Nyangumi Nyangumi komentáře u knih

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

(SPOILER) Vrah je psychopatický okolím nedoceněný a sexuálně frustrovaný narcis. Kdyby to nebyl takový magor a vrah, člověku by ho bylo skoro líto. Avě na konci ruply nervy a jako policistka úplně selhala. Luc byl taky hodně zvláštní postava, s těmi jeho suvenýry od obětí, co si schovával doma, mi přišel dost vyšinutý. Četlo se to svižně, ale ten konec byl takový nahrcaný na jednu hromadu.

08.10.2021 4 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Říkejte si, mám se ráda, by se dala tahle kniha shrnout v jedné větě.

03.10.2021 3 z 5

Spokojené kaktusy Spokojené kaktusy John Pilbeam

Jasné a stručné popisy květin, hezká grafická úprava a hlavně jsou názvy řazeny abecedně. Kniha je určena pro úplné začátečníky a je moc pěkná. Jako plus taky hodnotím informaci o tom, jakou bude mít dospělý kaktus velikost, znázorněnou graficky s porovnáním k lidskému tělu. Je fajn vědět, jestli vás kytka vystrnadí z bytu.

01.10.2021 4 z 5

Hory a nekonečno Hory a nekonečno Viktorka Hlaváčková

Tak mladá a tak odvážná, ne opravdu, autorka musí mít koule a ocelovou výdrž. Občas zdálo by se, postrádá i pud sebezáchovy, ale o to je čtení zajímavější. Krásná příroda, téměř filozofické úvahy o bytí a člověku vůbec, lidech a zvířatech které potkává na své dobrodružné cestě. Opravdu stojí za přečtení.

02.06.2021 4 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Holčička Anna mi byla zpočátku nesympatická. Později jak rostla přestala být takové třeštidlo a vytvořila si vlastní názor na život. V každé kapitole byly skoro básnické popisy okolní přírody a Annina bujná představivost tomu jen přidávala. Oblíbila jsem si nakonec ji i její dva pěstouny hlavně Mariin sarkasmus a Matějovu tichou povahu. Na konci jsem si i pobrečela.

25.07.2020 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

(SPOILER) Romantický výplach mozku. Až na pár vtipných reakcí hlavních postav jsem měla co dělat, abych dočetla. Zajímavá akorát paralela s Větrnou hůrkou: adoptované dítě žijící v nenavávistných rodinných poměrech. Jana je přirovnávaná k bludičce, čarodějnici a posedlé ďáblem jako byl Heathcliff. Na rozdíl od něj má ale šťastnou povahu a ráda lidi. Rochester se zase nápadně Heatclifovi podobá fyzicky a částečně i povahově, ale láska k Janě a víra ho zachrání, aby neskončil jako on. Při čtení Hůrky jsem byla často naštvaná. Jana Eyrová mě nudila a zkrátila bych román na polovinu.

22.07.2020 3 z 5

Ryzáček Ryzáček John Steinbeck

Krásný příběh, ale pro děti dost surové, no i když...

14.06.2020 5 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Typický příklad sebezlepšující literatury. Připomínalo mi to čtyři dohody, zde ovšem hrdinovi dělá duchovního guru tetička. Přišlo mi to zvláštní, protože když se řekne tetička, představím si Jirotkovu tetu Kateřinu. Četlo se to pěkně, žádné převratné myšlenky ale nečekejte. Rozhodně nic, na co by hlavní hrdina nedošel normálním selským rozumem i bez tetičky. Dávám hvězdu navíc, občas jsem se zasmála.

07.02.2020 3 z 5

Jóga nejen pro holky Jóga nejen pro holky Rachel Brathen

Mělo se to jmenovat spíš Jak můj život změnila jóga. Většina knihy se zaobírá autorčiným životopisem do kterého proplétá sebezlepšující mnohdy otřepané rady a fráze. Cvičení pomálu. Přesto nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila a četla se pěkně. Už se k ní ale nevrátím, proto jsem ráda, že jsem si knížku jen půjčila z knihovny a nekoupila.

14.10.2022 3 z 5

Zabij mě znovu Zabij mě znovu Rachel Abbott

Konec nebyl tak překvapivý, jak by se zdálo, vždycky se při troše přemýšlení dal odhadnout další vývoj. Průměrná detektivka s psychologickým námětem, ale čtivá. Dala by se shrnout větou, že nic není klamavější než představy, které si vytváříme o ostatních.

01.10.2021 3 z 5

Maják na útesech Maják na útesech Marie Lamballe (p)

Pěkně se to četlo, ale děj byl dost předvídatelný. Román by klidně mohl ztratit 200 stran a nic by se nestalo. Už jsem viděla horší překlady, ale je fakt, že některé věty tahaly za oči. Ty její sny byly docela prča.

02.01.2021 3 z 5

Na knížku pro děcka to není vůbec špatný. Přelousknuto za jedno odpoledne. Ale z té Marion bych udělala jenom vedlejší postavu.

26.10.2020 3 z 5

Divocí koně Divocí koně Dick Francis (p)

Detektivka měla hodně rozvláčný děj, místy až nudný. Konečné rozuzlení centrální vraždy románu bylo předvídatelné a mírně trapné. Vždycky jsem měla autora ráda, asi se mi změnil vkus, nebo mi kniha
jednoduše nesedla.

29.01.2020 1 z 5

Jóga pro každého Jóga pro každého Kareen Zebroff

Mám tuhle knížku ráda. Mohlo by se to jmenovat jóga pro natvrdlé. Každý cvik je jednoduše popsán krok po kroku, včetně pěkných barevných fotografií. Vsechny cviky jsou proveditelné, a když jsou těžší, je tam uvedena jednodušší varianta. U každého cviku je také popsán účinek, takže cvičící si může vybrat cviky dle své potřeby. Na konci knihy jsou také cvičební plány sestavené pro zmírnění vybraných zdravotních problémů.

03.10.2021 5 z 5

Bylinky (Nejznámější bylinky od A do Z) Bylinky (Nejznámější bylinky od A do Z) Brigitte Lotz

V knize také najdete, jak vybrané bylinky pěstovat.

Encyklopedie - Byliny a koření Encyklopedie - Byliny a koření Nico Vermeulen

Podle mě nejkrásnější knížka o bylinkách, díky svým fotografiím a kvalitnímu křídovému papíru. Stovky rostlin, každá pěkně popsána včetně využití. Ale pozor, rostliny jsou sice řazeny abecedně, ale podle svých latinských názvů. Naštěstí je vzadu v knize přehledný rejstřík.

Skrytá moc drahých kamenů Skrytá moc drahých kamenů Josef Pavel Kreperát

Publikace pěkná, ale na můj vkus tam je moc esoteriky.

03.10.2021 3 z 5

Zdravá kuchyně - Atraktivní recepty Zdravá kuchyně - Atraktivní recepty Rachel Haigh

Zdravé recepty v atraktivních fotkách.

03.10.2021 4 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Přerostlé lidožravé ještěrky mě teda moc nechytly.

02.10.2021 2 z 5

Úpadek anglické vraždy a jiné eseje Úpadek anglické vraždy a jiné eseje George Orwell (p)

(SPOILER) Při tehdejší lékařské péči pro chudé se jenom divím, že spisovatel vyvázl se zdravou kůží a utekl po svých. Možná právě proto...

12.09.2021 4 z 5