Ophelie Online Ophelie komentáře u knih

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Tak tohle tedy byla jízda! Od první stránky až dokonce se nenudíte, ba naopak. Trnete s každou přečtenou stránkou, napětí stále přibývá a když už se zdá, že je jasné, kdo je Hrobař, vše může být nakonec úplně jinak. Tak brilantní thriller s dávkou napětí, nechutností, zla i s (alespoň pro mě) zcela překvapivým a nečekaným rozuzlením jsem dlouho nečetla. Dobrých thrillerů je na trhu spousta, ale tuto knihu musím zařadit mezi ty špičky a jedničky. Je to skvělá kniha, kterou byste rozhodně coby milovníci napětí a thrillerů neměli vynechat ;)

06.02.2021 5 z 5

Malenčí Malenčí Hana Kavurová

Tato kniha pro mě byla milým překvapením, přečteno na jeden zátah. Gradující, někdy hodně strašidelná, atmosféra a napínavá zápletka. Celkem děsivý příběh. Super kniha, kterou lze jen doporučit.

02.01.2021 5 z 5

Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Slíbila jsi, že budeš žít i za mě Caréne Ponte

Milá, nenáročná oddechovka s nádechem romantiky. Nápad Marušky se zanecháním dopisů pro Molly, s úkolem na každý měsíc, mi přišel hodně zajímavý. Je to taková klasická slaďárna, ale jako čtení na relax - proč ne? ;)

13.12.2020 3 z 5

Slepí Slepí Alex F. Brady

(SPOILER) Kniha se mi líbila, četla se dobře, mě tenhle styl psaní baví. Ale rozhodně se nejedná o thriller. Spíš o psychologický román. Je to taková sonda do duše a života psycholožky Sam, která postupně upadá do závislosti na alkoholu. Záhadný pacient Richard, který se na klinice objeví, je spíš na vedlejší linii příběhu, i když je jeho důležitou součástí. Samantha mi zprvu nebyla sympatická, především její kolikrát nesmyslné jednání, chování a přístup (mimo jiné i nesmyslný rádoby vztah s Lucasem, od kterého se nechala bít a ponižovat), ale až ke konci knihy se to vše dalo pochopit (vzhledem k její diagnóze). Na to, že se jedná o debut, je to vydařené dílo.

23.11.2020 4 z 5

Nevěřte tomu Nevěřte tomu Charlie Donlea

Kniha se mi líbila, i když rozhodně nic extra to nebylo... Četlo se to celkem fajn, ačkoliv mi to občas přišlo takové zdlouhavé, bez pořádného napětí. Něco tomu prostě chybělo, ale rozhodně bych knihu nechtěla úplně hanit. Zajímavé bylo zpracování příběhu - prolínání vyprávěného děje a dokumentu. Po půlce už jsem tušila, kdo byl vrah a trefila jsem se se ;-), takže žádný veliký efekt překvapení na konci se nekonal. Knihu bych ale za "strhující, napínavou a návykovou" neoznačila. Za mě spíše takový průměr.

05.11.2020 3 z 5

Ve světě cizinců Ve světě cizinců Ondřej Hradecký

Kniha působí (resp. může působit) poněkud až depresivně (především po jejím dočtení do konce), ale je potřeba číst mezi řádky... Na druhou stranu je kniha plná moudrých a hlubokých myšlenek. "...došlo mu, že to pouze lidé samotní rozhodují o svém vlastím štěstí, ničí svoje naděje, zavírají svoje mysli do klecí vytvořených z vlastních představ a určují, jak budou nahlížet na svět." (s. 100) Hvězdička navíc za krásné jazykové zpracování (jak je ta čeština hezký a bohatý jazyk, když se to umí ;-)).

26.10.2020 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha se četla dobře, nicméně za “fascinující a děsivé dílo“ bych ji neoznačila. Četla jsem už mnohem lepší psychologické thrillery. Zajímavá je určitě idea domu coby skvostu architektury vybaveného nejmodernější technologií. Vím, že se ke knize už nikdy nevrátím, ale času věnovaného její četbě nelituji, šlo to ;)

20.04.2020 3 z 5