palladium palladium komentáře u knih

Sjednocení s pravdou Sjednocení s pravdou H.W. L. Púndža

Pro mě srozumitelnější, než hovory s Maraharšim. Místy mě to velice oslovilo, postrčilo více k pravdě nebo snad motivovalo, nevím, každopádně moc pěkné.

09.11.2022 5 z 5

Lucidní snění Lucidní snění Stephen LaBerge

Vynikající úvod do lucidního snění s návodem jak na to. Chyběly mi možnosti, jak snění pak využívat, co si s ním dál počít.

05.08.2022 4 z 5

Co v mých knihách není Co v mých knihách není Viktor Emil Frankl

U této knihy jsem pochopil Franklův humor a opravdu zde vynikl. Pěkné oddechové čtení, jsou zde i zajímavé informace.

16.05.2022 4 z 5

Proud času Proud času Michael Crichton

Kniha psaná stylem best sellerů, taková ta čtivá napínavá beletrie, od které nemůžete odtrhnout oči. Pro mě jsou takové knihy spíš v kategorii brak. I když samozřejmě se knize nedá upřít kvalitní zpracování, mám raději knihy s duchem.

11.05.2022 3 z 5

Učení Učení Šrí Ramana Mahariši

Čtivě a mile napsaná kniha o životě Šrí Ramany Mahariši a vysvětlení jeho nauky.

05.10.2021 5 z 5

William Shakespeare: To nejlepší z tvorby William Shakespeare: To nejlepší z tvorby Abigail Frost

Chtěl jsem přičuchnout k Shakespearovi, přečíst si něco z jeho tvorby. To tato knížka nenabízí. Jsou to zápisky o ději jeho her, psané vlastními slovy autorky. Osobně netuším, k čemu je to dobré. Jednu hvězdičku dávám za hezké obrázky a zpracování knihy.

05.10.2021 1 z 5

Když peníze, tak hodně Když peníze, tak hodně Csaplár Vilmos

Trošku psáno stylem grafomana a nepřehledně. Občas zajímavé myšlenky, ale často jsem přeskakoval text. Jedná se o pohled autora na to, co má v hlavě člověk který vydělá peníze, který se vypracoval z číšníka na milionáře. V něčem souhlasím, v něčem ne.

24.09.2021 2 z 5

Samatarí, lidé-opice Samatarí, lidé-opice Alfonso Vinci

Pro mě velice poutává kniha, kterou jsem přečetl jedním dechem. Až na poslední část, ta už byla nudná. Bylo pro mě velice zajímavé číst pohled někoho dalšího na indiány, které popsala Jean Liedloff v knize Koncept kontinua. Autor se zmiňuje, že byla na cestě s nimi a kvůli špatné psychice nezvládla jít dál, ani jet zpátky po vodě, ale museli pro ní poslat letadlo. Liedloffová přitom líčí indiány jaksi pohádkově, že se starají dokonale o děti apod. Například říká, že děti indiánů nepláčou, protože pro indiány je pláč velice podstatný projev a vždy si ho všímají. Tento autor to líčí jinak. Děti sice jsou s matkou dokud je kojí, jsou přímo na jejím těle, ale pak je ihned odkládá aby kojila další dítě. Dítě první je pak již ve vesnici bez jednoho pečovatele. Došel jsem k dojmu, že děti těchto indiánů nepláčou, protože by jim to bylo k ničemu. Musím ale samozřejmě souhlasit s Jean Liedloff, že roční dítě nelze rozmazlit a mělo by být stále s maminkou.

24.09.2021 5 z 5

O dětech a smrti O dětech a smrti Elisabeth Kübler-Ross

Krásná kniha o umírání (nejen) dětí. Téma smrti a umírání je v ní uchopeno bez obalu, ale citlivě a s duchovním přesahem. Místy jsou v knize velmi smutné příběhy, ale to právě může pomoci lidem v těžkých situacích. Nám ostatním přináší chuť do života a odtajnění tématu smrti. Kniha se hodí pro každého, nejen lidi kteří zrovna řeší téma smrti v životě.

10.08.2021 5 z 5

Otázky a odpovědi o smrti a umírání Otázky a odpovědi o smrti a umírání Elisabeth Kübler-Ross

Kniha je o tom, co je uvedeno v názvu. Odpovídá na mnohé otázky kolem umírání. Je v ní hodně jednak pro lidi pracující s umírajícími, ale také pro kohokoliv koho téma zajímá nebo si chce rozšířit obzory. Téma smrti po přečtení přestává být v mysli tabu.

