Ospalý_Táta Ospalý_Táta komentáře u knih

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Mno, mistrovské dílo. Jsem rád, že jsem se do toho pustil. Jsem zvědavý na pokračování.

14.02.2024 5 z 5

Lehké fantastično Lehké fantastično Terry Pratchett

O řád lepší než Barva kouzel. Hodně jsem se pobavil

10.03.2024 5 z 5

Čaroprávnost Čaroprávnost Terry Pratchett

Bábi je king :-)) Víc vědět netřeba...

15.02.2024 5 z 5

Harfeníci severu Harfeníci severu Milada Střítezská

Začetl jsem se do toho tak, že to pomalu smrdělo zanedbáním péče o děti :-)) Toto dílo považuju za geniální. Má to všechno: mystiku, boj, hodně krve, politiku, romantiku a hodně sarkastického, někdy až absurdního humoru. Čistých 100%.

12.01.2024 5 z 5

Slon na Zemplíne Slon na Zemplíne Andrej Bán

Příběh plný bizarních událostí sesbíraných za 30 let na Slovensku... Celkem depresivní čtení. Knížku jsem často odkládal a přečetl mezi tím jinou. Nechce se mi věřit, že je to až tak zlé, a říkám si, jestli bych při cestách po ČR sesbíral něco podobného. Nevím. Každopádně stojí za přečtení.

23.10.2023 4 z 5

Třešně v rumu Třešně v rumu Michaela Janečková

Vtipně napsaný cestopis z dovolené na Kubě se soudruhem dědečkem. Pobaví, neurazí (pokud nejste komunista). Trochu se mi to táhlo.

03.05.2024 4 z 5

Flotila zatracených Flotila zatracených J.S. Dewes

Jako dobré, ale... je tam hodně akce, ale přesto se to táhne. Kdyby to bylo o třetinu kratší, nic by se nestalo.

25.02.2024 4 z 5

Peníze od Hitlera Peníze od Hitlera Radka Denemarková

Bylo pár knížek, které jsem často odkládal kvůli náročnému tématu, toto je pak první kniha, kterou jsem často odkládal, kvůli náročnému stylu textu. Velmi špatně se mi to četlo, byť téma velice zajímavé.

Samotný obsah je také zvláštní. Téma velice silné, ale že by se charaktery či pohnutky záporných postav nějak detailněji rozebralo?

Moje první kniha od autorky a zároveň na dlouho poslední. Ocenění Literou nechápu.

23.11.2023 2 z 5

Výpadek systémů Výpadek systémů Martha Wells

Příjemná oddechová fantasmagorie.
Doporučuji nepřemýšlet.

22.05.2024 4 z 5

Jak Fiškus sázel masovou kuličku Jak Fiškus sázel masovou kuličku Sven Nordqvist

Geniální knížka. Baví mě. Čtu ji tříletému synovi a je to jedna z mála knížek, u kterých se vyloženě chechtá.

06.10.2023 5 z 5