Páájinka Páájinka komentáře u knih

Cesta domov Cesta domov Sebastian Fitzek

To jsem nečekala..chci další knihu. Fitzek píše úžasně.

15.10.2022 5 z 5

Stíny v ráji Stíny v ráji Erich Maria Remarque (p)

Mám z knihy rozporuplné pocity. Za prvé jsou tam krásně popsané stavy beznaděje, emigrantů, kteří žili v USA, ale většina doufala v návrat do vlasti, která už nebyla. Uvědomila jsem si, že konec války musela být velká naděje pro všechny, ale zázrak se po válce nekonal a nastalo vystřízlivění a u mnohých neschopnost vrátit se do normálního života. Vysvětleno dokonale. Minus je v tom, že už to nemá takovou šťávu jako jeho starší díla. Ale i tak se to velmi dobře čte.

07.10.2022 5 z 5

Pasažér 23 Pasažér 23 Sebastian Fitzek

Opět hodně dobrý nápad i zpracování.

30.09.2022 5 z 5

Sláva a pád přemyslovských králů Sláva a pád přemyslovských králů Jan Bauer

Velmi dobře napsané. Výstižné a není to nijak zmatené.

27.09.2022 5 z 5

Sběratel očí Sběratel očí Sebastian Fitzek

Na jednu stranu dobrý nápad, ale nemohla jsem se začíst.

21.09.2022 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Úžasná knížka

09.09.2022 5 z 5

Volodymyr Zelenskyj – Za svobodu tělo i duši Volodymyr Zelenskyj – Za svobodu tělo i duši Petr Čermák

Kniha se mi líbila. Je o Zelenskem i Putinovi, o vývoji Ukrajiny. Jsou tam i rozhovory. Udělala jsem si širší obrázek.

26.08.2022 5 z 5

Poslední zelené údolí Poslední zelené údolí Mark Sullivan (p)

Silná kniha.

23.08.2022 5 z 5

Přežila jsem čínský gulag Přežila jsem čínský gulag Gülbahar Haitiwaji

Ať už čtu příběhy z Číny nebo Severní Koreje, hodně mě z toho mrazí. Příběh je velmi dobře napsán. Dozvíme se i o historii Ujgurů.

10.08.2022 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Opět perfektní příběh. Naprosto nečekané.

08.08.2022 5 z 5

Balíček Balíček Sebastian Fitzek

Oblíbený autor opět nezklamal.

03.08.2022 5 z 5

Muž proti okupaci: Portrét štábního kapitána Václava Morávka Muž proti okupaci: Portrét štábního kapitána Václava Morávka Vilém Čermák

Jsem ráda, že jsem knížku přečetla. Byla opravdu zajímavá. Domácí odboj se směle vyrovná zahraničnímu. Štábní kapitán Morávek byl nejen voják, ale určitě i úžasný člověk.

03.08.2022 5 z 5

Čokoládovna Čokoládovna Maria Nikolai

Příběh se mi líbil. Je čtivý. Hlavní hrdinové jsou milí. Jdu na druhý díl.

29.07.2022 5 z 5

Cesty srdce Cesty srdce Susan Wiggs

Krásná romantická knížka

13.06.2022 5 z 5

Příběh znám z filmu, četla jsem už podruhé. Zase jsem našla nové momenty. Přesně napsané věty, které vše kryjí i prozrazují.

08.06.2022 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Hmmm. Hustý. Za pár hodin přečteno. Těším se na další.

16.05.2022 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Styl Backmana se mi líbí, jak se vše prolne a vše je hodně dobře napsané.

14.05.2022 5 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Velmi zajímavý příběh z druhé světové války. Současná linie se mi líbila, jak doplnila tu starší. Čekala jsem jiný konec.

23.04.2022 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Hodně se mi to líbilo. Martin je favorit.

18.04.2022 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

No, tak tohle tedy ano. Opět se četla sama. Škoda, že už je jen jeden díl přede mnou.

09.04.2022 5 z 5