Klid a úsměv Klid a úsměv Taťána Rubášová

Velice vtipný soubor textů na téma narození prvního dítěte. Autorka texty psala při těhotenství a těsně po porodu a o tomto období jsou témata. Místy jsem se hlasitě smál, ale texty nejsou jen vtipné, dávají podněty k zamyšlení.

O smrti a umírání O smrti a umírání Elisabeth Kübler-Ross

První dílo této autorky. V této části života ještě nevěří v posmrtný život a tak popisuje umírání poněkud lékařsky, mechanicky, spíš jako popis nějakého psychologického děje. Více se mi líbí její pozdější knihy, kde je již provázanost na duchovno. Přesto stojí za přečtení. Jsou tam rozhovory s umírajícími, které mě motivovaly přistupovat k životu s větší chutí.

18.06.2021 4 z 5

Marťanské písky Marťanské písky Arthur Charles Clarke

Opět další skvělá kniha od Clarka. Tato mě místy nebavila, přeskakoval jsem. Děj byl trochu líný, nic se nedělo. Ale stále velmi pěkná kniha se skvělým závěrem.

12.04.2021 3 z 5

3 a 1/2 Roku II aneb S vírou a odhodláním 3 a 1/2 Roku II aneb S vírou a odhodláním Radim Passer

První díl byl poutavější. Tento byl místy také velice zajímavý a poutavý (až detektivní román, což je s podivem když jde o reálný život), ale místy jsem trochu ztrácel pozornost. Pro mě ale zajímavé počtení.

18.01.2021 4 z 5

3 a 1/2 Roku aneb Americký sen v Česku 3 a 1/2 Roku aneb Americký sen v Česku Radim Passer

Překvapivě otevřeně popsaných tři a půl roku života majitele developerské firmy, včetně jeho začátků po revoluci. Na to že se jedná o životopis a nepíše to profesionální autor románů, jde o dost napínavé a poutavé čtení. Líbí se mi, že autor se nesnaží někomu zalíbit, prostě píše svou cestu, bez pardonu.

25.12.2020 5 z 5

Stařec a Pan Smith Stařec a Pan Smith Peter Ustinov

Kniha je soubor názorů na dnešní společnost, které jsou čtenáři předkládány formou rozhovorů mezi Ďáblem a Bohem. Místy je to vtipné, ale těch míst je velmi málo. S názory v knize v zásadě souhlasím, ale chybí hloubka, duchovní rozměr. Je to takové plytké popisování absurdit v dnešní společnosti, ale co z toho? Východisko autor nenabízí, jen si stěžuje.

09.11.2020 3 z 5

Snad v pekle čepujou Snad v pekle čepujou Tucker Max

Lehké čtení pro zábavu. U některých pasáží jsem se hlasitě smál, četl jsem třeba celou stránku a hlasitě se u ní celou dobu smál. Na té stránce byla každá věta perla, respective každá další věta zesilovala původní srandu. Takhle vtipný umí být málokterý autor. Samozřejmě to není duchovní literatura, je to prostě oddechovka, ale hodně dobrá!

09.11.2020 5 z 5

Roura od kamen a jiné povídky Roura od kamen a jiné povídky Josef Laufer

Špičkově napsané povídky. Skvěle se čtou, mají spád, pěkný děj atd., je to opravdu radost číst. Co mi chybí jsou hlubší pointy. Povídky jsou zakončené strašně triviálně. Kdyby to bylo promyšleně vypointované nebo měly příběhy hlubší podklad, jednalo by se dle mého o naprostý bestseller.

26.09.2020 2 z 5

V padesáti na začátku V padesáti na začátku Marcela Mlynářová

Je tam pár míst, kde je kniha neskutečně vtipná a trefná. Jinak je sice zábavná, ale nikoliv dechberoucí. Autorčin pohled na život je vesměs negativní, bere vše tak nějak tragikomicky. Chybí hloubka, popisy citů a hlubších motivací, je to takové klouzání po povrchu.

26.09.2020 2 z 5

Jak postavit malý dům Jak postavit malý dům Vojtěch Valda

Vynikající knížka o stavbě malého domu. Především mě překvapilo obrovské množství názorných ilustrací, které při stavbě dost pomůžou. Za mě nejlepší kniha o stavbě dřevostaveb co jsem zatím viděl.

11.10.2019 5 z 5