panouk panouk komentáře u knih

Bubáček Brmbálek Bubáček Brmbálek Milan Lajdar

Kniha - sešit mého dětství, naposled čtená ještě okolo čtyřicítky. Pak se ztratila...

26.02.2023

Porážka Porážka Viktor Suvorov (p)

Knize škodí špatný překlad a ani sazba se nevyznamenala. Vojenská terminologie je tu komolena, často je nutné si domýšlet. Škoda jinak zajímavé práce.

17.02.2023

Hvězdy kvelbu Hvězdy kvelbu Pavel Řezníček

Kniha není intelektuálním výplodem, ale rozhodně neurazí. Přečetl jsem se zájmem i opakovaně.

04.02.2023

Poselství z Deneboly Poselství z Deneboly Milan Jelínek

Knihu jsem dostal tuším k 16tinám, tedy v roce vydání. Po řadě let jsem se k ní vrátil a i s odstupem doby považuji obsah za čtivý. Témata jsou aktuální, celkem i neotřelá.

27.01.2023

Cesta do blikajícího pekla Cesta do blikajícího pekla Šárka Andrlová

Čtivě napsáno, možná sem tam nějaká ta klišé.. Každopádně mi dala kniha zpětně nahlédnout do světa, ve kterém jsem se před lety sám pohyboval a uvědomit si dosah všech těch dějů, kterými jsem proplouval.

08.04.2022

Tady bezpečnost Tady bezpečnost Ruda Janský

Knihu znám ještě z doby socialismu. Teprve později jsem si začal uvědomovat, že např. kapitolu o padělatelích potravinových lístků (zpracovanou mimo jiné i v seriálu "30 případů majora Zemana" nutno vnímat úplně jinak. Už proto, že podobné případy vyšetřovala nikoliv kriminálka, ale StB v dikci KSČ a rozsudky byly předem určeny. Snad jen případ vraždy Annelore Feix, která zde ovšem vystupuje jako Lenka Fichtlová, je zpracován celkem bez tendencí.

25.02.2022

Sovětské letectvo protivzdušné obrany v letech 1945-1991 Sovětské letectvo protivzdušné obrany v letech 1945-1991 Jefim Gordon

Dobře napsáno, bohatý fotomateriál, popis akcí a incidentů.

17.11.2017

Beru svá slova zpět Beru svá slova zpět Viktor Suvorov (p)

Studie jednoho "maršála SSSR", aneb zase jednou bylo všechno jinak. Suvorov v plné síle a pohotovosti, rozmetat zase nějaký ten mýtus.

02.06.2016

Tisíc malých dobrodružství I Tisíc malých dobrodružství I Miloš Zapletal

Sice starší záležitost, ale vyšla i v nové podobě. Obsah se nijak nemění, zmizel snad jen tehdy nutný ideologický balast. Tehdy mi to ale nepřišlo a dneska už by mi to asi bylo fuk. Tak se ke knize občas vrátím, i ve svých 42.

26.03.2016

Kouzla s rostlinami Kouzla s rostlinami Karel Patočka

I tady se autor "trefil", provádí krok za krokem tajemným světem rostlinného života všechny, kteří mají zájem, něco se dozvědět. Ani zde čas nezapracoval proti obsahu, snad s výjimkou dobových reálií. Nad ty se ale určitě lze povznést :-)

21.03.2016