Opatov Opatov komentáře u knih

Nepřátelé a milenci Nepřátelé a milenci Simona Ahrnstedt

Úplně náhodou jsem objevila skvělou autorku. Začátek byl trochu rozvleklý, ale jsem ráda, že jsem to nevzdala. Krásný příběh z prostředí bohatých švédských finančníků. Životy postav s modrou krví se sice odvíjejí v luxusu, ale vztahy všech projdou postupným vývojem, který vygraduje na konci knihy. Propletenec postav se odhaluje postupně, staré hříchy a minulost ovlivnily současné kroky hlavního hrdiny a tím i životy všech. Hlavní postavy spojují události z mládí, z doby studentských let. Nenávist, touha po pomstě, láska a odpuštění. Už se těším na další díl.

20.09.2020 5 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Audio, které čte jiný hlas. Chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomila, že je něco jinak a než jsem si zvykla. Ale musím říct, že načtení je skvělé.
Dominik Dán je pro mě TOP autor. Nečtu díly popořadě, ale tenhle zatím patří k těm nejlepším.
Jo, čtyřkolka je nebezpečná zábava.

09.08.2020 5 z 5

Nehanebné neviniatko Nehanebné neviniatko Dominik Dán

Audio geniálně načtené M. Geisbergem. Na rozdíl od předchozí knihy tady není tolik politiky, tu nahradila ve zvýšené míře erotika. Skvělé dialogy plné sarkasmu. Děj se rozvíjí pomalu, ale druhá část knihy je plná překvapení, která korunuje nečekaný konec. Opět skvělý Dominik Dán, doporučuji.

05.07.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Zatím nejlepší thriller od Shari Lapena. Skvělá audiokniha.

13.06.2020 5 z 5

Návrat Krále Šumavy Návrat Krále Šumavy David Jan Žák

Král Šumavy, věděla jsem, že se jedná o převaděče, ale to bylo vše. Neuvěřitelný příběh, neuvěřitelná odvaha a neuvěřitelné štěstí. Ale tohle všechno by se nestalo bez pomoci jeho blízkých a přátel, kteří za to krutě zaplatili.
Takže možná taky trochu sobectví, nevím, nedokážu to posoudit. Ale to nic nemění na tom, že jde o skvělé napsanou knížku o známé existujici postavě, která si chodila přes hranice jak duch a přiváděla pohraniční stráž k šílenství. Určitě doporučuji.

08.04.2020 5 z 5

Zázrak svaté Winifredy Zázrak svaté Winifredy Ellis Peters (p)

První kniha této série, další jsem zatím nečetla. Snahu o přenesení ostatků svaté Winifredy zkomplikuje vražda. Líbí se mi, že mnich Cadfael uvažuje zdravým selským rozumem a s rozvahou. Trochu změna oproti brutalitě v současných detektivkach. Jedná se o historickou detektivku a tím pádem musí pátrat pomocí kriminalistických metod té doby, nemá k dispozici laboratoř. Ale i ve skromnych podminkach pro pátrání srozumitelně a logicky postupuje krok za krokem k vrahovi. To vše v kraji lucistníků, kde lidé nemají peníze a žijí z výměnného obchodu. Určitě si přečtu další díly, zjistila jsem, že jich je docela hodně.

08.12.2019 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Kim mě začíná hodně bavit. Zpočátku jsem se obávala, že tuhle tematiku budu špatně snášet, ale knížka mě okamžitě vtáhla do děje. Přečetla jsem zatím předchozí 2 díly, ale tenhle se mi líbil nejvíc, a to i přes trochu naivní policejní zásah na konci knihy.

19.11.2019 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Četla jsem opakovaně. Jedna z knížek, ke kterým se ráda vracim. Až mnohem později jsem zjistila, že existuje ještě pokračování Banco. Film se mi líbil. Ale kniha je lepší. Prostě do filmu se všechno nevejde. Nádherně napsaný příběh, Banco má trochu jiný styl, alespoň mi to tak přišlo. Vězeňský harcovník a jeho neuvěřitelné kousky na ceste za kýženou svobodou. Nikdy nezapomenu na část příběhu z tábora malomocnych.

23.07.2019 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Jeste lepsi nez Medvedin. Vse je o lidech, vztazich a zranitelnosti. Vsichni jsou aktery neskutecneho pribehu. Spravedlnost a moralni aspekty ohrozene politikou. Pritom cela kniha je strasne lidska. Doporucuji.

17.05.2019 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Drsny pribeh divky, ktera pochazela z rodu zen, kterym byly prisouzeny carodejnicke schopnosti. Minulost objevuje diky svazkum Stb v 90. letech. Jeji rod byl neuveritelnym zpusobem perzekuovan a velkym prekvapenim je, ze skutecnym duvodem byla obycejna lidska nenavist a osobni pomsta. Silny pribeh zen, jejichz jedinym provinenim byla moudrost a lecitelske schopnosti.

04.10.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Z pomerne jednoduche zapletky dokazala autorka vytezit maximum. Vdecny namet, ale velmi dobre zpracovany. Gradujici napeti. Krasny konec, i kdyz mozna trochu naivni, ale knize rozhodne prospel.

03.10.2018 5 z 5

Absurdni pribeh starika, ktery se na uteku ujal ciziho kufru. Fantazie bez hranic. Sarkasticke a vtipne. Doporucuji.

23.09.2018 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Sandra Brown je pro me jednou z nejoblibenejsich autorek. Hlavni hrdinka se pripravuje na maraton v horach. Bohuzel v te same dome se na stejnem miste pohybuje muz, ktery se skryva. Nic ale neni tak, jak vypada, prekvapivy konec. Napinava detektivka. Doporucuji.

15.09.2018 5 z 5

Pro oči nevidím Pro oči nevidím Marie Horová

Vynikající knížka od české autorky. Už dlouho jsem nečetla tak skvělou detektivku. Těším se na další díl.

12.08.2023 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Opět další romantický útěk na uklidnění v dnešní uspěchané době. Spousta lásky, čokolády a sněhu.

23.02.2023 4 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Konečně poslední díl. Naprostá spokojenost.
Škoda, že nebylo víc setkání s Tasem...

26.12.2022 5 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Skvělý psychotriller. Napětí graduje postupně a od knihy se nedá odejít. Ráda si od autora přečtu další knížky.

04.12.2022 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Další osudy Pavoučka, tentokrát v Itálii. Úspěšný začátek u milánského mistra skončí příliš brzy. Castello Nuovo a Hynek Tas z Boru, tak to bylo překvapení. Lukáš rozvíjí i další své schopnosti a bojuje o přežití. Škoda, že příběh v nejlepším skončil... takže se moc těším na audio posledního dílu.

04.12.2022 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Další série od Niedla. Spiderman. Hrdinou je "Pavouček", jak mu říká rychtář ..... Má nepřátele a má i přátele. Opět se objevuje motiv Itálie a bravurně vycvičených koní. Stejně tak jako muži vycvičení v Itálii k ochraně osob. Těším se na další díl.

25.10.2022 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Prameny Vltavy, známé výletní místo. Šumavu mám ráda. Autorka nás ale přenese v čase a tohle krásné místo promění v děsivý kraj. Musím říct, že se jí to dost povedlo.

22.01.2022 5 z 5