pauldegard pauldegard komentáře u knih

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Za mě parádní. Čtivé a obsahuje vše,co mám na Geraltovi nejraději. Méně politiky a více akce.

05.11.2020 5 z 5

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Přiznám se že tuhle knihu jsem si koupil jen na základě překrásné obálky a textu na její zadní straně. Nějak jsem cítil, že to bude ono. A nemýlil jsem se! Z knihy je cítit zápach tlejícího listí a vyprávění formou denníku, které se prolíná s příběhem v reálném čase, mě neomrzelo ani na chvilku. Skoro bych věřil, že se pan Holdstock s těmi mytági znal osobně. Téma prastarého lesa ve kterém se zhmotňují naše představy uchopil anglický spisovatel za správný začátek, či konec chcete-li. Kniha mě nadchla a její pokračování taktéž.

09.03.2017 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Právě jsem to dočetl. A je mi smutno,že je konec. Ve společnosti Zaklínače a jeho přátel jsem strávil pár let a byla to krásná pouť. Poslední díl má pro mě své klady i zápory.
Jako zápor bych uvedl,že se v knize ( a to asi uz od čtvrtého dílu ) pomalu ustupuje od Zaklínačova umění a jeho nadpřirozenych schopností,lektvarů, které mu dodávají kouzlo a originalitu hojně používanou v prvních dílech. Což mě moc bavilo.
Dále to politické hašteření ve kterém jsem se ztrácel.
Ale klady stale převažují. A to v podobě nádherného vypravěčského umění autora ( díky též panu Komárkovi za překlad ! ), atmosféře, soubojům a vůbec díky komlexnosti celé ságy. Byl to zážitek putovat, bojovat a milovat s Geraltem z Rivie... Diky.

19.03.2019 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Libozvučné čtení, plné znepokojivých protikladů a protimluvů. Půvabné a čtivé. Zatím má první zkušenost s tímto autorem a zřejmě ne poslední...

16.12.2015 4 z 5

Tanatonauti - Cestovatelé za hranice smrti Tanatonauti - Cestovatelé za hranice smrti Bernard Werber

Klobouk dolu pane Werbere! Ke knize jsem vzhledem k ne prilis lichotivym komentarum pristupoval s urcitymi rozpaky. Ale tema knihy a predevsim zkusenost z Mravenci od stejneho autora byla natolik dobra, ze jsem knihu koupil a zacetl se do ni a nelitoval jsem. Je to zajimavy vylet do zapovezenych mist na pozadi futuristicke budoucnosti a navic i skvele prelozeny. Takze za me dobry, moc.

09.09.2016 4 z 5