ondrula ondrula komentáře u knih

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Vynikající thriller ze světa současné špionáže. Začíná to jako detektivka, ale kniha se záhy stočí úplně jinam, aby se zabývala hrozbou globálního terorismu. Knize bych přesto vytkl jistou rozvleklost - Saracén například vyrábí svou biologickou zbraň asi na dvou stech stranách knížky. A také špatnou práci s postavami; třeba policista Bradley je v úvodu charakterizován jako velmi silná osobnost a neotřesitelná autorita, zatímco ve zbytku knihy působí už jen jako pohůnek a nic nechápající slaboch.

15.04.2015 4 z 5

Poslední mejdan Poslední mejdan Jaromír Nohavica

Neuvěřitelně prázdná knížka. Nohavica měl poskytovat tyto rozhovory v době, kdy hodně chlastal, tudíž k nim přistupuje nerudně a není schopen formulovat něco jiného než bezobsažné bláboly. Je také zjevné, že se stydí mluvit do diktafonu nějaká zvláštní životní moudra, a tak se schovává za zemitou rázovitost. Okolnosti těchto antirozhovorů pak Zapletal obsáhle komentuje. Výsledek je tragický.

21.10.2014 2 z 5

Pouť za člověkem: Výbor z díla Pouť za člověkem: Výbor z díla Rabíndranáth Thákur

Knížku jsem si vzal na výpravu do Indie, že si to tam jako víc užiju. Přestože to bylo jediné čtivo, které mi tam mělo zkrátit dlouhou chvíli při prostojích, strašně mě nudilo, nechal jsem ho někde v Himáláji na hotelu a už nikdy víc.

20.10.2014 1 z 5

Sharpův nepřítel a povídka Sharpova šarvátka Sharpův nepřítel a povídka Sharpova šarvátka Bernard Cornwell

Kdo by snad zůstal na pochybách, Sharpovým nepřítelem vždy byl především Obediah Hakeswill a zde se nám konečně dostalo velkého finále. Zbytek příběhu, ve kterém je Sharpe napaden přesilou, je celkem předvídatelný a v zásadě shodný jako v ostatních Sharpových románech, je to už dost stereotypní.

29.10.2013 3 z 5