Nunynka Nunynka komentáře u knih

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Dalo by se říct,že toto je moje první setkání s takovým typem knihy,když pominu Stopy hrůzy,které jsem četla jako náctiletá a nic si z nich nepamatuji. Od začátku mě kniha chytla a to by se dalo říct,že se tam vlastně skoro nic neděje. Těšila jsem se na to až zase knihu otevřu a konečně se dozvím,co s tím prokletým domem vlastně je. O hvězdičku míň dávám za hůře propracovaný konec. Paradoxně tam jsem se bála nejmíň. Ale další díl si určitě přečtu.

22.04.2021 4 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Bála jsem se,že kniha bude depresivní. Ale musím říct,že nebyla. Byla brzy přečtená a ráda jsem se něco dozvěděla o životě horníků a jejich rodin. Je pravda,že někdy bylo vyprávění takové zmatené a skákalo se od jednoho k druhému,ale jako celek se kniha četla dobře.

19.04.2021 4 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Čtu převážně severské a americké detektivky a proto jsem od této knihy nic moc neočekávala. A musím říct,že ze začátku jsem byla z knihy nadšená. Ani bitky a pití hlavního hrdiny mi nevadilo. Ale ten konec byl za mě strašně moc uspěchaný. Klidně bych si s tím ještě nějak pohrála. Ale je fakt,že mě bylo líto,že kniha už skončila. Byla to moje první kniha od autora,ale troufám si říct,že ne poslední.

16.04.2021 4 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

U této autorky mám vždy problém se začátkem. Trvá mi chvíli než pochopím kdo ke komu patří. Ale pak je to jízda. V knize jsou velmi dobře popsané pocity všech postav a vůbec to není nudné. A ten epilog mě dostal nejvíc. Vždy po přečtení knihy přemýšlím,jak by to asi bylo dál nebo kam by se cesty postav z knihy mohly ubírat. A tady to bylo vysvětleno krásně.

12.04.2021 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Přemýšlel autor nad tím,že jsou lidi,co si půjčují knížky v knihovně? Jak mám po takovém konci počkat než bude kniha v knihovně volná? Pokud chcete tuto trilogii číst,tak doporučuji si knížky koupit a přečíst naráz. Druhý díl jsem četla asi po třech měsících a chvílemi jsem se ztrácela. Ale jinak co se týče děje a Bishopa samotného,tak je to super čtení. Až dočtu poslední díl bude mi po hrdinech určitě smutno.

05.04.2021 5 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Knížku jsem začla číst hned po předchozím díle. A na začátku jsem se trošku zalekla. Těch případů a příběhu tam na mě bylo nějak moc. Trošku jsem se bála,že to bude hodně překombinované. Ale musím před Olsenem znovu smeknout. Všechno to do sebe zapadlo a bylo to moc čtivé a napínavé. A i nějaké to překvapení se tam objevilo. A hlavně nás autor stále nechává v napětí,jak je to vlastně s těmi jeho spolupracovníky. Kdybych měla další díl hned bych se do něj pustila.

25.03.2021 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Dala bych něco mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Mám ráda detektiva i jeho potrhlé asistenty. Líbí se mi,že v každém díle trochu poodkryje nějaké tajemství na sebe i na kolegy a dokonce mě ani nevadí,že pachatel je vlastně znám od začátku. Je to takový pan Columbo. A co se mi líbí moc,že to není žádný superhrdina,který se k pachateli prostřílí a trochu zde hrají roli i náhody. Hned jdu na další díl. Doufám,že opět nebudu zklamaná.

21.03.2021 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Autora a jeho tým detektivů mám ráda. Jen mě přijde,že poslední dobou se v knihách řeší dost alkohol. Tady hned u dvou detektivů. A zrovna v téhle knize si myslím,že to nemá ani na dej vůbec žádný vliv. A ten konec byl teda fakt hodně nedopracovany. Motiv chápu,ale ten konec? Šup lup a hotovo. A to mě od začátku fakt kniha moc bavila.

15.03.2021 4 z 5

Sestra Sestra Louise Jensen

Kniha byla dobrá,ale na podobné téma jsem teď četla toho docela dost a jsem tak nějak přesycená. Ale v napětí mě kniha držela do konce a hlavní postavy se mi taky líbily.

11.03.2021 4 z 5

Mucha Mucha Dominik Dán

Dominik Dán nikdy nezklame. Moc se mi líbí jeho styl psaní. Vtípky detektivů,vyšetřovací postupy,které jsou tak opravdové. I když tentokrát Dán svoji nechutností předčil i mistra v tomto oboru Cartera :-) Moc se těším na pokračování.

08.03.2021 5 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Určitě bych knihu nenazývala thrillerem a je hodně prvoplánová. Takže už hodně brzy pochopíte o co vlastně jde. Ale u této knihy mě to vůbec nevadilo. Moc se mi líbil popis soukromého života hrdinky. Knihu jsem měla za dva dny přečtenou a moc mě bavila.

04.03.2021 5 z 5

Vířivka Vířivka Lucie Konečná

Mě se kniha líbila moc. Taková opravdová ze života. Pořád na hlavní hrdinku musím myslet.

03.03.2021 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Tentokrát jsem nebyla z knihy tak odvázaná jako z jeho předešlých. Začátek se nějak vlekl. Ale i tak je to za mě jeden z nejlepších autorů. Vždycky se na jeho knihy moc těším.

02.03.2021 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Ze začátku jsem měla problém se začíst. Nějak jsem nechápala o čem,že kniha má být. Ale od půlky už mě kniha bavila a na konci jsem byla ráda,že jsem ji neodložila.

24.02.2021 4 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Moc jsem se na knihu těšila a právě proto jsem asi zklamaná. Námět super a i začátek byl čtivý,ale potom se to napětí nějak vytratilo. Za mě hodně průměrný thriller.

17.02.2021 3 z 5

Zlomené srdce Zlomené srdce Tim Weaver

Mě se kniha líbila moc. Styl psaní super,zápletka super a konec taky super. Hlavní hrdina byl úplně v pohodě a těšila jsem se vždy na čtení a to je podle mě to nejdůležitější :-)

14.02.2021 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Takový průměrný thriller. Kniha mě bavila a četla se rychle a dobře,ale bylo to až moc překombinované. Hlavní postava mě bavila a vše vyprávěla poutavě a napínavě. Avšak samotné rozuzlení mě zklamalo. To však neznamená,že si od autorky už nic neprečtu.

31.01.2021 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Dala jsem autorce druhou šanci a bohužel myslím, že poslední. Nějak mě nebaví ty její neuzavřené konce. Nebo aspoň za mě. Knihy se čtou dobře a rychle,ale tak nějak ve mě nic nezanechají.

29.01.2021 3 z 5

Pán hor 1 Pán hor 1 Hana Marie Körnerová (p)

Občas je potřeba si od detektivek odpočinout. A tato spisovatelka je sázka na jistotu. Někdy je to až moc romantické,ale nějak to k této autorce patří.

21.01.2021 4 z 5

Chladná jako led Chladná jako led Teresa Driscoll

Kniha se četla dobře a rychle,ale nějak se to celé vleklo. Neměla jsem ani moc potřebu řešit co že se tam vlastně stalo. A při závěru mi vlastně ani nepadla brada. Takže dávám takový průměr.

14.01.2021 3 z 5