padyska padyska komentáře u knih

Četlo se skvěle, vhled byl úžasný, i staříkovské reakce, na které byl člověk zvyklý z prvního dílu nezklamou a jsou stále vtipné a příjemné. Jen ten spád a děj mi nepřijdou tak strhující jako u prvního dílu.

25.07.2019 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Klasika, která má na dnešní dobu složitý jazyk, ale dýchá z ní atmosféra, až z toho mrazí.

03.07.2019 3 z 5

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Parádní knížka pro trochu větší děti. Krásně a srozumitelně podané a vysvětlené komplikované téma. Asi dám dceři jako povinnou četbu:-)

02.07.2019 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Nepřišlo mi to až tak depresivní, možná taky proto, že jsem na to byla připravená. Bylo to těžké téma, některé detaily byly totálně mrazivé, ale celkově mě překvapilo, že Eliška byla celou dobu celkem normální holka, žádné zkraty, to přišlo až ke konci. Přišla mi až neuvěřitelně racionální, na to, čím si prošla. Zajímavé čtení, plné myšlenek.

14.06.2019 4 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Četla jsem před tím jenom Hanu a tohle se mi zdá ještě lepší. Pro mě hodně obohacující vhled do nedávné historie, kterou jsem, ale sama nezažila. Líbí se mi lidskost postav, uvěřitelnost, opravdovost. Jsem ráda za přečtení a doporučuju všem.

14.06.2019 5 z 5

Aby vše klapalo: Jak hravě zvládat pracovní a životní výzvy Aby vše klapalo: Jak hravě zvládat pracovní a životní výzvy David Allen

Zajímavá kniha, určitě je dobré si ji přečíst. Je tam shrnut princip GTD s trochu přijatelnější terminologií a jsou rozvedeny "letové hladiny", tedy projekty, oblasti zájmu, cíle, vize a smysl. Snad mi to pomůže v praxi tam, kde jsem doteď tápala.

03.06.2019 4 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

Styl psaní a vyprávění mi hodně sedí, četla se mi parádně, jedním dechem. Má zajímavou myšlenku, ale podává ji s lehkostí s důrazem na příběh, vztahy, osobnosti. Asi proto, že jsem četla nejdříve IQ84, čekala jsem celou dobu, kdy přijde nějaké překvapení, nějaký fantazijní, snový přesah a dočkala jsem se jen jednoho malého. Za mě vede IQ84, i když to nebylo vůbec špatné, top to nebude.

21.05.2019 4 z 5