pampo pampo komentáře u knih

Zápal - skrytý zabijak Zápal - skrytý zabijak David Frej

David Frej touto knihou nevynašiel nič nové, len sa snažil nájsť a pomenovať príčinu chronických civilizačných chorôb očami lekára, a následne ovplyvňovať pomocou prírodnej medicíny a výživy. Práve pohľad lekára robí z knihy zaujímave dielo, a to najmä v dnešnej dobe, keď je prírodná liečba väčšinou zosmiešnená a v úzadí. Metódy stravovania uvedené v knihe sú osvedčené časom a rozhodne fungujú. Okrajovo sa zmieňuje aj o ďalších dôležitých oblastiach ako psychika, cvičenia, masáže, kúpele, dýchanie a iné. Tie ale podrobnejšie nerozoberá.

27.07.2018 4 z 5

Tajemství záhad Tajemství záhad Edgar Cayce

str.125 (3976, série, výklad z roku 1932) "Světy se přiblíží. Člověk na druhém konci Země bude jako nejbližší soused. Stále časteji bude docházet k nepokojům, neboť jednotliví vůdci se budou snažiť část světa přinutit, aby myslela stejně, jako část druhá. Případně se budou snažit dosáhnout, aby druhá skupina s jinou žila v bratrství, se stejným poutem duševního souladu nebo podle stejného uznávaného vzoru...."

16.02.2018 4 z 5

Edgar Cayce: Miluj, služ a medituj Edgar Cayce: Miluj, služ a medituj Jan Solovjev

Zvláštne dielo. Je to skôr taký výcuc rôznych oblastí duchovnej stránky života resp. jeho zmyslu. Vždy pár strán úvah a potom Caycove citácie. A teraz k podstate. Protirečil by som si, keby som dal za tie krásne myšlienky menej ako plné hodnotenie.

05.02.2018 5 z 5

Edgar Cayce hovoří Edgar Cayce hovoří Herbert B. Puryear

Musím sa priznať, že prvá tretina knihy sa mi veľmi ťažko čítala a chvíľami som mal pocit, že ju nedočítam. Konkrétne, ako vysvetľuje duchovné princípy a rôzne modely. Možno to bolo formou, možno mojou ne/vyzretosťou. Možno tým, že som očakával duchovnú inšpiráciu a bola z toho prednáška. Každopádne, zhruba od polovice som ostal milo prekvapený. Kniha ma vtiahla do deja a až na pár stránok to trvalo do konca. Preto by som nerád hodnotil knihu, ale som rozhodne rád, že som ju nakoniec prečítal.

27.12.2017

Edgar Cayce - Spící prorok Edgar Cayce - Spící prorok Jess Stearn

Vo svetle aktuálnych udalostí si dovolím odcitovať jednu nadčasovú myšlienku. 1. vydanie str. 84: "Skutočná rovnost, zdůraznil Cayce, není přiřazování skupin k sobě bez rozdílu, ne nesprávně a uměle podařená integrace, ale posuzování jednotlivců podle zásluh bez ohledu na barvu kůže."

27.11.2017 5 z 5

Gabrielova cesta Gabrielova cesta Aleš Svoboda

Neviem presne určiť žáner tejto knihy. Vložil by som ju medzi rozprávky ale zároveň aj do duchovnej literatúry. Pokiaľ inklinujete k obom smerom tak vám knižku odporúčam z celého srdca. Výborný dej. Napätie. Čistota slov. Radosť čitať takú knihu. Ďakujem autorovi za skvelý zážitok.

10.09.2014 5 z 5

Rádža jóga Rádža jóga J. Donald Walters

Kniha síce nie je na lesklom papiery s krasnými obrázkami ale je plná múdrosti a pokory. Je pre tých, čo hľadajú v jóge nie len asany ale hlbší rozmer. A keď už je reč o asanách, v knihe sú pri pozíciach uvedené rezonujúce, povznešené mantry. Swami Kriyananda. Ďakujeme

04.04.2014 5 z 5

Čakry od A do Z Čakry od A do Z Patricia Mercier

Neviem či som niekde videl tak rozsiahly a podrobný popis ku každej čakre. A nie len všeobecný popis, ale aj konkrétne dychové, vizualizačné cvičenia či asany k obnoveniu rovnováhy prúdenia energií.

01.04.2014 5 z 5

Jóga od A do Z Jóga od A do Z Christina Brown

Mám aj brata Čakry od A do Z a tak som čakal, že sa dozviem o asanách aj niečo viac ako len strohé základné informácie tj. jedna-dve vety o asane, popis realizácie a malá tabuľka s pokynmi. Pri popise realizácie si ako tak dali záležať. Oproti knihe Čakry od A do Z je to len chudokrvný príbuzný. Aj keď rozumiem, že je rozdiel písať o 7 čakrách na 400 stranách ako rozpisovať 170 asán na 400 stranách. Hmm. Nemôžem dať viac ako 3 hviezdičky. Sorry

01.04.2014 3 z 5

Systém Jóga v denním životě Systém Jóga v denním životě Paramahansa svámí Maheshwarananda

Kniha rozhodne patrí medzi najkoplexnejšie knihy na výuku jógy. A to až do takej miery, že vás chytí za ruku a vedie vás každým krokom. Jediná moja pripomienka je v tom, že keď začnete ísť do hĺbky jógy a chcete poznať pôvod zistíte, že veľa vecí je upravených alebo trochu pozmenených. Niektoré sa dajú vysvetliť "západným" uvažovaním ľúdi a adapatovaním systému danému prostrediu. Nie som tu od toho aby som posudzoval či je to dobré alebo zlé. To je na každom z vás.

24.03.2014

Cesta lásky - Bhaktijóga Cesta lásky - Bhaktijóga Eduard Tomáš

Je jeseň a sedím pod stromom. V nekonečnom tichu počuť ladné tóny pofukujúceho vetra. Myšlienky sem tam poletujú ako padajúce lístie. Asi taký istý pocit som mal pri čítaní tejto knihy. Teda ak sa dá tých 38 stránok väčšieho textu na formáte A6 nazvať knihou. To ale neznižuje hĺbku slov Eduarda Tomáša.

23.03.2014 5 z 5