padyska padyska komentáře u knih

Půl žlutého slunce Půl žlutého slunce Chimamanda Ngozi Adichie

Zajímavá kniha s tématem vztahů na pozadí občanské války v Nigerii. Určitě jsem ráda, že se mi k vůli výzvě dostala do ruky.

28.04.2022 5 z 5

Zeptej se ďábla Zeptej se ďábla Michal Vrba

Pro mě mimořádná knížka. Líbil se mi děj. Negativní hrdina i ďábelské nadpřirozeno. Přesně dle mého gusta. Děkuji️

16.03.2022 5 z 5

Cesta na sever Cesta na sever Karel Čapek

Zajímavý čapkovsky poetický cestopis... Nebýt čtenářské výzvy asi bych nepřečetla.

26.11.2019

Pořádek v pokoji, pokoj v duši Pořádek v pokoji, pokoj v duši Gretchen Rubin

Líbí se mi, že autorka klade veliký důraz na svobodu čtenáře, protože každý je jiný, každému funguje něco jiného. Přináší pár tipů ze kterých si můžeme vybrat.

22.02.2022 5 z 5

Klub podivných živností / Anarchista Čtvrtek Klub podivných živností / Anarchista Čtvrtek Gilbert Keith Chesterton

Nad očekávání překrásně hravá kniha. Hravá co se týče jazyka i textu. Styl mě bavil moc. A Anarchista možná ještě o trochu víc než Klub. Překrásné symboly a obrazy, možná zařadím do knih, které stojí za to přečíst podruhé...

28.12.2021 4 z 5

Četlo se skvěle, vhled byl úžasný, i staříkovské reakce, na které byl člověk zvyklý z prvního dílu nezklamou a jsou stále vtipné a příjemné. Jen ten spád a děj mi nepřijdou tak strhující jako u prvního dílu.

25.07.2019 4 z 5

Aby vše klapalo: Jak hravě zvládat pracovní a životní výzvy Aby vše klapalo: Jak hravě zvládat pracovní a životní výzvy David Allen

Zajímavá kniha, určitě je dobré si ji přečíst. Je tam shrnut princip GTD s trochu přijatelnější terminologií a jsou rozvedeny "letové hladiny", tedy projekty, oblasti zájmu, cíle, vize a smysl. Snad mi to pomůže v praxi tam, kde jsem doteď tápala.

03.06.2019 4 z 5