Obscurus Obscurus komentáře u knih

Ženská, pro kterou bych vraždil Ženská, pro kterou bych vraždil Frank Miller

So ženami je to ťažké, ale bez nich ešte ťažšie... Toto mi znelo hlavou počas celého čítania. Lstivosť, hnus a opantanie som si vedel živo predstaviť a neskutočne ma to vnútri dralo a poháňalo čítať na jeden nádych až do konca, lebo som vedel, že kým nedôjde k slastnému záveru, kde sa to uzavrie, nebudem mať pokoj na duši.
Tento diel som si užil ešte o kúsok viac než ten prvý. A keď tomu sekunduje sychravé počasie za oknom a Noir dark jazz playlist, je to neskutočne hutná drsná jazda.

01.09.2023 5 z 5

Ďaleká cesta za domovom Ďaleká cesta za domovom Richard Adams

Knihu som objavil pár rokov dozadu, keď som pracoval v kníhkupectve. Moc som jej ale vtedy nevenoval pozornosť a to bola obrovská chyba. Tentokrát som sa k nej dostal skrz hudobný projekt Fall Of Efrafa, ktorý v 3 albumoch interpretuje práve tento príbeh a bolo to pre mňa skvelé pozadie k čítaniu.
Samotná kniha je neskutočne strhujúca. Tým ako je písaná veľmi jednoducho, je možné sa do príbehu hlboko ponoriť a hltať kapitolu za kapitolou dlhé hodiny. Aj keď je to kniha zaradená do detskej literatúry, príbeh, osudy, pocity hrdinov sú veľmi dospelé a hlboké. Pri čítaní som sa dostával aj do momemtov strasti, bezradnosti a smútku, čo práve podtrhávala hudba spomínaná vyššie. Je to presne ten typ príbehu, ktorý vás pohltí a nepustí až kým sa nedostanete na koniec, ktorý som ale nechcel aby prišiel.
Toto si počas svojho života prečítam Ešte niekoľko krát. Odporúčam každému

24.05.2023 5 z 5

Diamantová sútra Diamantová sútra neznámý - neuveden

Skvelá práca, ktorá zahŕňa veľmi dobre napísaný súhrn informácií o buddhizme potrebný k pochopeniu sútry. Samotný preklad sútry je výborný a práca obsahuje tiež detailný komentár. Prial by som si u nás o dosť viac takýchto kvalitných prác!

16.02.2021 5 z 5

Tajemství počátků Tajemství počátků Jeff Lemire

Perfektne spracovaná téma superhrdinov radiaca sa skôr k mainstreamu. No v Lemirovom podaní sa ale ide viac do hĺbky jednotlivých postáv. Preto by mohol komiks zaujať aj čitateľa, ktorý nie je moc fanúšikom superhrdinských komiksov. Zážitok dopĺňa skvelá originálna kresba a zasadenie do nového sveta, ktorý si Lemire vytvoril.
Neviem sa dočkať ďalších dielov.

23.10.2020 5 z 5