Roura od kamen a jiné povídky

Roura od kamen a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136181/josef-laufer-roura-od-kamen-136181.jpg 3 16 9

Mnohokrát jsem byl osloven, abych o sobě vydal sepsané spisy, jak je tomu zvykem, u lidí s nepřehlédnutelným obličejem. Paměť je věc ošidná a ne vždycky člověku vyjeví pravdu prožitou, ale spíše pravdu časem k obrazu svému okrášlenou. Asi by to v mém podání byla nuda, protože by se, vzhledem k mému věku, jednalo o několika set stránkovou ságu. A tak mě napadlo, že bych se mohl pokusit o mnohem kratší a tudíž obtížnější útvar, jakým je povídka. „Roura od kamen” je povídka vzniklá z anekdoty, která je o neodvratitelnosti osudu. A stejně tak i ostatní příběhy asi nebudou ctěnému čtenáři tak vzdálené od života kolem nás. A trochu fantazie taky neuškodí…... celý text

jan7113
02.07.2022 4 z 5

Překvapivě příjemné oddechové čtení. Povídky jsou čtivé, vtipné s "moudrem" na závěr. Škoda jen, že jich není víc.

palladium
26.09.2020 2 z 5

Špičkově napsané povídky. Skvěle se čtou, mají spád, pěkný děj atd., je to opravdu radost číst. Co mi chybí jsou hlubší pointy. Povídky jsou zakončené strašně triviálně. Kdyby to bylo promyšleně vypointované nebo měly příběhy hlubší podklad, jednalo by se dle mého o naprostý bestseller.

Jirinamac
19.04.2019 4 z 5

Sice si za chvilku z knížky nebudu pamatovat ani jednu povídku, ale je to rychlé, příjemné a nenáročné čtení do čekárny u doktora nebo v mhd.

Gold351
13.06.2016 3 z 5

Příjemné čtení.

karel0684
10.04.2016 4 z 5

Velmi příjemné překvapení. Krásná oddychovka přečtená během jednoho půldne

alnahu
13.01.2016 5 z 5

Pěkné humorné povídky ze života, od mého oblíbeného zpěváka, se mě moc líbily, nejvíc ta poslední ,právě s názvem "Roura od kamen", kniha je pěkně ilustrována-překavapila mě.

Cher
19.01.2014 5 z 5

Pěkné povídky, pobavila jsem se u nich.

luciasek86
15.07.2013 5 z 5

Tato knížka se mi líbila, příběhy ze života, které každý může prožít.

stanza
19.01.2013 3 z 5

Pěkné ilustrace od Víta Haderky,ale povídky bohužel slabší.

Část díla

všech 11 částí díla

Josef Laufer
česká, 1939 - 2024
2012  69%Roura od kamen a jiné povídky
2015  90%Příbalový leták a další povídky
2019  75%Pro srandu králíkům

Kniha Roura od kamen a jiné povídky je v