NudeRose NudeRose komentáře u knih

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Prvních padesát stran jsem si říkala, že to odložím, že to nemá smysl. Jenže nemám ráda nedočtené knihy - a některé pak umí překvapit. Přesně to se stalo. Čím více se dostáváme do děje, tím je kniha napínavější, plná intrik a nečekaných zvratů. A mohu prozradit, že další díl pokračuje v této intenzitě od prvních stran, takže ideálně číst hned za sebou ;-)

04.09.2019 4 z 5

Bod obratu Bod obratu Gregg Braden

Kniha popisuje, jak se změnil náš svět, jakým výzvám (zde myšleno především ekologickým) nyní musíme čelit. V popisku o knize je, že kniha nabízí "účinný nástroj", jak změnit náš postoj. Napřed mi to připadalo jako klasicky přehnaný popisek nějaké pitomé motivační knihy. Popravdě je to ale dobře zpracovaný návod pro každého, kdo se rozhodne nepodílet se na konzumním životě. Nejde o to jíst méně tučných jídel nebo zrušit svůj facebook. Dokonce to ani není "alternativní" literatura o nadpozemských silách. Je to kniha o změně myšlení vůči planetě, o tom, jaké kroky můžeme podnikat, abychom umožnili udržitelný rozvoj naší civilizace.

Občas se některé body opakují, jak to u podobných amerických knih bývá zvykem. Ovšem nijak to obsahové stránce neubližuje. Možná naopak - čtenář si lépe uvědomí, na co se soustředit. Kniha je také přehledně členěná. Na jejím konci je bonus v podobě návodu rozvoje komunit.

18.01.2019 5 z 5