pastelkaX pastelkaX komentáře u knih

Strážci zákona Strážci zákona Richard Bachman (p)

Když se obyčejná ulice promění v dějiště dětské hry přenesené z fantazie do extrémně pokřivené reality... Kniha má 335 stran, z nichž mě opravdu bavilo posledních 100. Co musím vypíchnout, tak na to, že se jedná o bachmanovku, to bylo překvapivě dějově živé. Jinak ale bohužel musím subjektivně hodnotit nízko a Strážce zákona a Beznaděj řadím mezi "jednou úplně stačí" knihy. Chápu, ze porovnání s topovkama jako Řbitov, To, Zelená míle apod. je asi jako srovnávat kaviár a paštiku... Ale podle mého názoru tohle prostě ta paštika je.

22.07.2022 2 z 5

Vášeň Vášeň Geneva Lee

Ze srdce doufám, že druhý díl vyjde dřív, než si tento přečte E.L. James a zatrhne to okopírování Fifty Shades. Myslela jsem si, že na tyhle pohádky pro velký holky už jsem příliš...stará? Ale zjevně ne. Velké plus je, že narozdíl od jiných knih tohohle žánru jsou tady sexuální výjevy víc realistické a uvěřitelné. Tahle poněkud hodně košilatá pohádka mě rozhodně bavila.

04.07.2022 5 z 5

Hra o duši Hra o duši Javier Castillo

K druhému dílu jsem se dostala s delší pauzou od dočtení prvního. A asi bylo dobré vzít si odstup.
Tohle je skvělý, dobře propracovaný a napínavý příběh. Jen ta Mirren... Nemůžu se zbavit dojmu, že i bez ní by ta kniha jako celek zvládla vlastně fungovat. A lépe. Ne že by hlavní hrdinové s psychickými problémy nebyli čtenářsky atraktivní, ale je potřeba, aby tam aspoň občas prosvitl nějaký paprsek naděje. Tady Mirren se po celé dvě knihy rýpe v hlubinách vlastní sebelítosti a to se čte blbě. Nijak nesnižuju její trauma, ale musí se chovat jako úplná ... ? Znám x jiných literárních postav, které si prošly mnohem horšími věcmi a jejich příběh zdaleka není tak depresivní jako ten Mirrenin. Navíc to z velké části upozaďuje hlavní linku knihy, tedy pátrání po ztracených dětech.

04.03.2024 4 z 5

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Hodnotím nízko, tentokrát z čistě subjektivních dojmů. Tři čtvrtiny knihy jsem se spíš nudila a do čtení jsem se musela nutit. Prostředí rozhlasu mi zkrátka nepřijde moc atraktivní, aby mě na něm postavený příběh nějak zaujal. Že se postavy občas chovají nelogicky považuju za bolístku obecně všech romantických příběhů.

21.12.2023 2 z 5

Sherlock Holmes a  Krvavá zrada Sherlock Holmes a Krvavá zrada Mark A Latham

Čteno bez předchozí zkušenosti s psaním A.C. Doylea a Brama Stokera.
Knihu jsem dostala v rámci některé akce od KD jako eknihu. Na začátku jsem měla pocit...asi jako bych se dívala na jihoamerickou telenovelu od prostředka. Ten pocit bohužel přetrval až do poslední věty. Objektivně: Příběh je skvělě napsaný, autor skvostně pracuje se stylem psaní. Nepochybuji, že překlad nebyl nic snadného. Příběh vlastně plynule ubíhal a dával smysl.
Subjektivně: Lidičky, já čtu Kinga a Cartera. Mrtvoly rozsekaný na kousíčky a to je ještě slabota. A tady se pár anglických gentlemanů znepokojuje nad...dvěma, třema lidma, co někdo celkem normálně odpravil kvůli prachům a starému rodinnému tajemství. Soryjako, asi už je ze mě, minimálně z čtenářského hlediska, cynický, bezcitný magor, ale tohle mě prostě nezaujme. Celá kniha působí zkrátka až příliš starosvětsky. Neříkám, že nebylo zajímavé si ji přečíst. Ale taky netvrdím, že budu v téhle sérii pokračovat. Tohle opravdu nebyl můj šálek kávy.

21.07.2023 4 z 5

Láska Láska Geneva Lee

Slaďárnu jako je tohle už jsme všechny někdy četly a zcela jistě i nějakou další číst budeme. V čem je tahle jiná? Vlastně v ničem. Začínáme sledovat příběh sexuálně nenasytného poloboha a skromné, stydlivé dívky, kteří si po nejpozději 2 knihách přiznají, že to není jenom všudypřítomné znesvěcování ložního, spodního a jiného prádla, ale nehynoucí láska až do konce života.
Co mě překvapilo je, že touto knihou příběh Alexandra a Clary končí, a ač Královská sága pokračuje, už se budeme seznamovat s novými hrdiny. No, tak šup šup milí překladatelé, těch knih už v originále vyšlo asi 8, tak ať máme zase brzo co číst!

23.03.2023 5 z 5

Chtíč Chtíč Geneva Lee

Jak majetnický sociopat potkal psychicky nevyrovnanou dívku a utvořili si krásný toxický vztah...díl druhý. Jediné, co tuhle ságu odlišuje od její "šedé" starší sestry je fakt, že tady není důvodem dramatu výprask, ale absence závazku, který vydrží déle, než erekce mužské hlavní postavy.
Jinak je to ale opravdu téměř čistá kopie.
Jo a některý věci ze sexuální sféry, které se tam vyskytují, už opravdu nejsou fyzicky proveditelné :D Například pánevní svaly zcela jistě vidět nejsou a průnik až do dělohy je taky celkem výzva :D

06.10.2022 5 z 5

Z Buicku 8 Z Buicku 8 Stephen King

Tohle rozhodně nebylo žádný wow a úžasný a "nešlo se od toho odtrhnout. Ale zase nemůžu říct, že by se mi ten příběh nelíbil.
A po vzoru Colorado kida si tady opět musíme vystačit s vlastní fantazií, co se vysvětlení týče.

12.09.2022 3 z 5