PastorMal13 Online PastorMal13 komentáře u knih

Grand Prix - kniha o automobilových závodech Grand Prix - kniha o automobilových závodech Michael Frewin

Jedna z nejlepších knih, co se motorsportu týče.

25.01.2021 5 z 5

Vynálezci zázraků. Sebrané povídky H. G. Wellse. Svazek I Vynálezci zázraků. Sebrané povídky H. G. Wellse. Svazek I Herbert George Wells

Autor se nebojí různých žánrů, od sci-fi až po náznaky hororu. Avšak jako každá sbírka povídek, má tato kniha pár povídek méně záživných. Vyvažuje to ovšem povídkami průměrnými a dokonce i pár jich je dle mého názoru excelentních ( Za oknem, Pozoruhodný případ Davidsonových oči, Lupiči v Hammerpondu a Příběh Gottfrieda Platterna).

24.01.2021 4 z 5

Archa zrůd Archa zrůd Pavel Fritz

Na knize obdivuji hlavně její nápaditost a originálnost u některých příběhů. Občas jde o klišé a předvídatelnost, ale jako celek se mi kniha dost líbila a jen škoda, že některé povídky nebyly delší...

19.01.2021 4 z 5

Rohovín čtverrohý Rohovín čtverrohý Václav Kliment Klicpera

Tahle komedie se mi velmi dobře četla a občas jsem se za břicho popadal. Už jenom proto, jak se autor rozhodl využít onoho humorného příjmení Čterrohý. Jednoaktovka je proseta mnoha vtipy a narážky a je to tedy snad nejvtipnější povinná četba, kterou jsem doposud četl.

18.01.2021 5 z 5

Po stopách sněžného muže Po stopách sněžného muže Ralph Izzard

Tento deník zaujme hned od začátku, vykládá totiž příběh expedice v Nepálu, která měla za úkol najít a polapit tajemného a dodnes vědou nepolíbeného sněžněho muže zvaného mylně yetti.

Rudý Zeman Rudý Zeman Jaroslav Kmenta

Kniha pojednává nejen o osobnosti lidově zvoleného prezidenta Miloše Zemana, ale taky o lidech mu blízkých. Odkrývá tak tedy tajemství jeho zvolení a důvod Zemanovi oblíbenosti. Dozvíte se, jak je naše politika prohnilá.

Tři sestry Tři sestry Anton Pavlovič Čechov

(SPOILER) Zajímavá hra, která nám představuje smýšlení vyšší ruské vrstvy a její problémy. Ty jsou v případě rodiny Prozorových spojené s láskou, zálety a touze dostat se domů do rodné Moskvy, kde "bylo dobře a tady není".
Ze začátku mi přišla atmosféra uvolněná, ale ke konci už šla vycítit nervozita a jakási otupělost postav. Asi nejhůře dopadl Andrej, který se měl stát profesorem, ale špatně se oženil a stala se z něj troska.
Zaujala mne myšlenka jakéhosi důstojníka, který silně uvažoval o tom, že skončí se svou vojenskou kariérou a nechá se zaměstnat v továrně jako obyčejný dělník, protože se nudil...
Ještě uvedu jeden opomíjený ale za to velmi zajímavý a důležitý fakt: Autor chtěl původně psát hru pouze o dvou sestrách, naštěstí mu náš národní ale bohužel polozapomenutý hrdina, vynálezce, spisovatel, objevitel, všeuměl, básník, učitel, vědec a hlavně génius Jára Cimrman poradil, aby ještě přidal jednu sestru. Zdálo se mu to totiž málo. Čechov uposlechl a jeho hra se stala světově známou.

