olívoil olívoil komentáře u knih

Deník uprchlice Deník uprchlice Oksana z Ukrajiny (p)

Nejdřív jsem si nebyla jistá touto četbou, ale je zajímavé dozvědět se určité skutečnosti přímou účastnicí..........opravdu je to zvěrstvo a nechtěla bych to zažít. Už vůbec ne jako máma s malým dítětem.
Doporučuji všem škarohlídům.

22.02.2023 5 z 5

Otrávený pohár, Smrt mučednice Otrávený pohár, Smrt mučednice Vlastimil Vondruška

Opět dva skvělé detektivní příběhy ze středověku......a myšlenka? Za vším hledej ženu (u obou případů).

15.12.2022 5 z 5

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Vlastimil Vondruška

Další 3 příběhy královského písaře Jiřího Adama a jeho pomocníka Petra, kdy vyřeší zapeklité případy..........v jednom jde Petrovi o život, opět poutavé čtení

06.12.2022 5 z 5

Královražda na Křivoklátě Královražda na Křivoklátě Vlastimil Vondruška

Knihy pana Vondrušky mě stále baví, nejinak je tomu i v tomto případě...........zajímavá zápletka v nejvyšších kruzích

01.09.2022 5 z 5

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Bylo to hodně zapeklité, i když závěr byl naprosto logický...........vyšetřoval tentokrát i Diviš, velké + autorovi.............kniha se mi opět líbila a chystám se na další

27.04.2022 5 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Zajímavé tajemství, zajímavé rozuzlení...........příliš mnoho vražd........ale kniha opět pobavila, těším se na další

12.01.2022 5 z 5

Smrt ve Vratislavi Smrt ve Vratislavi Vlastimil Vondruška

Opět úžasná kniha plná napětí, zmatků a rozuzlení.
Opět jsem se bavila. Těším se na další knihy.

16.06.2021 5 z 5

Skvěle zamotaný příběh......Oldřichovi z Chlumu šlo o krk přímo od krále, ale pochopil, že by přišel o nejschopnějšího poddaného..........a zajímavě zamotané české dějiny

02.07.2020 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

při čtení se mi objevoval v hlavě film s vynikajícími herci, nicméně již nejsem zvyklá číst v tak spisovné češtině

18.08.2018 4 z 5

Manželské zrcadlo Manželské zrcadlo Vlastimil Vondruška

Opět poutavé čtení (co také od pana Vondrušky čekat, že?).......vrah se inspiroval textem v knize, ale bohužel vše až příliš překombinoval, proto byl dopaden

18.12.2023 5 z 5

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

a zase se budu opakovat........kniha se mi líbila.....první případ mladičkého Jiřího Adama z Dobronína.......... zamotané, ale ve výsledku zcela jasné, jdu na další knihu z této série

27.04.2023 5 z 5

Trpké víno / Klášterní kostnice Trpké víno / Klášterní kostnice Vlastimil Vondruška

A zase oddychová četba, druhý příběh se mi líbil víc, opět - za vším hledej ženu, tentokrát ctihodnou jeptišku :D
Opět doporučuji všem, kdo mají rádi jednoduché příběhy.

20.04.2023 5 z 5

Můj život se lvy Můj život se lvy George Adamson

Jako holka jsem viděla mnohokrát film "Volání divočiny" - příběh lvice Elsy. Georege Adamson, jehož se příběh týkal napsal tuto knihu, kde popisuje svůj a Joyin život v Keni a také to, jak byl natáčen již zmíněný film.
Kniha je poutavě napsaná, doporučuji všem, kdo mají rádi příběhy divoce žijících zvířat.

15.03.2023 5 z 5

Vánoce u Rumcajsů Vánoce u Rumcajsů Václav Čtvrtek (p)

Nepamatuji si, že bych viděla tento příběh jako večerníčkový, ani jako malá, ani později. Knížka je naprosto úžasná, doporučuji všem maminkám a babičkám, kde jsou v rodině malé děti..............přečteno v rámci dětské výzvy

05.02.2023 5 z 5

O skřítku Racochejlovi O skřítku Racochejlovi Zdeněk Smetana

Koupili jsme knihu vnoučkovi , a když u nás byl na prázdninách, četla jsem mu ji před spaním. Moc se mi líbil i večerníčkově.

10.08.2021 5 z 5

Piková dáma Piková dáma Alexandr Sergejevič Puškin

Hra, podvod, chamtivost a................smůla, vyděsil stařenku k smrti, zemřela. Ve snu svému vrahovi odhalila 3 karty, ale jednu ze msty jinak. Prohrou mu byla Piková dáma

24.03.2021 4 z 5

Třikrát Alex Miller Třikrát Alex Miller Roman Cílek

Tři krátké detektivní případy, které mají jedno společné, vždy je osloven z nějakého důvodu novinář, který píše různé příběhy, Alex Miller. Ne vždy skončí příběh "šťastně", ale vždy je poutavě napsán. Koneckonců od autora jsem již četla některá díla a vždy mě bavila.

11.02.2021 5 z 5

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Opět skvělá kniha.....opět návrat v čase...........intriky, inkvizitor..........ale pro naše hlavní hrdiny vše dobře dopadlo

19.08.2020 5 z 5

Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Ach jo aneb Některé postřehy z obou stran ledničky Robert Fulghum

Ach jo...………..a o tom je život...……...komplikovaný, smutný, úsměvný...……..těším se na další knihy tohoto autora

25.02.2020 5 z 5

Krtek a autíčko Krtek a autíčko Eduard Petiška

přečetla jsem ji tento víkend vnoučkovi před spaním...………...moc se mu líbila

16.02.2020 5 z 5