Olava Olava komentáře u knih

Mort Mort Terry Pratchett

Ne, že by se mi to nelíbilo, ale něco tomu chybělo. Možná více přítomná postava Smrtě, která je naprosto famózní. Snad se v dalších dílech dočkám víc, rozhodně mě to neodradí od dalších knih.

30.03.2020 3 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Musím přiznat, že i kvůli Rachel z Přátel jsem po této knize sáhla. Přes velmi pomalý začátek, chvílemi až zbytečně sladký (v době napsání byl pohled na svět také trochu jiný), jsem se sama sebe ptala: Kdo by to četl víckrát? Jak jsem ale byla velmi mile překvapena. Děj tak krásně plynul, člověk trávil s děvčaty jejich radosti a smutky, viděl v nich to odhodlání..za mě určitě ano.

17.02.2020 4 z 5

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Kniha velmi silná, osud Pianisty je samozřejmě dechberoucí, krutosti války nepopiratelné...ale na víc hvězdiček to bohužel nevidím.

13.11.2019 3 z 5

Konec kruhu Konec kruhu Tom Egeland

Tři hvězdičky si kniha zaslouží. Musím se ale přiznat, že mě kniha začala bavit až nějak kousek od půlky. Neseděl mi styl psaní, ale od té půlky dál se to vcelku dalo. Hlavní hrdina mi moc nesedl, naivní a nudný patron - slovo paličák mi začalo i vadit. Ale nemohu knihu hodnotit jen negativně. Téma knihy se mi moc líbilo, nebyla to žádná těžká literatura, na letní čtivo ideální. Svého čtenáře si najde.

21.07.2019 3 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Na začátku jsem si říkala: "No, to nevím tedy.." Ten styl psaní mi moc nesedl. Ale pak se to trochu zlepšilo a místy to bylo i vtipné. Dá se to jako oddychovka, když nebudete nic moc čekat.

02.06.2019 3 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Nejlepší případ Lincolna Rhyma. Žádná další kniha s ním mě už tolik nenadchla.

28.03.2019 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Jedním slovem Paráda. Knihu jsem kdysi četla při nemoci - silná antibiotika a musím říct, že jsem se v noci budila hrůzou z upírů. To si přečtu ještě jednou :-)

18.03.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Hodnotím jako lehce přes průměr. Nebylo to špatné, kniha se velmi dobře a rychle četla, ale asi jsem čekala poněkud víc. Ano, četla jsem Kingovo TO a podobnost by se i našla, ale přála jsem si, aby děj byl více propracovaný. Idea Křídového panáčka je super. A přiznám se, konec jsem netušila.

12.03.2019 3 z 5

Muž z vysokého zámku Muž z vysokého zámku Philip K. Dick

Pokud jste prvně viděli seriál a řekli jste si "tak to bude pecka, to si přečtu", můžete být lehce zklamáni tím, že se tam nic moc neděje. 3/4 knihy si říkám, že to je akorát plýtváním potenciálu, žádná akce, akorát kecy kecy kecy...ALE...svým způsobem je ta kniha opravdu dobrá, protože znázorňuje myšlenky, vnitřní rozpory, ideály a touhy. Sice dějová linka pokulhává, ale nad touhle knihou musí člověk trochu přemýšlet. Pokud tedy hledáte děj, pusťte si ten seriál.

02.01.2022 3 z 5

Magický prazdroj Magický prazdroj Terry Pratchett

Další díl ze série. Mám ráda Mrakoplaše, tudíž nemohu ani hodnotit jinak, než kladně :) Terry, díky ti za tenhle skvost, už se těším na další.

28.11.2021 4 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Poirot je legenda. Jsem ráda, že jsem se do toho pustila. Mistrně napsané, zápletka byla výborná, byla jsem absolutně mimo se svým podezřelým. Chce to určitě další díl, mon ami...

31.07.2020 4 z 5

Skandální aféra Josefa Holouška Skandální aféra Josefa Holouška Karel Čapek

Kniha je velmi čtivá, vtipná. Na to, jak je vlastně krátká, je svým způsobem úžasně trefná. I když byla napsaná již před tolika lety, jako by se člověk občas koukal do dnešní společnosti.

07.02.2020 5 z 5

Básně Básně François Villon

Nebudu hodnotit hvězdičkami, protože na poezii moc nejsem, to se přiznám. Ovšem musím uznat, že některé básně byly povedené.

02.01.2020

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Nenáročná kniha na takovéto sychravé dny. Hodnotím průměrně. Nenadchne, ale ani neurazí.

09.11.2019 3 z 5

Ketodieta Ketodieta Jana Ulíková

Moc "českých" kuchařek o ketodietě není a ty, které jsou přeložené, mají spoustu ingrediencí, které si tady buď nekoupíte vůbec, nebo jsou za hříšné peníze. Tato kuchařka je dělaná na naše poměry, na suroviny, které u nás běžně seženete. Prostě paráda.

08.04.2019 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Kniha je dobrá, je čtivá, napínavá, ale myslím si, že jsou lepší příběhy Roberta Langdona, než je tento. Námět knihy a hloubka toho záměru je skvělá, ale tentokrát se mi zdálo, že se Robert s tím řešením hádanek moc nepředřel.

22.02.2019 3 z 5

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Jak Čapka zbožňuju, tak tohle je první dílo, co se mi nelíbilo. Ano - námět knihy byl nadčasový, postavy ale tak nějak přiškrcené a byla jsem ráda, že jsem to dočetla. Čapek má rozhodně lepší díla, než je toto.

17.09.2023 2 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Benjamin Black (p)

Nedostala jsem to, co mi slibovali. Celou knihu jsem čekala, co že se tam vlastně stane. Co se týče dějové linky, tak ta není až tak výrazná, jakou byste čekali u "detektivky", proto nemohu hodnotit více. Na druhou stranu, styl psaní je vcelku zajímavý, ale trochu mě trvalo se v tom najít. Dám si nějakou pauzu a rozmyslím se, zda budu chtít zkusit další díl.

08.04.2022 2 z 5

Manolito Brejloun Manolito Brejloun Elvira Lindo

Nu ze začátku jsem si říkala: "No nazdar, tak na tohle jsem už stará", ale dočetla jsem to, protože jednou, až bude dcera větší a bude si chtít číst, se můžu s něčím vytasit. Začátek byl trochu krkolomný, nebavilo mě to...ale postupně (událo se to na těch 150 stránkách dost rychle) se to začalo zlepšovat a párkrát jsem se i zasmála. Snad se bude tahle kniha mému synovci líbit víc, než mně.

10.04.2021 3 z 5

Vulvou porodní asistentky Vulvou porodní asistentky Alžběta Samková

Hezky popsaná kniha. Nestihla jsem ji však před porodem dočíst :-) užitečné rady popsané normální cestou. Jediné, co mi přišlo líto, protože to byl i můj případ, bylo, jak odmítavě se vyjadřovala k císařskému řezu. Popis mohl být trochu obsáhlejší.

22.05.2020 4 z 5