Palindrom Palindrom komentáře u knih

Vango Vango Timothée de Fombelle

Zatím jsem nečetla lepší a propracovanější knížku. Timotheé vás neustále udržuje napnuté, mění časové linie, kličkuje mezi indiciemi a čtenář lapá po rozklíčení zápletek jako po bludičce. Postavy jsou propracované, nádherně vymyšlené jen možná někdy až moc dobré. Rozuzlení, kterých se vám nakonec dostane se nemůžete nabažit. Stále žasnu nad tím jak dopodrobna propracované to Timotheé má. Je mým velkým vzorem. Nenechte se odradit tloušťkou! Přečtete to raz dva!

11.05.2021 5 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Skvělá kniha od J. Flanagana. Příběh je jak pro děti tak i jako odpočinková malebná knížka pro dospělé. Autor má krásný čistý humor, který mi vždy vyvolá úsměv na tváři. Jeho postavy jsou krásně popsané a člověk má pocit jakoby je osobně znal. Vyděděnci jsou naprosto unikátní. Pohled na Skandijskou tradici a na vytvářející se pouta je neskutečně zajímavý, usměvavý a hned od začátku se chcete stát členem takové skupiny (minimálně já :D). Vřele doporučuji!

11.05.2021 5 z 5

Dva životy pana Perla Dva životy pana Perla Timothée de Fombelle

Člověku trvá než se do příběhu začte, ale nápad je velmi zajímavý a netradičně pojatý. Knížka se mi líbila, nižší hodnocení dávám jen proto protože jsem před touto knihou četla už Tobiáše Lolnesse a bohužel mé očekávání tak bylo mnohem vyšší. Nedoporučuji tedy pro někoho kdo už četl Tobiáše nebo Vanga :), nebo ať si dá velkou přestávku a zapomene, že je to od Timotheé de Fombella. Někomu kdo však nic od něj nečetl to můžu jen doporučit! Knížka je poutavá a pokud máte rádi užší, ale přesto dobré knížky tohle je dílo pro vás.

11.05.2021 3 z 5