťanství a židovství které nelze spojit.Pogromy i do nedávné doby.Smutné soužití. Kniha splnila i s hlavní hrdinkou Lucií co jsem očekávala.

24.07.2023 5 z 5

Dvě císařovny Dvě císařovny Brandy Purdy

Dva krásné příběhy.

02.07.2023 5 z 5

Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Juliet Grey

Tak jsem od této knihy očekávala více.Spisovatelka něco napsala ale potom přešlapovala na stejném místě po dobu 10 stran.To se opakovalo skoro neustále.Navíc mě vadil maloměšťácký styl psaní neustále se zdůrazňovala etiketa, noblesa,honorace a vytrácel se děj. Podstata románu jestli se to dá nazvat se vytrácela.

25.06.2023 3 z 5

Po nás potopa Po nás potopa Josef Toman

Před mnoha lety jsem knihu přečetla a nikdy na ní nezapomněla.

04.04.2023 5 z 5

Krev a stříbro Krev a stříbro Sabine Ebert

Sabine Ebertová naprosto skvělá spisovatelka.Přečetla jsem skoro vše co napsala.Mám i sbírku jejich knih.Krev a stříbro byl taky výborný román .Ovšem pentalogie Meč a koruna je naprosto nejlepší co napsala.

04.04.2023 5 z 5

Dvorní dáma Dvorní dáma Cynthia Harrod-Eagles

Samozřejmě i po přečtení druhého dílu budu pokračovat.Vůbec dynastie Morlandů patří mezi dobré historické romány i když se v mnohém co se týká postav neslučuje se skutečností.Popravě Anny Boleynové byla přítomna dvorní dáma Nan Savilleová a taky ji vázala na oči šátek.Nan Morlandová to nebyla.Ale o čem by spisovatelka psala kdyby román neměl šmrnc a jiskru?

26.03.2023 4 z 5

Fleur Fleur Cynthia Harrod-Eagles

Krásně se to četlo.Krymská válka velmi dobře popsána.Smekám před spisovatelkou.

19.03.2023 5 z 5

Anna Anna Cynthia Harrod-Eagles

Velmi překrásná kniha.

19.03.2023 5 z 5

Šalamoun a královna ze Sáby Šalamoun a královna ze Sáby Siegfried Obermeier

Nevím jestli toto téma by bylo přijatelnější pro ženu jako autorku románu .Kniha byla obohacena o statě k zamyšlení nad dávnou minulostí,kde se formovala kultura a hlavně víra v jednoho boha.Dále respekt i k ostatním národům,kde přetrvávaly božstva.Ale nad tím vším se vytrácela romantika , kouzlo a exotika.Vraždy o následnictví byly běžné jako procházka oázou s řízením právě toho nejvyššího.Rozhodnutí které činili Šalamoun i Bilkis byly s jistou pro zřetelností ty nejsprávnější.Obtížné téma pro románovou tvorbu.

02.05.2024 3 z 5

Můj císař, můj pán Můj císař, můj pán Siegfried Obermeier

Ráda čtu knihy z raného středověku.Mají něco do sebe co mě překvapí i když je to zahaleno tajemstvím. Kronikáři té doby museli být prospěšní tomu kdo vládl a držet za každou cenu loajalitu.Příběh starnoucího Gerolda ,který sepsal a zasvětil svůj život Karlu Velikému v dobrém i zlém se četl velmi dobře.Byl plný napětí,hrdinství,válek,cestování a lásek.Ta největší láska Gerolda s Hiltrudou nedopadla dobře.Ale život musel pokračovat dál.Myslím,že si spisovatel zaslouží pochvalu.

29.04.2024 5 z 5

Bereniké – dcera Kleopatry Bereniké – dcera Kleopatry Maria Regina Kaiser

Kniha mě oslovila do té míry,že jsem se snažila z jiných zdrojů zjistit zda Berenika byla skutečnou dcerou slavných rodičů Kleopatry a Julia Caesara.Bohužel vím.že Kleopatra měla starší sestru Bereniku,kterou její otec Ptolemaios nechal popravit.Ale nic není nemožné,jak v závěru knihy uvádí autorka antičtí filozofové tuto skutečnost nepopírají.Milostný vztah Bereniky a císaře Augusta je překvapující , plný intrik a následného vyhnanství.

17.03.2024 5 z 5

Navrácená milost Navrácená milost Rose Tremain

Trochu mě kniha zaskočila.Ze začátku by se dala srovnat s parodií na dvoře královském.Jakmile se Robert dostal do pečovatelské komunity blázince kniha dostala spád.Přesně jsem pocítila to co zrovna přede mnou čtenářka broskev28.Některé myšlenky spisovatelky byly krásné a dojemné.Vztah a přátelství Roberta a Johna dvou odlišných lidí přinese čtenáři určitě potěšující chvilky s tímto románem.

13.03.2024 4 z 5

Královna noci Královna noci Alan Savage

Tak to byla skvělá jízda.Dobrodružství Richildy v románové podobě u dvora královny Johany Neapolské nebral konce.Všechny důležité události 14 století prožila spíše přežila.Byla milenkou významných osobností co tvořili dějiny,účastnila se bitev,mocenských převratů a jako velvyslankyně brázdila i moře.Poznala mnohé krajiny a i harém.Ovšem život své královny neubránila.Nakonec byla obviněna z čarodějnictví našla záchranu a přežila.

19.02.2024 5 z 5