17.01.2021 4 z 5

Kyanid a Štěstí 2 - Zmrzlina a Smutek Kyanid a Štěstí 2 - Zmrzlina a Smutek Matt Melvin

Se srovnání s předešlou knihou pokulhává, ale stejně stojí za to si ji přečíst

13.01.2021 4 z 5

Kyanid a Štěstí Kyanid a Štěstí Matt Melvin

Na knihu jsem kdysi narazil přes youtube kanál Cyanide and happiness, kde bylo video o této knize, neváhal jsem a pořídil jsem si ji. Jako příznivce humoru autorů mě tato publikace naprosto nadchla a velice pobavila. Snad nikdy nezapomenu na tyto legendární komiksy s dávkou černého humoru... Ale chápu, že komu tento humor nesedí, s radostí publikaci spálí nebo prohodí oknem :D

13.01.2021 5 z 5

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

Díky této naprosto úžasné knize jsem se dostal k sci-fi, a tak na ní nedám dopustit. Vzpomínám si jak jsem jí tehdy četl a běhal mi mráz po zádech...
Příběh, jako vždy od Wellse, je naprosto originální a vzrušující.

12.01.2021 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Poněkud pochmurný příběh o špatném a domluveném manželství, ze kterého se stane noční můra pro celou rodinu. Hanácké nářečí plusem.

08.01.2021 4 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Jsem mile překvapen četbou této knížky. Děj má hlavu a patu, postavy propracované, často i zazní i nějaký ten vtip či posměšek, no prostě příjemné zpestření jindy nudné povinné četby :D

06.01.2021 5 z 5

Dinosauři - Od alosaura k tyranosaurovi Dinosauři - Od alosaura k tyranosaurovi Gerrie McCall

Naprosto úžasná publikace o vyhynulých tvorech. No prostě kniha mého dětství :D. Jediná nevýhoda je laciný papír, který se rychle roztrhá.

03.01.2021 5 z 5

Dinosauři v Čechách Dinosauři v Čechách Vladimír Socha

Bravurní kniha o dávno vyhynulých obludách žijících na našem území.

03.01.2021 5 z 5

Bojovníci Vietkongu Bojovníci Vietkongu Gordon L. Rottman

Vietnamský konflikt mě zaujal po dohrání hry Vietcong, a tak se mi dostala do ruky tato publikace. Pokud jde o popis politické organizace Vietcongu jako takového, kniha exceluje. Dozvíte se proč a jak se z normálního vesničana stal "partyzán" atd... Bohužel jestli chcete vědět příčiny a průběh války, tady to nenaleznete. Jo a jestli nemusíte zkratky, tak knihu rovnou zahoďte, je jich tu opravdu požehnaně :)

03.01.2021 4 z 5

Neznámy Kimi Räikkönen Neznámy Kimi Räikkönen Kari Hotakainen

Taková třináctá komnata Kimiho Räikkönena, nejznámějšího jezdce F1. Kniha pojednává spíše o životě tohoto Fina, než o závodech. Biografie je psaná pohodovým jazykem, takže se čte poměrně rychle. Autor, jak sám přiznává, není velikým fanouškem efjedniček, avšak to této knize vůbec nic neubírá, spíše naopak, přibližuje sport čtenáři, který není zrovna formulový fanatik.

01.01.2021 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Knihu jsem přečetl během dvou dnů, což samo o sobě vypovídá, že jde návykový příběh. Jen těžko lze rozeznat, co si autor přikrášlil a co se skutečno mohlo stát, což je dobře. Atmosféra je naprosto unikátní, jednu chvíli se třesete strachy, aby jste se vzápětí pousmáli nad poznámkami Igora. Třešničku na dortu tomu dodává rozhovor doktora s Waltrem Fischerem, ze kterého opravdu mrazí, to nechcete číst uprostřed noci.
Velice podařené zpracování Triběčské záhady.

01.01.2021 5 z 5

První lidé na Měsíci První lidé na Měsíci Herbert George Wells

Výtečná nadčasová kniha, doporučuji.

13.06.2020 5 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Doporučuji všem, kteří se chtějí dozvědět něco o osobnosti Karla IV., jeho dětství, rodičích a ještě mnohem víc.

11.06.2020 5 z 5

Hrdinové Formule 1 - Jim Clark, Emerson Fittipaldi, Nigel Mansell Hrdinové Formule 1 - Jim Clark, Emerson Fittipaldi, Nigel Mansell Roman Klemm

Jestli jste fanoušky těchto pilotů, neváhejte a knihu si pořiďte. Autor opět udává velice zajímavé a unikátní informace.

04.06.2020 5 z 5